Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тойота Land Cruiser LJ78 Prado

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Тойота Land Cruiser LJ78 Prado

    Ако си набелязал Unichip, има и други дилъри освен PDP, даже май имаха директни продажби.


    Коментар


    • От: Тойота Land Cruiser LJ78 Prado

      Да така е, но PDP имат още много шукарии за Land Cruiser VDJ.
      Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

      Коментар


      • От: Тойота Land Cruiser LJ78 Prado

        https://youtu.be/e8j0I_I6ZB4

        Тоя алтернатор е много готин и явно има смисъл от замяната му. То няма австралийски производител, на който половината портфолио да не му е за тая кола и производните и. Като австралийски вранглер е .

        Коментар


        • От: Тойота Land Cruiser LJ78 Prado

          Да Пантев , хубаво устройство, но цената му не е много демократична! Ако някога тръгна с тази кола из Африканските пустини или Сибир със сигурност ще се замисля сериозно.
          За сега колата ме устройва напълно и не мисля да тунингова само за идеята. Все пак това си е кола правена от Тойота основно за офроуд, а Тойота си разбират от работата.

          Първата ми Тойота HZJ 78 беше "набита" в Гладиатор със всичкия възможен тунинг, при което само развалиха хубавата кола...Сложиха 200кг отгоре , 2-3 литра разход отгоре и Nхил лева дадени напразно за мен.А тя имаше нужда само от повдигане на мощноста на двигателя и НИЩО друго.

          Например заводското окачване на ТЛК76 носи спокойно 33 инча гуми и се държи перфектно - защо да го сменям и да повдигам колата?

          След първи тестове тракшъна работи добре и даже не мисля и за блокажи, но бъдещето ще покаже все пак.
          Последно редактирано от rusev; 25-09-18, 07:22.
          Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

          Коментар


          • От: Тойота Land Cruiser LJ78 Prado

            Тя колата си е перфектна без да и се сменят и гумите(аз харесвам тесни и високи). Има ли развитие с онова окачване ? Аз този сезон ще си го изкарам с айрън мена, но за догодина ще трябва да мисля за смяна.


            Коментар


            • От: Тойота Land Cruiser LJ78 Prado

              Колега Русев бихте ли споделили как се държат гумите в условия на ползване и по пътищата.
              Мисля да вдигна гранда с 2 инча подложки за да мога да вкарам 245 75 16 и тази гума ми допада.
              Въпроса е че карам 90 процента градско и по пътищата на България и ме притеснява как се държат.
              Благодаря предварително за отделеното време.
              Няма страшно в умирачката...
              Страшното е да си жив!...

              Коментар


              • От: Тойота Land Cruiser LJ78 Prado

                От вички гуми с които съм карал през годините съм стигнал до извода, че Toyo Open Country МТ е най-тихата МТ гума на асвалта, а в калта си е добра.
                На автомобили, които карам повече по асвалт и рядко по черно слагам Тойо МТ. По асвалтово поведение Тойото не се различава съществено от добра АТ гума.
                Ако е обратното фаворита ми е CF3000 на Comfoster. Тя бучи много на асвалта, но по черно е много добра, като цената е като за регенерат и има всякакви размери от 16 до 20 цола на склад при Десо и Шуши в Бистрица.
                Последно редактирано от rusev; 01-10-18, 13:10.
                Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                Коментар


                • От: Тойота Land Cruiser LJ78 Prado

                  Значи за мен тойото е варианта.Само трябва да добавя лифта за да влязат 245ци.
                  Няма страшно в умирачката...
                  Страшното е да си жив!...

                  Коментар


                  • От: Тойота Land Cruiser LJ78 Prado

                    Toyo MT е много хубава гума за кал, но все пак е шумна на асвалт, поне според мен. Най-тихата хубава МТ гума с която съм карал някога е Interco TrXus, мека, в същото време здрава, но нямат намиране извън Америка на човешки цени.

                    Коментар


                    • От: Тойота Land Cruiser LJ78 Prado

                      Тойото е май най-равната кална гума, което допринася за по-доброто й поведение на асфалта. Повечето кални гуми като се напомпат добиват по-кръгло сечение в сравнение тях. Освен това Тойото се балансира доста добре. За мен също е най-добрата, когато ще се кара и повечко на асфалт.

                      За шума може и да бъркам, но ми се струва, че гуми произведени по-скоро, шумят по малко. Естествено имам предвид като нови. Комплект с DOT 2012 година шумеше като нов повече, отколкото друг комплект с DOT 2016 или 2017. Може би заради подобрени смеси при новите.

                      Интерко не съм карал.

                      Малко обаче май зацапваме доста интересна тема.
                      Последно редактирано от nissan_gr; 01-10-18, 14:57.

                      Коментар


                      • От: Тойота Land Cruiser LJ78 Prado

                        Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                        Toyo MT е много хубава гума за кал, но все пак е шумна на асвалт, поне според мен. Най-тихата хубава МТ гума с която съм карал някога е Interco TrXus, мека, в същото време здрава, но нямат намиране извън Америка на човешки цени.
                        Точно след TrXus сложих Duratrac. Като шумност категорично в полза на вторите. Като поведение в кал лично не мога да видя съществена разлика, нищо че на вид TrXus а изглежда по-агресивна, но и не съм ги калял достатъчно за каквато и да е категоричност. Това на един и същ автомобил.

                        Duratrac-а ми се чини малко по-добър на мокър асфалт, ама не с много. На сняг са съизмерими, с лек превес на неотъпкан такъв за TrXus-а според мен, но пък на утъпкан Duratrac-а е по-добре - осезаемо, но не чак много по-добре.

                        На фона на тия BFG Т/А КО2, вярно на по-мощната (+45 к.с.) версия на същия автомобил и в по-малък размер (31 vs 29 инча), на мокро е тотална трагедия. При малко по-лигаво време на трета се въртят гуми, и то без да да съм го целял - просто не бях свикнал с автомобила. Но пък са на порядък по-тихи.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: Тойота Land Cruiser LJ78 Prado

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                          Toyo MT е много хубава гума за кал, но все пак е шумна на асвалт, поне според мен. Най-тихата хубава МТ гума с която съм карал някога е Interco TrXus, мека, в същото време здрава, но нямат намиране извън Америка на човешки цени.
                          Точно след TrXus сложих Duratrac. Като шумност категорично в полза на вторите...
                          Да не спамим темата на Руси, но все пак Дурактрака е АТ гума, TrXus-a МТ. Нормално е АТ-то да е по-тихо. Аз имах предвид, че от всички МТ-та, които съм карал (а те са много), съм с впечатлението, че Интерко-то са най-тихи. В момента съм с Toyo MT и ще ги заменям с някаква АТ гума.

                          Коментар


                          • От: Тойота Land Cruiser LJ78 Prado

                            Някой има ли отзиви за 2.8d двигател за такава Тойота? Произведена 1992.
                            Suzuki Grand Vitara 2.5 V6 H25A 2000г. | 3" сиромашки лифт

                            Коментар


                            • От: Тойота Land Cruiser LJ78 Prado

                              Първоначално публикуван от The_Fallen_One Преглед на мнение
                              Някой има ли отзиви за 2.8d двигател за такава Тойота? Произведена 1992.
                              3L. Аз не го харесвам.

                              Коментар


                              • От: Тойота Land Cruiser LJ78 Prado

                                Първоначално публикуван от The_Fallen_One Преглед на мнение
                                Някой има ли отзиви за 2.8d двигател за такава Тойота? Произведена 1992.
                                Тази черната в Дупница ли ? Ако е тя,внимавай! Цената и беше доста по-висока от сега и от снимките се вижда ,че всичко е олято с масло и мотора може да е пътник.
                                Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                                New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X