Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Как да си направим супермото каплите безкамерни

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Как да си направим супермото каплите безкамерни

    Първо оголвате каплата докато видите спиците от вътрешната страна
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140721_124249.jpg
Прегледи:1
Размер:247.0 КБ
ID:6063591

    Почиствате всичко обилно, ако се наложи по няколко пъти дори. Аз използвах обезмаслител и препарат за сваляне на смола лепило и асфалт.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140721_131727.jpg
Прегледи:1
Размер:222.7 КБ
ID:6063592

    След това трябва да имате силикон, гледате да е хубав и по възможност за всяка повърхност ( за всеки случай ако не сте изчистили добре) аз използвах силикон за фаянс. Покривате кръга който се вижда от вътрешната част. Покривате по него, няма нужда от много силикон. На снимките забелязвам, че изглежда много, но просто се е образувало връх когато надигна пистолета.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140721_140610.jpg
Прегледи:1
Размер:218.7 КБ
ID:6063603

    Следващата стъпка е налепянето. Всеки може да пробва с какото реши, стига да е здраво дебело и да се залепя на всякакви повърхности. Аз съм използвал скотчтейп или армирано тиксо. Облепяте централно веднага след силикона докато не е засъхнал. Правите един пласт централно и гледате да е централно.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140721_143105.jpg
Прегледи:1
Размер:225.8 КБ
ID:6063604

    След това аз направих още два краини които се застъпват по средата за по-сигурно и сложих гумата, която покриваше гайките на спиците, когато беше с вътрешна, за по-сигурно, но като цяло не е наложително. И накрая винтила. Вземете си хубав винтил, премерете си отвора за да няма проблеми. НЕ СИ ВЗИМАЙТЕ КИТАЙСКИ ВИНТИЛ! Аз направих тая грешка и изпускаше от винтила. Изяде ми дроба тоз китаец.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140721_160403.jpg
Прегледи:1
Размер:244.9 КБ
ID:6063605
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20140721_160418.jpg
Прегледи:1
Размер:236.5 КБ
ID:6063606

    След като направите всичко, не бързайте да слагате гумата и да помпите. Оставете каплата да си почине, починете си и вие, една, две, три бири общо взето 2 часа, ПОНЕ. и слагате и помпите и който има леген слага в легена да проверява, който няма с пръскалото, пръска по спиците и винтила и се надява да няма балончета. За сега успешно изминати 100км, но за един ден толкова. Няма дисбаланс. Ако има мотаене на гумата, или тресене или изпускане на въздух, с начален и всичко наново.

  • #2
    От: Как да си направите супермото каплите безкамерни !

    Колега, браво за старанието и идеята, но моето мнение е, че този метод няма да издържи във времето и накрая пак ще прибегнеш до вътрешна гума
    SUZUKI DRZ SuperMoto

    Никога няма втори шанс да направиш първо впечатление ...

    Коментар


    • #3
      От: Как да си направим супермото каплите безкамерни

      Вътрешната стои като резервен вариант, но писах с едно англичанче, до сега 10000 мили няма проблем, естествено не със същите продукти, но същия метод. Абе стискам палци, че аз сменям по 5-6 гуми на сезон

      Коментар


      • #4
        От: Как да си направим супермото каплите безкамерни

        Само да вметна за колегите, до тука 3 мотора съм направил, като ДРЗ-та е издържал вече 20 000км, а КТМ-а (който пак аз го правих) 10 000км.

        Коментар


        • #5
          От: Как да си направим супермото каплите безкамерни

          Супер! А може ли да споделиш хубави не китайски вентили откъде намираш? На лични по добре да не стане реклама!
          "Do not correct a fool, for he will hate you;
          Correct a wise man, for he will appreciate you."

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X