Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Сателитни телефони, използващи сателитна система второ поколение

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Сателитни телефони, използващи сателитна система второ поколение

    Искам да споделя няколко годишния опит с телефоните на Globalstar. Преди имах телефон от друга сателитна мрежа, но високите месечни такси ме отказаха. Последните години ми се налагаше да пътувам често извън EC, и GSM роуминга взе да става сериозен - почувствах се като сериозен инвеститор в наземните мрежи
    Та покрай популярните SPOT тракери реших да пробвам и сателитните им телефони. В началото, преди 4 години, не усетих някаква друга разлика, освен много високото качество - звука е по-добър от GSM.Другите сателитни мрежи толкова изкривяват звука, променят честотата и тембъра, та не може да познеш родата си.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1700_1.jpg
Прегледи:1
Размер:95.5 КБ
ID:6065060

    Имаше обаче недостатъка, да чака известно време, докато се свърже със сателит. Не че и другите не чакат, но е дразнещо...

    Постепенно Globastar започнаха да качват в орбита все повече сателити, и сега цялата им мрежа спътници "второ поколение" работи на шест.
    От телефона, с USB кабел в компютъра може да се влиза в интернет, да се чете поща -е, не е бързо, ама като през GSM в някоя планина - има връзка.
    Тарифата е като за разговор - на минута.
    Получава се обаче SMS в телефона, изпратен през интернет, безплатно.

    Ето как изглежда картата на покритието в света.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:globalstar-coverage-map-march.jpg
Прегледи:1
Размер:104.7 КБ
ID:6065061

    В момента съм на месечна тарифа 15 евро, която включва 10 минути безплатни разговори, и всеки следващ е по 60 евроцента на минута. За Европа изглежда скъпо, ама за Албания, Сърбия и околните места е добре. Работи и в морето, за което няма конкуренция

    Интересното е, че ако няколко човека ползват телефона, може да си купят предплатени карти, и всеки да говори собствените си предплатени минути само.
    Show must go on!
    LZ1VES

  • #2
    От: Сателитни телефони, използващи сателитна система второ поколение

    Каква е цената на апарата ?
    When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

    Коментар


    • #3
      От: Сателитни телефони, използващи сателитна система второ поколение

      Последния път като си играх с такъв изглеждаше доооста по-различно в работоспособно състояние. Да не би да са направили сателитен телефон без антена? Батерията още ли държи 10-12 часа standby?

      Коментар


      • #4
        От: Сателитни телефони, използващи сателитна система второ поколение

        Има антена, разбира се, вади се като се говори. Ето така изглежда с антена.

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SatPhone.jpg
Прегледи:1
Размер:42.8 КБ
ID:5603265

        Антената е сгъната зад корпуса, завърта се нагоре, като се говори да е вертикална. Когато е включен, само трябва да е с изглед към небето, дори на прозореца звъни със сгъната антена.

        Тук има цена.
        Show must go on!
        LZ1VES

        Коментар


        • #5
          От: Сателитни телефони, използващи сателитна система второ поколение

          Първоначално публикуван от Веско Преглед на мнение
          Пак за българите най-дебелата цена в света.

          Коментар


          • #6
            От: Сателитни телефони, използващи сателитна система второ поколение

            В момента тече промоция за нови абонати - за връщане на сериозна сума обратно, връщаща част цената на телефона.

            Например, ако се избере тарифа 250 минути месечно за 54 евро, връщат 100 евро, след като сте закупили телефона и сключили договора.

            А за членовете ма МСС и други форумни групи има специални намаления за цената на телефона.
            Show must go on!
            LZ1VES

            Коментар


            • #7
              От: Сателитни телефони, използващи сателитна система второ поколение

              Честотите на приемане са точно над свободните за Wi-Fi 2.4Ghz , това не се ли отразява по някакъв начин,когато си в голям град ? Ако бяха на предаване нямаше да има значение .
              0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

              Коментар


              • #8
                От: Сателитни телефони, използващи сателитна система второ поколение

                В Пекин си говорех свободно от прозореца на хотела, ако е мярка за голям град. За София - има понякога смущения и разпада връзката, ама наоколо има доста мощни предаватели.
                По принцип стелитния е за по-отдалечни места от центъра на града, и най-вече където е скъп роуминга. То и антената му затова е диаграма нагоре, да не се шашка лесно.
                Show must go on!
                LZ1VES

                Коментар


                • #9
                  От: Сателитни телефони, използващи сателитна система второ поколение

                  Нямаше грижи, като си играх с телефона, а си играх в район, където обикновено телефон намира 10-20 мрежи. Адски ми беше неудобен за говорене с тази антена, но това първо е субектовно, второ това не е телефон, с който да говориш с часове. Качеството на разговор е много прилично, а лага не дразнеше.

                  Но не мога да си представя за какво би ти трябвал сателитен телефон в голям град.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Сателитни телефони, използващи сателитна система второ поколение

                    Веско е писал за какво, просто ми беше любопитно да ли се влиае от смущения
                    0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                    Коментар


                    • #11
                      От: Сателитни телефони, използващи сателитна система второ поколение

                      Всъщност те изглежда са подходили наопаки и са пуснали тези честоти за употреба и във вифи-подобни неща.
                      http://www.globalstar.com/en/index.php?cid=6200

                      Доколкото разбирам де.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Сателитни телефони, използващи сателитна система второ поколение

                        Там доколкото разбрах пише, че ще разширяват Wi-Fi обхвата, понеже не стига, но не пише кой от двата . В някои страни за 2.4 са разрешени 1 до 11 канал, в накои до 12 или 13 , има и 14 . Има устройства , които позволяват да излезеш доста от разрешените честоти . По принцип е възможна работата на няколко устройства на един канал, но не е безпроблемно . На мен просто ми беше любопитно защо са избрали честотите на приемане близо до най-шумния спектър .
                        0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                        Коментар


                        • #13
                          От: Сателитни телефони, използващи сателитна система второ поколение

                          Вероятно там са били свободни (и по-евтини) честотите. За сателитен телефон, който се използва нормално далече от Wi-Fi среда, и с насочени антени, не е проблем.
                          Все пак Globalstar е неголяма частна компания, и гледа да използва ресурса оптимално.
                          Show must go on!
                          LZ1VES

                          Коментар


                          • #14
                            От: Сателитни телефони, използващи сателитна система второ поколение

                            Здравейте, днес след дълго чакане и аз се сдобих с такъв телефон. Дано скоро да го активират и аз ще си кажа мнението за Globalstar!!!!!!!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Сателитни телефони, използващи сателитна система второ поколение

                              Първоначално публикуван от kretos Преглед на мнение
                              Здравейте, днес след дълго чакане и аз се сдобих с такъв телефон. Дано скоро да го активират и аз ще си кажа мнението за Globalstar!!!!!!!

                              Колеги в много голям филм се вкарах, замислям се за господарите на ефира, много добър репортаж ще стане. Като се започне от поръчката на телефона, активирането и накрая излиза че, цитирам - Направих проверка, номерата започващи с +33640 са служебно блокирани за набиране, поради нерегламентирани дейности от страна на други клиенти

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X