Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Малко въпросчета относно пътуване с колело

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Малко въпросчета относно пътуване с колело

    Живо здраво хора. Имам няколко питания, но ще започна по- отдалеч.
    Да се представя- казвам се Константин и тази година ще чукна 35, живея в Малага, Испания.
    Преди година и половина си купих колело- непоходящо откъдето и да го погледнеш, но евтино, втора ръка, едва извъртях 10те километра до вкъщи..
    Малко след купуването му (около 2 месеца по- късно мисля) се амбицирах да направя едно пътешествие с него- 250км за три дни, спане на палатка (има няма преди 15 години последно бях палаткувал). Тогава си беше геройство за мен, преминато успешно.
    После дойде лятото, почна се здраво бачкане, обаче ми се въртяха разни мисли в главата. В последствие, зимата, направих още две пътувания. Първото беше из Испания- 700 за десет дни (3 от тях бях при приятели в Севиля) и второто- 26 дни из Мароко, почти 1700км (имам го описано /почти/ в блога http://voinyt.blogspot.com.es/2014/02/blog-post.html).
    Колелото, както казах, беше евтинджос, от тези, които ги продават по супермаркетите, с два "амортисьора", на всичкото отгоре с по- малка от нужното ми рамка. Бях купил дисаги от интернет, които вършиха нелоша работа за парите си. За в Мароко се снабдих и с ремарке, от което останах доволен.
    Та да се приближим към темата. Мислех тази зима пак да отида в Мароко, обаче паспорта ми изтича. Всъщност и личната ми карта трябва да се поднови. Мислех да свърша работата в българското посолство в Португалия (в Испанското са супер бавни) и когато станат- да ида да ги взема с колелото, Лисабон е на под 1000км от вкъщи. В последствие се отказах, вече 5 години как не съм виждал баба и дядо, та мисля да се прибера да ги видя.
    Отсега ви казвам, че плановете ми са само вероятни, все още не съм сигурен дали ще го направя или не, но пък започвам предварително планиране и да видим... Та, идеята е да се прибера към България с автобус и ад взема колелото, а на връщане да се върна с въртене на педали. колелото е ново- купих си Мерида, втора ръка, но веднага ми изкочи неприятен проблем. Оборудвано е с хидравлични дискови спирачки и ми е трудно да намеря багажник, та ако можете да ми препоръчате нещо на приемлива цена (определено не смятам 40 евро за такава). Видях едно решение (във форума) със железни ъгли, но идеята не ми харесва много, все пак ще съм понатоварен.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:10504862_10202023399367307_5902644169135322651_o.jpg
Прегледи:1
Размер:152.1 КБ
ID:6065048

    Искам мнение и за дисаги- загледал съм се в Ortlieb Back-Roller City. Скъпички са, но като че ли са най- добрият вариант като цена/ качество. Като цяло дисагите на тази марка се водят за доста качествени, това е най- евтиният им модел и ако някой има наблюдения, ще съм благодарен да ги сподели.

    http://www.deporvillage.com/alforja-...gro-2-unidades

    Обмислям два маршрута. Единият през Сърбия, Хърватска, Словения, Италия, Франция и Испания. Вторият- през Гърция, до Игуменица, оттам ферибот до Бари, Италия и пресичам Италия по произволен маршрут. Оттук, в зависимост от атмосферните условия, или ще се кача и мина през Франция, или ще взема ферибот от Чивитавекия /Италия/ до Барселона /Испания/. Споменавам атмосферните условия, защото ако се наема да го направя, то ще е в периода ноември/ декември. Та приемам и мнения за маршрути и места, които си струва да се посетят. Средният дневен бюджет е предвиен около 5 до 10 евро. Не знам дали е възможно, В Испания за 10 дневно пътуване минах с 50 евро, като 12 от тях бяха за къмпинг, но тук се превижа оста по- ълго време на път. В Мароко беше около 12-15, но там редовно давах по 6-7 за хотел или къмпинг.
    В краен случай приемам и телефонен номер на опитен психиатър.


    voinyt Мнения: 4Рейтинг: 1200Регистриран на: Нед Юли 27, 2014 2:54 pm

  • #2
    От: Малко въпросчета относно пътуване с колело

    Привет колега, амбициозен план! Ако си подготвен физически, и добре мотивиран ще стане работата. По въпроса за багажа, за такова пътуване вероятно ще имаш нужда от доста вещи и екипировка. На велосипеда трудно ще ги поместиш, защо не огледаш за някое хубаво велоремарке...
    ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

    Коментар


    • #3
      От: Малко въпросчета относно пътуване с колело

      Коце, добре дошъл във форума! Ако си идваш в Сливен, намини през вкъщи, ще измислим някакъв алуминиев багажник. Все пак трябва и да е лек.
      If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

      Коментар


      • #4
        От: Малко въпросчета относно пътуване с колело

        Здравей и от мен. Поздравления за идеята и куража!
        Ако решиш преди това пътуване да направиш едно кратко локално, ще се радвам да се видим и да покараме в района на Гибралтар.
        Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
        Seat Leon 2007 1.9 TDI

        Коментар


        • #5
          От: Малко въпросчета относно пътуване с колело

          +1 за ремаркето. Не забравяй нещо изключително важно-пълноценно хранене и почивка. Подобен преход натоварва и изтощава неимоверно организма, имунитета спада и си податлив на инфекции. Силна храна и достатъчно сън. Успех!
          Животът е харизан кон според мен...

          Теди

          Коментар


          • #6
            От: Малко въпросчета относно пътуване с колело

            The Back Bone добре че е снимката, че да те позная майна... Не знам дали ще мога, планирам да съм в България само 2 седмици, иначе ще ме хване здраво зимата. Инак мисля си намерих нелош багажник, тежи 730г. Мисля да тръгна към България окомплектован, за да няма неприятни изненади.
            Марине в Мароко пътувах с понапълнени дисаги /26 дни/ и в крайна сметка доста неща се оказаха излишни. По груби спомени ти трябват котлонче и съдинките за готвене, + 2-3 кутийки за подправки и прочие. 2 или 3 клина, леко яке, панталон и яке специално за дъжд, 2/3 тениски, няколко чифта слипове и чорапи и инструменти. Палатка и спален чувал също, разбира се. Отвори линка който съм дал, можеш да видиш най- отгоре снимка на натовареното колело и ремаркето.
            Ники бих се радвал, но надали ще мога. Бачкам това лято в Ибиза и ще върша на 25 октомври. Прибирам се в Малага за 2 седмици максимум и потеглям, пак заради зимата.
            Авздрав вярно е. Като не си ял е много криво, в Мароко често си носех хляб в чантичката на кормилото и като се усетя, че ми е тегаво си хапвах докато карам. И бая ми помагаше.

            Някой дали има идея къде е най- добре да пресека Италия за да не изкачвам много високи проходи /пак заради студа, не заради баира.../. Също за Гърция, доколкото знам единият път изкачва Олимп, дали има друг?

            Коментар


            • #7
              От: Малко въпросчета относно пътуване с колело

              Merida е добър байк, пътят не изкачва Олимп, заобикаля го. Е, има малко качване, ама не е до върха все пак.

              ПП. Ако идваш към София имаш една безплатна профилактика на колелото от мен.
              подаръци за мъже от FACOM
              промоция на читави инструменти

              и на хоби такива

              тел. О879 Ч8Ч 2З5

              Коментар


              • #8
                От: Малко въпросчета относно пътуване с колело

                Е, и повечко изкачване не ме плаши принципно. Притесняваме, че през този сезон си е студено, а на високото още повече... Ама ще се оправя някакси.
                През София навярно ще мина, ако мога ще намина поне да се запознаем. Стига а има време де, че ми е ограничено /ще бързам заради сезона/, пък и от 5 години на съм се виждал с народа...
                А откъде смятате е по- удобно да вляза в Гърция /отправна точка- Пловдив/-1. през Пещера, Батак, Доспат и пункта на Илинден или 2. Велинград, Сандански и Кулата? Честно казано ми се ще да мина през сръбско, но заради студовете ще залагам на южни маршрути.
                Чудя се и кой ли от предложените маршрути да избера за Италия:
                https://www.google.bg/maps/dir/%D0%9...42.0924239!5i2

                Надявам се има хора пътували в зоната, посетители на форума...
                Последно редактирано от SAMOTNIQT_VOIN; 07-08-14, 02:03.

                Коментар


                • #9
                  От: Малко въпросчета относно пътуване с колело

                  Виш това
                  http://www.offroad-bulgaria.com/show...38#post1623738
                  Поздрави !

                  Коментар


                  • #10
                    От: Малко въпросчета относно пътуване с колело

                    За Гърция моя маршрут смятам, че е подходящ. Височините се катерят и спускат за 1 ден, но на върха често вали. Грък ме посъветва да мина от там и да наистина е красиво и приятно! Ако минаваш през Бари в Италия, а не Анкона внимавай да не останеш без колело, МНОГО СЕ КРАДЕ! Това важи за цяла Италия, но колкото по на север толкова по-добре. Според мен си избрал подходящо време за начинанието.
                    В момента живея в Мадрид, та ако минаваш пиши!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Малко въпросчета относно пътуване с колело

                      Благодаря ти. Чак сега виждам, че си писал, щот позагърбих форумите, нали никъде не ми дадоха отговор на въпросите... Друга идея беше да пресека Сърбия и Хърватска и да търся ферибот от Дубровник /щот ми е мерак/, но явно няма за времето, когато ми трябва. Инак се придържам към южна Италия заради сезона, почват студове, валежи.. а смятам да спя основно на палатkа /на диво/, та... Но ще видим. То ми се ще да обиколя и там по брега, до Неапол само край морето. Обаче ми идва малко прекалено дълъг маршрута, а ако тръгна ще съм доста ограничен финансово /планирам 600-700 евро масимум/. Инак Анкона не я слагам в сметките защото /поне преди/ фериботите бяха двойно и тройно по- скъпи от тези за Бари.
                      Иначе през Мадрид надали ще мина, по- вероятно ще се спусна по брега. Но в крайна сметка нищо не е сигурно, в Мароко на няколко пъти промених планове и маршрути.
                      Последно редактирано от SAMOTNIQT_VOIN; 21-09-14, 00:53.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Малко въпросчета относно пътуване с колело

                        Ей, това ти пътуване съм го чел преди едни две години май...

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X