Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Новини за Ricoh-Pentax

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Новини за Ricoh-Pentax

    Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
    А за "врътките" особено тази отдясно, нещата са много прости, подслушват ми телефона и ми крадат идеи... ;-)
    Тъкмо за нея щях да повдигам въпрос
    OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

    Коментар


    • #17
      От: Новини за Ricoh-Pentax

      Тази врътка на мен поне ми е принципно важна, даже по-важна от това да имам 5 потребителски режима вместо три както в К-3. Идеята е, че на нея може да се присвоява управлението на някоя избрана функция. На мен основно за снимане на сцена, ми трябва много бързо да мога да сменям скорост, бленда, да се движи исото в определени от мен рамки, но същевременно също толкова удобно и бързо да мога да сменям и корекцията на експозицията... Не че не може и до момента, само че знаеш корекцията на експозицията е на едно копче отгоре до това на исото. И не е удобно, особено ако искам да сменям много бързо да речем понякога два пъти за секунда... Идеята е, че така съм адекватен на смяна на осветление и най-вече спектър... което ми е от определящо значение за крайният резултат... Тая врътка направо ще ми даде яко рамо...
      VPetrov.photography

      Коментар


      • #18
        От: Новини за Ricoh-Pentax

        Връзката на екрана е с лентов кабел капсулован в шлаух. При всичките ми уважения към Пентакс, тази измишльотина - екран който прекрасно успява да не се извърти като хората в никоя посока е меко казано странно упражнение.

        При въртящите се екрани до тук се биеха две концепции - екрана със странична панта "ала видеокамера" който се върти по двете оси, и екрана който се върти само по вертикала (с тук-таме юначаги като Сони които правят комбинации между двете). Споровете кое е по-добро са безкрайни, едните реват че страничната панта била грозна и "недискретна", другите си знаем какво повече дава (максимална гъвкавост при композицията и най-вече - обръщане наопаки при режим "носене" което защитава тотално екрана).

        Панасоник, първите внедрили страничната панта при фотоапарат до ден днешен си карат по този (правилен начин), Олимпус които втори последваха примера им шизофренично почнаха да редуват до побъркване фиксирани екрани с вертикални панти до последните модели при които пак се завърна страничната панта (дано продължат), Никонци сложиха правилната панта на евтините серии и неправилната на 750ката - всеки луд с номера си. Пентакс обаче с този екран са направо с програма.

        На мицубишито ми капака на подлакътника беше на два шарнира, можеше да се отваря независимо откъм пасажера или откъм шофьора според това от кой бутон го започнеш. Крайно време е и на фотоапаратите да се откажат от твърдата връзка (да минават на безжично) и да сложат екран който да се върти във всички възможни посоки според това в коя ще го подкараш.

        За цената - за България залагам на екивалента на 1800$ + ддс.
        Издъних се на Тюринг теста

        Коментар


        • #19
          От: Новини за Ricoh-Pentax

          Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение

          За цената - за България залагам на екивалента на 1800$ + ддс.
          1800$ + ддс +500лв.(АМ-ако мине)
          Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

          Коментар


          • #20
            От: Новини за Ricoh-Pentax

            Недейте смята, че цените в България се определят като към цените в САЩ се добави ДДС. Цените за цялата територия на ЕС се определят от Рико, възможните отстъпки също. Местният офис няма нищо общо с ценообразуването и възможните отстъпки... Конкретно за продажбите на тази камера + К3 и няколко от звездните обективи вече има и изискване за това кой може да ги продаде... Тоест сертифицират се и тези които могат да ги продават и респективно са длъжни да изпълняват определени условия, част от които са ценовата политика. Това същото вече е факт и за другите марки, не е новост някаква... И не бива да се забравя, че гаранцията в ЕС и в САЩ е нещо съвсем различно. Цените се определят на всеки шест месеца и ако през този период има голяма разлики в курсовете на валутите е възможно много да се различава в полза на едната или другата страна... Във всеки случай за толкова скъпа техника аз никога не бих рискувал в името на 200 долара да и треперя 5 години...
            VPetrov.photography

            Коментар


            • #21
              От: Новини за Ricoh-Pentax

              Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
              ... За цената - за България залагам на екивалента на 1800$ + ддс.
              Дори и Никон, които за мен са с най-прилична ценова политика от големите (нямам наблюдения от Пентакс, признавам) не докарват този еквивалент. Докарва се, ако техниката се вземе с отсъпка и на фирма.

              Първоначално публикуван от drago varvar Преглед на мнение
              1800$ + ддс +500лв.(АМ-ако мине)
              Това го намирам за напълно нормално, не виждам защо се дразните. Погледнете цените и другаде в Европа. Ако даден апарат струва 1800 в САЩ, най-често струва 1800 евро тук и 1800 паунда на острова.

              Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
              ... Във всеки случай за толкова скъпа техника аз никога не бих рискувал в името на 200 долара да и треперя 5 години...
              Напълно подкрепям, но тази класика с вноса от Щатите се установи от годините на Канон, чиито представители тук наистина не познават парите.

              Коментар


              • #22
                От: Новини за Ricoh-Pentax

                Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                Връзката на екрана е с лентов кабел капсулован в шлаух. При всичките ми уважения към Пентакс, тази измишльотина - екран който прекрасно успява да не се извърти като хората в никоя посока е меко казано странно упражнение.

                При въртящите се екрани до тук се биеха две концепции - екрана със странична панта "ала видеокамера" който се върти по двете оси, и екрана който се върти само по вертикала (с тук-таме юначаги като Сони които правят комбинации между двете). Споровете кое е по-добро са безкрайни, едните реват че страничната панта била грозна и "недискретна", другите си знаем какво повече дава (максимална гъвкавост при композицията и най-вече - обръщане наопаки при режим "носене" което защитава тотално екрана).

                Панасоник, първите внедрили страничната панта при фотоапарат до ден днешен си карат по този (правилен начин), Олимпус които втори последваха примера им шизофренично почнаха да редуват до побъркване фиксирани екрани с вертикални панти до последните модели при които пак се завърна страничната панта (дано продължат), Никонци сложиха правилната панта на евтините серии и неправилната на 750ката - всеки луд с номера си. Пентакс обаче с този екран са направо с програма.

                На мицубишито ми капака на подлакътника беше на два шарнира, можеше да се отваря независимо откъм пасажера или откъм шофьора според това от кой бутон го започнеш. Крайно време е и на фотоапаратите да се откажат от твърдата връзка (да минават на безжично) и да сложат екран който да се върти във всички възможни посоки според това в коя ще го подкараш.

                За цената - за България залагам на екивалента на 1800$ + ддс.
                Ще си позволя да не се съглася поне временно, докато имам възможност за лични тестове и преценка. Засега, ми прави впечатление, че Пентакс не правят неща, които преди това не са добре обсъдени с реални фотографи. Възможно е разбира се случаят да не е такъв, но от малкото, което съм видял моята преценка е, че това решение е компромис между това да има въобще движещ се екран и стандарта за "неубиваем" апарат, към който се стреми компанията... Имам предвид, че така се осигурява голяма механична здравина. Нещо от което до момента поне страдат всички решения с подвижен екран...

                Ето едно видео, за какво имам предвид... Обещавам да го пробвам лично при първа възможност...

                https://youtu.be/c6bVqtb5SdI
                Последно редактирано от Венцислав Петров; 25-02-16, 14:57.
                VPetrov.photography

                Коментар


                • #23
                  От: Новини за Ricoh-Pentax

                  Венци, филмчето е каруцата пред коня. Аз лично приемам по презумпция че всичките различни варианти са достатъчно здрави и не очаквам пентакс да изкарат нещо което ще е по-слабо от другите. Филмчето може да успокоява тези които се съмняват в здравината, аз не съм от тях.

                  Учудва ме единствено идеята, понеже не носи почти нищо допълнително спрямо обикновен вертикален шарнир, и не печели никое от преимуществата на двоен шарнир (бил той отстрани като на камера или отдолу като на Сони). Въпросните преимущества бидейки възможност за снимаме в портретна ориентация на хоризонтален обект, пълно обръщане на 180 градуса за композиране на кадъра стоейки пред апарата (не, не е само за селфита) и затваряне / защита на екрана в покой.

                  Да, по-добро е от прост вертикален шарнир, но то всичко е по-добро
                  Издъних се на Тюринг теста

                  Коментар


                  • #24
                    От: Новини за Ricoh-Pentax

                    Виж аз говоря на база разни снимки и клипчета... Не съм го пипал в ръка и лично мнение все още нямам. Може и да си прав, може и не... Дай да го видим на живо, ще го разнищим със сигурност...
                    VPetrov.photography

                    Коментар


                    • #25
                      От: Новини за Ricoh-Pentax

                      Цените вече са известни. Съвет от мен. Който е решил да купува да го направи с пре ордер... сега..., да не чака после... Гаранцията от 5 години не е даденост, не оставайте с грешни впечатления... И ако сте решили твърдо да се възползвате от преордера... пишете ми по едно ЛС..., за един, двама колеги ще помогна и аз..., току виж направили добра сделка... ;-) (ако някой реши да се регистрира само за това, да не си губи времето, помагам само на колеги, които не са от вчера тук...)
                      VPetrov.photography

                      Коментар


                      • #26
                        От: Новини за Ricoh-Pentax

                        Венци да те питам, че една муха ми бръмчи в главата, дали си пробвал Pentax K-70? To мухите са три ама все пак, за К-3 и К-3ll има писано както и за D7200, Та що за птица е това тяло K-70?
                        Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Новини за Ricoh-Pentax

                          Тяло от среден клас, грубо казано замяна на К-50, но за разлика от него вече не е толкова орязано откъм някои важни екстри, примерно RAW файла е 14битов... Като механика традиционно добре, спрямо "флагмана" К-3II липсват някои неща като две карти с едновременен запис и разни настройки. Понеже "големият" флагман вече е FF К-1, Pentax си позволиха да вкарат много екстри, защото е APS-C... и няма да пречи на К-1... С няколко думи, отлична инвестиция, малък, надежден, добра стъпка на която може както да се остане задълго така и да се ползва за стъпало към по-висок клас APS-C или направо ФФ... (обективите са съвместими)...
                          VPetrov.photography

                          Коментар


                          • #28
                            От: Новини за Ricoh-Pentax

                            Честно казано, двоумих се между K-3 и D7200 ама сега като го видях и К-70 ( пусти подвижен дисплей ) та мухите се увеличиха в главата ми.
                            Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Новини за Ricoh-Pentax

                              К-3 вече няма, К-3II е актуалният модел...
                              VPetrov.photography

                              Коментар


                              • #30
                                От: Новини за Ricoh-Pentax

                                Ако случайно някъде си намерил К-3, да знаеш, че в К-70 е новата система за стабилизация, същата като в К-3II. Като работа е близко до фантастиката, декларираните 5 стопа са реални, налични и използваеми...
                                VPetrov.photography

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X