Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Изкълчен крак

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Изкълчен крак

    В събота при нелепа ситуация изкълчих ходилото на левия си крак / по точно изкълчването беше на свода на ходилото / . Наместих го сам / бях в гората с джипа и нямаше кой да кара / и веднага отидох на спешен кабинет . Снимките показаха че няма счупено или изместено , лекарят ми каза да налагам с лед мястото първият ден , а след това със равни части спирт и риванол , и се прибрах в къщи . Появи се оток по цялото ходило и глезена без хематоми , но проблема е че вече трети ден отока не спада въпреки компресите с лед и риванол . Дайте някакъв съвет с какво да наложа крака си за да спадне отока , медикаменти или народна медицина че в нета е пълно със какви ли не рецепти ...
    VEREYA MOTORSPORT TEAM

  • #2
    От: Изкълчен крак

    Лиотон нанесен с много плавни движения върху отока.
    тел. за приятели по всяко време 0888 909394

    Коментар


    • #3
      От: Изкълчен крак

      Имах подобен случай преди време. Първата седмица е с оток и боли, втората започва да се оправя и вече ходиш макар и сериозно накуцвайки, третата и четвъртата вече си добре, но продължаваш леко да накуцваш. Лечението е вдигнат крак за да спада отока, лед и мазане с разни мазила за стави през няколко часа. Сега предполагам е зачервен и подут. После на местата където са изкълчени ставите ще посинее и ще започне да спада.
      Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
      Телефон - в профила!

      Коментар


      • #4
        От: Изкълчен крак

        Отоците и хематомите се налагат със студено до 24-ят час, след това с топло, за да се увеличи кръвопотока и да се разнесе по-бързо. Хипотермалните компреси в началото са , за да не се образува оток и хематом, а загряващите след това- за да се разнесе. Именно по тази причина се правят загряващи компреси със спирт или ракия, ако не ти е жал де
        0899 шест5313нула
        За всекиго по нещо

        Коментар


        • #5
          От: Изкълчен крак

          Моя крак до третия-четвъртия ден освен подут беше зачервен и горещ, все едно си изгорял яко на плажа. Докато не понамалее отока и поизстине крака мисля, че не е добра идея компреса със спирт. Първите няколко дни ги прекарах пред компютъра с вдигнат на един стол крак. Ставаха на 2-3 часа един път да пикая, взема провизии и лед с едно ставане, че беше мъка. Леда го правех в пластмасови чаши като слагах по една клечка за дръжка като на сладолед.
          Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
          Телефон - в профила!

          Коментар


          • #6
            От: Изкълчен крак

            Подобна травма имах на дясното коляно.
            Марля или памук, обилно напоени с 1:1 спирт/риванол, отгоре бинт колкото да държи превръзката. Ставане самo по необходимост, и задължително крака да е на високо.
            Добре е спиртът да не е силен. Поддържаш превръзката постоянно мокра като доливаш от разтвора. На 2-3 часа може да я отваряш да подиша за 10-15 минути. Помага много.
            Аз не вярвам в чудеса!
            Разчитам на тях!

            Коментар


            • #7
              От: Изкълчен крак

              Живко, от тениса имам много травми - всичко мажа с Algesal suractive cream, има го по аптеките.
              Помага, но чудеса не прави.
              Иначе знаеш, на колкото си години, за толкова дни минава.

              Бъди здрав!
              Life is too short to drive dull cars!

              Fight global warming !
              ... turn on your A/С !

              Коментар


              • #8
                От: Изкълчен крак

                Първоначално публикуван от mitkochanev Преглед на мнение
                Иначе знаеш, на колкото си години, за толкова дни минава.

                Бъди здрав!
                Преварил си ме
                сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                Коментар


                • #9
                  От: Изкълчен крак

                  Глезена-незабавно между два чужди, женски крака и наслаждавайки се на лечебния ефект, когато се появи жена ти, тази болка ще изчезне съвсем, заменена естествено от друга, по-силна вероятно, а малкия оток изобщо няма да го забелязваш повече!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Изкълчен крак

                    Вече пети ден се търкалям в леглото , болка няма , сините изчезнаха , но цялото ходило все още е отекло . Вече не знам с какво да мажа за да спадне отока ...
                    VEREYA MOTORSPORT TEAM

                    Коментар


                    • #11
                      От: Изкълчен крак

                      Питай мене, 3 месеца на легло-знаеш!
                      Репарил (повече ми помогна) или лиотон!
                      и ето това в хладилника;
                      http://static1.framar.bg/product/1-2...051compres.jpg
                      OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X