Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смяна на масло на автоматика

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Смяна на масло на автоматика

    Тъй като получих разнопосочни съвети, ще помоля и за Вашето мнение. Първоначално си записах час за смяна на маслото на автоматика на колата от подписа ми в ИНД Комерс. Преди това питах и казаха, че щяло да струва 200 лв. труд плюс маслото. После разни хора патили и препатили ме посъветваха да отида в Джемини и там първо да ми направят диагностика и после да го сменят. Смяната обаче в Джемини е 415 лв.-двойно.
    Всичко тръгна от там, че колата при по силно подаване на газ като сменя предавките рита и то само във възходящ ред. Когато натискам леко си ги включва плавно. И от там тръгна, че Джемини били най-добрите, та първо диагностиката там да се прави. Интересно е, че цената за смяна им е двойна..............да не би в ИНД да слагат някакви скапани масла.
    Иначе на щеката си показва добро ниво, прозрачно е и не мирише на изгоряло. Ритането според някои било от старо масло, ама не ми се вярва.
    Някакви идеи как да постъпя и къде да отида от двете изброени за смяна. Диагностиката е ясно, че ще я направя в Джемини.
    SUV

  • #2
    От: Смяна на масло на автоматика

    Колко литра събира тази скоростна кутия? Като се има предвид, че една смяна масло е в порядъка на 60-80 лв. , а цената на оригинален ATF започва от 30.00 лв нагоре излиза, че събира max 4 литра .
    В Джемини доколкото чух сменят изцяло старото масло със специализирана машина/от хидротрансформатора и радиатор (ако има), докато на повечето места само го опресняват. Така, че 415.00 лв труд + масло мисля, че нормална цена.
    Има ли файда, ако направя една диагностика? В смисъл, някакви показатели, които биха косвено показали наличието на проблем, имащ нещо общо със случая?
    Бахти, как се изказах...

    Коментар


    • #3
      От: Смяна на масло на автоматика

      Ясно, то и аз не бях чул за смяна под 300-350 лв. на какъвто и да е автоматик. Дано с това преритване да няма някакъв сериозен проблем, че........
      SUV

      Коментар


      • #4
        От: Смяна на масло на автоматика

        Съмнявам се в ИНД да ти сложат "някакво" масло, това че е по-евтино ни означава непременно - лошо. Същото в обратна степен пак е валидно - по-скъпо не означава автоматично по-добро. Според мен трябва да ги питаш за крайна цена, а не според някой от приемащите телефонни обаждания. Успех.
        Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
        0882 52 00 52 - Жоро

        Коментар


        • #5
          От: Смяна на масло на автоматика

          Ела, ще локаме кафе, ще си клюкаме за "жибки" и ще го измислим.......
          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

          Коментар


          • #6
            От: Смяна на масло на автоматика

            Благодаря Дядо Владо, ще видя сега какво ще стане. не показа грешки в Джемини, а сега в ИНД сменят маслото, ритането е само между втора и треда при повече газ.
            SUV

            Коментар


            • #7
              От: Смяна на масло на автоматика

              Първоначално публикуван от Dydo Преглед на мнение
              Благодаря Дядо Владо, ще видя сега какво ще стане. не показа грешки в Джемини, а сега в ИНД сменят маслото, ритането е само между втора и треда при повече газ.
              Ритане или приплъзване? И от 2->3 или 3->2?
              WG 2.7 CRD

              Коментар


              • #8
                От: Смяна на масло на автоматика

                Ритане и то само от втора на трета при повече газ. Все едно караш ръчна кутия на втора и след като си я изпънал ръгнеш рязко трета-същото е.
                Вчера казаха след смяната на маслото, че било пълна боза и имало и стружки, един вика, че можело и от феродо да е. Иначе днес като, че ли леко полеко спира да рита, но не смея да я изпъвам много и гледам плавно да си превключва. Иначе ми обадиха 1200 лв. стартиране, което ще е само за сваляне отваряне и слагане + отново масло. За самия ремонт ако нещо се наложило и частите е отделно Не знам какво да правя, ще изчакам и ако не се пооправи с новото масло след малко каране, ще се мисли нещо.
                Един пък авер каза, че тъй или иначе ще ме одерат и нямало да знам какво са правили, та да съм изчакал да се счупи
                SUV

                Коментар


                • #9
                  От: Смяна на масло на автоматика

                  Ако Джемини правят пълна смяна е нормално на XC90 в МП смяната на цялото масло с промивка е около 600лв, с 5литра правят промивка останалите 7 ги сипват, маслото е по 40лв/литър и 100-120лв за смяна.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Смяна на масло на автоматика

                    Първоначално публикуван от Petar84 Преглед на мнение
                    Ако Джемини правят пълна смяна е нормално на XC90 в МП смяната на цялото масло с промивка е около 600лв, с 5литра правят промивка останалите 7 ги сипват, маслото е по 40лв/литър и 100-120лв за смяна.
                    Дано колегата zoro-1 да е прав относно факта, че не цената определя качеството, щото направо ме е срам да кажа какви пари ми взеха в ИНД. Първо, източили са само маслото на кутията, казаха, че другото не го сменяли. Също така, моята кутия имала филтър който също не се бил сменял. Цялата операция им отне около половин час и цената бе по-ниска дори от първоначалните определени 200 лв. Каква е била тая смяна, не знам. Предполагам хората си разбират и не са окъкали работата!
                    SUV

                    Коментар


                    • #11
                      От: Смяна на масло на автоматика

                      Първоначално публикуван от Dydo Преглед на мнение
                      ...Каква е била тая смяна, не знам....
                      Източили са от пробката колкото е пуснало....3.5~4 литра..x 35лв. + 50лв. за човекочас........и са доляли точно толкова колкото са източили. Много е вероянто даже да не се прегледали и нивото след наливането. Всички си знаят репликите наизуст - как останалото седяло в хидротрансформатора и неможело да се смени, а само се опреснява. И че филтъра се смянял само при отваряне/ремонт на кутията.

                      По принцип много са малко официалните сервизи, които имат смелостта и знанията да се отклонят от най-безболезното обслужване на АСК - просто освежаване на маслото. Работи ли - не пипат.
                      WG 2.7 CRD

                      Коментар


                      • #12
                        От: Смяна на масло на автоматика

                        Diamond ATF SP-III ; 8,7 литра.И да , има АСК на които филтъра се сменява само при ремонт.Цялостната смяна на маслото в такава кутия става с трикратно източване на същото от картера.Т.е. :Източва се маслото от картера в измерителен съд.Налива се ново масло-същото количество.Стартира се двигателят и неколкократно се преминава през всички предавки , нагоре и надолу в продължение на десетина минути.След третия път маслото се счита за напълно сменено.
                        И накрая се контролира нивото!
                        Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Смяна на масло на автоматика

                          Първоначално публикуван от imarh Преглед на мнение
                          И че филтъра се смянял само при отваряне/ремонт на кутията.
                          Ами на тази кутия точно при отваряне се сменя филтъра!! А на дилърите не им е работа да отварят такива кутии .

                          Коментар


                          • #14
                            От: Смяна на масло на автоматика

                            Демек новото ще се смеси с бозата, което значи, че нищо не са направили.
                            SUV

                            Коментар


                            • #15
                              От: Смяна на масло на автоматика

                              Не е баш.Около половината е ново.А за другата половина кой твърди , че е боза.Пък , ако държиш можеш да си вземеш 9литра масло и да източиш още два пъти.Нищо сложно и страшно няма.
                              Най-добре първо проучи как процедират.Може и да са го сменили.Цялото.
                              Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X