Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разни въпроси за големите рибари

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Разни въпроси за големите рибари

    Здравейте. Бях спрял да се занимавам с риболов от 2 години насам, но в последния месец отново доста се "зарибих" Имам няколко въпроса. Ходя на един язовир, но прътите са ми с лесно гънещ се връх и къси, а ловя на кошничка с две куки за шаран. Така сега ще се обзавеждам с твърди и дългички пръчки, с които би трябвало да хвърлям по-навътре. Понеже на язовира, който ходя рибата не е свикнала на хранилки и разните му миризми, които слагат в нея ще си правя качамак за кошничката, който трябва да се разтваря като хвърля. Намерих рецепти за качамак, но повечето са за жилав качамак за кука. Може ли някой да помогне с приготвянето на не толкова жилав за да може да го разтваря водата, като падне на дъното за не много време. Сега захранка за дъните му мислим? Мисля да хвърлям навътре и да взема един маркер за да отбележа на жилката колко навътре съм хвърлил и така всеки път да си хвърлям и един вид захранвам мястото. Другия ми въпрос е как може да хвърлям царевица навътре, където ми е кошницата за да мога да захранвам и със нея? Знам за ракетка, но ще си купувам 2 пръчки и 2 макари и ще ми дойде много да купувам и ракетка и пръчка. Има ли някакъв по-евтин метод, може би с прашка?

  • #2
    От: Разни въпроси за големите рибари

    Така зададен, въпросът ти няма еднозначен отговор. Затова конкретизирай:
    - какъв е водоемът, има ли течение?
    - колко навътре във водата искаш на захраниш?
    - колко време (дни) ще ловиш на това място, колко често ще ходиш?
    - водоемът посещава ли се от други рибари?
    Ако все пак искаш някакъв отговор: най-лесният и евтин начин за трайно захранване е с плуване до там и маркиране на мястото, поне докато е топло
    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

    Коментар


    • #3
      От: Разни въпроси за големите рибари

      Вярно. Кратки въпроси, но мнооого дълги отговори. Ако искаш пробвай - препечен хляб, стара царевица натрошена и след това запарена, не много омесва се, като тесто. Бързо се разпада, към нея можеш да добавяш всякави екстри. Поздрави и наслука.
      Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
      "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
      "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

      Коментар


      • #4
        От: Разни въпроси за големите рибари

        Частен язовир, може би около 60 метра навътре, цял ден и цяла нощ мисля да ловя и да водоема се посещава от други рибари. Та идеята ми е освен да зарибявам само с кошничката като хвърлям на горе долу едно и също място или ракетка, която може да взема след време. Говоря за монтаж пружина и 1 кука отдолу и 1 над
        Последно редактирано от rdlegy; 29-07-14, 22:47.

        Коментар


        • #5
          От: Разни въпроси за големите рибари

          Някой може ли да каже магазин за втора ръка макари търся нещо около 20-тина лева?

          Коментар


          • #6
            От: Разни въпроси за големите рибари

            http://www.nariba.com/obiavi/
            О, ефимерност! О, най-безсилно и позорно време в живота на моя народ — времето от разсъмване до отварянето на магазините за спиртни напитки! Колко излишни бели косми е вплело то във всички нас, в бездомните и страдащи шатени!

            Коментар


            • #7
              От: Разни въпроси за големите рибари

              Купи си PVA торбички, слагай вътре захранката суха и си свиркай. Пружините отдавна отидоха в историята.

              А...! И само ЕДНА кука!!!

              П.П. Не съм голям рибар!
              Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

              0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

              Коментар


              • #8
                От: Разни въпроси за големите рибари

                Като си купуваш пръчка и гледай акцията , като си купуваш макара и гледай шпулата.
                И колко е дълбоко на 60 метра??
                ПП
                Две куки не е противозаконно.

                Коментар


                • #9
                  От: Разни въпроси за големите рибари

                  Първоначално публикуван от jastreba Преглед на мнение
                  Две куки не е противозаконно.
                  Аха..., и докато едната е в устата на рибата, другата се върти наоколо, закачайки се тук и там - включително и по самата риба, наранявайки я излишно!
                  Тука трябваше да стои една умност, ама по-насетне ще спиша някоя.

                  0034 605 82 41 87, 0897 34 28 58

                  Коментар


                  • #10
                    От: Разни въпроси за големите рибари

                    Чл. 24. (1) Лицата, упражняващи любителски риболов, са длъжни:1. (изм. – ДВ, бр. 59 от 2012 г.) да използват не повече от 3 броя въдици (пръчки) за риболов с монтирани на тях до две куки (единични или двойни) в изкуствените водни обекти, в Черно море и река Дунав; във водите на Черно море може да се постави чепаре на една от въдиците;
                    2. (изм. – ДВ, бр. 59 от 2012 г.) да използват 2 броя въдици (пръчки) с монтирани до 2 броя куки (единични или двойни) при риболов в реките, старите речни корита, крайморските, крайдунавските и вътрешните езера и блата;

                    Коментар


                    • #11
                      От: Разни въпроси за големите рибари

                      Е, то и аз ходя на водоем без живарник заради хвани-пусни, но това не пречи другите да си го ползват според буквата на закона.
                      Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Разни въпроси за големите рибари

                        Първоначално публикуван от rdlegy Преглед на мнение
                        Здравейте. Бях спрял да се занимавам с риболов от 2 години насам, но в последния месец отново доста се "зарибих" Имам няколко въпроса. Ходя на един язовир, но прътите са ми с лесно гънещ се връх и къси, а ловя на кошничка с две куки за шаран. Така сега ще се обзавеждам с твърди и дългички пръчки, с които би трябвало да хвърлям по-навътре. Понеже на язовира, който ходя рибата не е свикнала на хранилки и разните му миризми, които слагат в нея ще си правя качамак за кошничката, който трябва да се разтваря като хвърля. Намерих рецепти за качамак, но повечето са за жилав качамак за кука. Може ли някой да помогне с приготвянето на не толкова жилав за да може да го разтваря водата, като падне на дъното за не много време.
                        Просто не прави готвени "качамаци" а си купи царевично нишесте и царевичен грис. Смесвай в различни пропорции направо на водоема и си прави пробички до брега за да видиш коя "рецепта" с кое преовлажняване ще ти хареса.

                        Първоначално публикуван от rdlegy Преглед на мнение
                        Сега захранка за дъните му мислим? Мисля да хвърлям навътре и да взема един маркер за да отбележа на жилката колко навътре съм хвърлил и така всеки път да си хвърлям и един вид захранвам мястото. Другия ми въпрос е как може да хвърлям царевица навътре, където ми е кошницата за да мога да захранвам и със нея? Знам за ракетка, но ще си купувам 2 пръчки и 2 макари и ще ми дойде много да купувам и ракетка и пръчка. Има ли някакъв по-евтин метод, може би с прашка?
                        С прашката ако успееш на тази дистанция по-добре иди на лов! Иначе, както са ти казали колегите, варианта ти е ПВА торбички.
                        С твърдите пръчки не си гарантираш дистанция а може да се окаже, че и твоите "фъргат" достатъчно. Поработи върху техниката и ако си съвсем сигурен че е от пръчките купувай смело.
                        Поздрави и на слука!

                        П.П. И вземи разкарай втората кука и помисли за сейфти клипс и куки без контра:
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:puffinbg-art-199430149.jpg
Прегледи:1
Размер:86.3 КБ
ID:5608668

                        Дай някакъв шанс на рибките при извънредни ситуации и бъди уверен, че ще получиш много ценни съвети ако осъвремениш отношението си.
                        GPS системи https://www.easytracking.bg/
                        Пътна помощ навсякъде и по всяко време https://закъсах.бг

                        Коментар


                        • #13
                          От: Разни въпроси за големите рибари

                          Закона с буквите си е за да се спазва. Десетина риби, кило-две не на всеки излет, няма да нарушат биоразнообразието в реките. Та да не изпадаме в крайности.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Разни въпроси за големите рибари

                            Вече си взех пръчки и съм доволен просто старите бяха късички. Захранвам с прашка с топчета качамак. Не знам сега кога ще имам време да ходя,но много ми се ходи

                            Коментар


                            • #15
                              От: Разни въпроси за големите рибари

                              Ако си ходил с новото оборудване сподели и с нас. Какво си купи ако не е тайна.
                              .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                              Киа спортаж2000тди 98г
                              Ауди А3 1.9ТДИ
                              Каравана Аdria 390Q

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X