Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тойота Land Cruiser LJ78 Prado

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Тойота Land Cruiser LJ78 Prado

    Абе на тази тойота предния диф е с горен пиньон, нали?
    Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
    Drag Grand Canyon Daily
    Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
    LZ1JYM

    Коментар


    • #32
      От: Тойота Land Cruiser LJ78 Prado

      Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
      На каква тойота се монтират?
      Тия само на 4Рънера мисля че се монтираха и то 3-та генерация
      Ако е с горен пиньон обаче няма да свърши работа главното предаване от Рънара .
      Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
      New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

      Коментар


      • #33
        От: Тойота Land Cruiser LJ78 Prado

        Освен гореизброените качества, автомобила с ДВГ за трансплантация трябва да има комплектация с ръчна скоростна кутия. Не само на книга, а и на пазара. В това отношение мисля, че БМВ с този ДВГ и ръчна кутия ще се намери по лесно на пазара от други марки. Правилен е избора.

        Коментар


        • #34
          От: Тойота Land Cruiser LJ78 Prado

          Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
          Има дифове 4.11. Това са най-бързите. На какви обороти е най-големия въртящ момент на БМВ двигателя? 2100 оборота? Колко искаш да ти е круизната скорост? На Венци колко са дифовете?
          На Венци главните предавания са 4,11. Круизната скорост искам да е 120-140 км/ч, все пак по магистралите не искам да се надбягвам с камионите.
          БМВ дизела най-обича 1800-2800 об/мин, иначе с лекота се развърта за 5000об/мин.

          Днес съм на мнение, че ще оставя автомата. Ако после не ми хареса лесно ще монтирам "ръчката".
          Ще оставя за сега оригиналните главни предавания и като подкарам колата ще преценявам дали ще има нужда от промяна и каква да е тя. Колата ще е 33/12,5R15. Това също ще промени предавателното отношение.

          LSDто в задния диференциал е умряло. Търся задно прасе с блокаж. Ако не намеря ще слагам ARB. Но това по-нататък…

          Дали е горен или долен пиньона ще видя утре.

          Андро утре купувам едно фейсово E39, комби, ръчна кутия. Няма как да остане БМВ кутията.
          Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

          Коментар


          • #35
            От: Тойота Land Cruiser LJ78 Prado

            Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение

            Няма как да остане БМВ кутията.
            Не си ме разбрал. Не става въпрос да оставиш ръчната кутия от БМВ. Става въпрос, че ако кутията на БМВ е автомат, компа на автомобила донор ще си я търси.

            Коментар


            • #36
              Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
              Не си ме разбрал. Не става въпрос да оставиш ръчната кутия от БМВ. Става въпрос, че ако кутията на БМВ е автомат, компа на автомобила донор ще си я търси.
              +1 Абонат.

              А обратното не е ли същото - демек ако се запази наличния автомат ще оживее ли с другия мотор адекватно ...
              Смисъл дали е проверено с конкретната кутия,ю

              Успех и респект!

              Коментар


              • #37
                От: Тойота Land Cruiser LJ78 Prado

                Знам за проекта на Венци и го следя още от начало за ашладисване на Тойота с калем /двг/ от БМВ. Знам, че е успешен и разликата в мощността е сериозна в полза на БМВ. Но понеже известо време съм карал БМВ ще си позволя да споделя впечатления. За около 6 м. имах възможността да опозная БМВ 525d първа рег-я 2005 г. Автовматик със 6 скорости. Карах го само за да ходя на работа в съседния град-26 км в едната посока. Даваше ми разход 9-9,5 литра дизел за 100 км. БМВ беше на около 50 и много х. км, но нямаше още 60 х.км. Не пушеше, въздушния филтър беше чист, на теста в Дару кар грешки нямаше, а си беше доста апетитно за л.а. Направи ми впечатление, че на ръчен режим на АСК през повечето време беше на 3-та и 4-та ск. 6-та ако включа принудително при спускане надолу при намаляване на скоростта под 120 км/ч. "падаше" на 5-та. Може би щеше да е икономичен автомобил по немски атобанд, но в нашата мила родина не беше така. Скоростите бяха прекалено дълги и затова си мисля, че ако може на джип да се насади и шестстепенната АСК няма да е ниска макс. скорост. Сега погледнах и един сайт на който много му вярвам относно апетита на автомобилите и според него средния разход на БМВ 530 е 8 литра/100 км. http://www.spritmonitor.de/en/overvi...0d&powerunit=2
                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                Коментар


                • #38
                  От: Тойота Land Cruiser LJ78 Prado

                  Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                  Знам...
                  Ти говориш за следващото поколение...разликата между 2.5д и 3.0д при БМВ е, че три-литровия върви повече и се чупи по-малко, а разхода на гориво е сходен. Коментирал съм го с собственици и на Е39 фейс и Е60, както и с хората от сервиза където си оправях бмв-то, когато имах такова. Общо взето мнението им е същото. Автоматичните скорости също оказват влияние, и това е проверено.
                  Какъвто и двигател с адекватна мощност да се сложи на кола около 2 тона (говоря за ЛК), смятам че не може да постигне разход по-малък от 8/100 и то при супер благоприятни условия на карне, които практически са почти невъзможни за постигане!

                  Коментар


                  • #39
                    От: Тойота Land Cruiser LJ78 Prado

                    Aкo тази Тойота на мойто каране "хаби" 10-12л/100км аз ще съм доволен.
                    Аз съм имал Е90 330D, 730D, Х5 3,0D с такъв двигател и трите харчеха около 10 при скорости на предвижване невъзножни за автомобили с марка Тойота.

                    За кутията-какви са вашите мнения?
                    1. Дали изобщо да се опитвам да я монтирам?
                    2. има ли ел управление някакво?
                    3. Ако заработи всичко, дали тази кутия няма да "убие" силния мотор с мудното превключване и буксуването при работа?
                    Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                    Коментар


                    • #40
                      От: Тойота Land Cruiser LJ78 Prado

                      Принципно при автоматите колкото е по-силен мотора, толкова по-голяма е турбината (по-малко "приплъзване"). Колкото повече "приплъзва", толкова повече грее. Тоест като я напънат 600 нм, особено по баир, кутията ще прегрее, а автомат, който грее, скоро ражда малки автоматчета.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Тойота Land Cruiser LJ78 Prado

                        Късмет с новият проект! Имам същата ХУБАВИЦА от повече от три години, сега е бокса за глава, така че темата със смяната на мотора е много интересна за мен

                        Коментар


                        • #42
                          От: Тойота Land Cruiser LJ78 Prado

                          Честито за този проект.
                          По мненията по-назад - няма 3.91 предавателни числа за 7ма серия Ленд Крузър, колегата най-вероятно говори за 4Runner. Иначе от 80тка можеш да намериш 3.54 и 3.7* но само за предния мост...
                          33/12.5/15 според мен няма да стоят добре с оригиналното окачване.
                          140км/ч по gps с този автомобил (след промените) са реализируеми и с тойотовски мотор, проблемите при тази скорост далеч не са в мотора, но ти това го знаеш.

                          Относно предавателните числа и оборотите. При моята 70тка, с 4.88 дифове, стандартна за 2LT ръчна скоростна кутия (предавателните й числа не ги знам наизуст), гуми 285/75/16 бях точно на около 3000 - 3200 оборота при скорост 130км/ч по гпс.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Тойота Land Cruiser LJ78 Prado

                            Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                            На каква тойота се монтират?
                            Те могат да се монтират на доста тойоти, според toyodiy става и на land cruiser 90-95 за други не съм проверявал но ако е 9" и е с долен пиньон мисля, че няма проблем. А иначе ги има на някои от моделите (мисля, че само с по мощните двигатели)3-генерация на 4-рънър, предимно натовксите. Преди имаше спор, че приоритет са бавните дифове! Но от опит забелязвам, колкото е по бърз дифа по малко се чупи

                            Първоначално публикуван от New hope Преглед на мнение
                            Тия само на 4Рънера мисля че се монтираха и то 3-та генерация
                            Ако е с горен пиньон обаче няма да свърши работа главното предаване от Рънара .
                            Ице с долен са, даже съм взел блокаж от 90-ка и някой ден трябва да се чуем
                            П.С
                            Ето как изглежда на картинка



                            Последно редактирано от Marin Stoyanov; 23-07-14, 06:20.
                            OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                            Коментар


                            • #44
                              От: Тойота Land Cruiser LJ78 Prado

                              Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение

                              За кутията-какви са вашите мнения?
                              1. Дали изобщо да се опитвам да я монтирам?
                              2. има ли ел управление някакво?
                              3. Ако заработи всичко, дали тази кутия няма да "убие" силния мотор с мудното превключване и буксуването при работа?
                              Въобще не се занимавай с глупости не вярвам да има някои които може да подкара този автомат в друга кола особено пък в тоъотата . На всичкото отгоре като не са обслужвани редовно си дават проблеми ,а и все пак тоъотата си е джип и ще има по голямо натоварване така ,че аз съм смело за ръчна с.к. . След самия монтаж на двигателя намери някои които си разбира от работата да премахне всичката ненужна електроника по двигателя като егр имобилаизери и т.н защото иначе вечно ще си върви в авариен режим и ще писка че нещо не му е наред .
                              ВНЕДОРОЖНИК УАЗ - БОГ РАЗБИТЫХ ДОРОГ

                              Коментар


                              • #45
                                От: Тойота Land Cruiser LJ78 Prado

                                Не е Тойота , ама добре изглежда :
                                https://www.youtube.com/watch?v=MHfOtUzhASs
                                Колкото по-проходима ти е колата ..... от толкова по-голяма дупка ще те ВАДЯТ
                                За добри дела .....БЪДЕТЕ ГОТОВИ !!!!

                                A1+

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X