Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тойота Land Cruiser LJ78 Prado

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Тойота Land Cruiser LJ78 Prado

    Първо честито. Второ за числата. Слагай 4,3 и не търси други. Това БМВ ще натиска и като е с бързи мостове ще почне да пука я автомат, я съединител ако е Тойотския . Според каквото си сложил. Мое мнение естествено. Честито още веднъж.
    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

    Коментар


    • #17
      От: Тойота Land Cruiser LJ78 Prado

      Браво, Руси. Не се спираш. Честито, ще следя с интерес.
      Toyota Land Cruiser 80, 1FZ-FE
      BMW F650CS
      Радо о885 5о 59 5о

      Коментар


      • #18
        От: Тойота Land Cruiser LJ78 Prado

        Честито! И аз се абонирам.
        ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
        0878 23 58 34- Радо

        Коментар


        • #19
          От: Тойота Land Cruiser LJ78 Prado

          Абонамент. И един малко лаишки въпрос.
          Защо 3.0Д на BMW ? Това надежден и здрав мотор ли е ? (и коя модификация)
          Kawasaki 125KX 1991 -> KTM 520 EXC 2001 -> КТМ 525 SX + SM 2005 -> KTM 200 EXC 2007

          Коментар


          • #20
            От: Тойота Land Cruiser LJ78 Prado

            Първоначално публикуван от 4ef4o Преглед на мнение
            Абонамент. И един малко лаишки въпрос.Защо 3.0Д на BMW ? Това надежден и здрав мотор ли е ? (и коя модификация)
            +1Какъв е разхода му? По-добър ли е от този на Тойота, Има ли проблеми с горивна система от некачествено дизелово гориво?
            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

            Коментар


            • #21
              От: Тойота Land Cruiser LJ78 Prado

              Поредния ти интересен проект , абонат съм ..
              ‎По 2 литра са само млякото и сока !
              WJ 4.7

              Коментар


              • #22
                От: Тойота Land Cruiser LJ78 Prado

                Поздравления и от мен.
                Успех. Определено ще е интересно.
                Land Rover Defender 110SW 300tdi

                Коментар


                • #23
                  От: Тойота Land Cruiser LJ78 Prado

                  Първоначално публикуван от 4ef4o Преглед на мнение
                  Абонамент. И един малко лаишки въпрос.
                  Защо 3.0Д на BMW ? Това надежден и здрав мотор ли е ? (и коя модификация)
                  Този мотор е доказано корав. Мощен и икономичен, лек и компактен. Търпи издевателства. Карал съм няколко БМВ та с такива мотори и не съм имал проблеми.
                  Освен това няма друга алтернатива. Евтини части за тези двигатели има навсякъде по моргите, зашото не се търсят.
                  Исках да използвам първият му вариант който е 184к.с. , но попаднах на кола с по-новия който е 193к.с. Момента е малко под 500Нм.
                  Това са модофикациите преди пиезо дюзите, които са скъпи и по-капризни към горивото.
                  В моя случай няма нужда да се увеличава мощноста и мисля да използвам заводските настройки.
                  Другият аргумант е , че двигателя макар и шест цилиндров отлично се вписва в тази Тойота без да се местят скоростите и радиатора. Теглото ми е по-малко от тойотския 4 цилиндров.
                  Аз лично бях скептичен когато Венци се зае да слага БМВ в Тойотата , но сега признавам, че резултата е повече от добър- колата върви по начин недостижим за тойота с какъвто и да е оригинален мотор, а разхода и е около 10л./100км. Единствения но съществен проблем е , че според Венци колата е "бавна" на 3000об/мин скороста е 140км/ч.
                  Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                  Коментар


                  • #24
                    От: Тойота Land Cruiser LJ78 Prado

                    Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                    Единствения но съществен проблем е , че според Венци колата е "бавна" на 3000об/мин скороста е 140км/ч.
                    Има дифове 4.11. Това са най-бързите. На какви обороти е най-големия въртящ момент на БМВ двигателя? 2100 оборота? Колко искаш да ти е круизната скорост? На Венци колко са дифовете?
                    Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                    Drag Grand Canyon Daily
                    Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                    LZ1JYM

                    Коментар


                    • #25
                      От: Тойота Land Cruiser LJ78 Prado

                      Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                      Този мотор е доказано корав. Мощен и икономичен, лек и компактен. Търпи издевателства. Карал съм няколко БМВ та с такива мотори и не съм имал проблеми.
                      Освен това няма друга алтернатива. Евтини части за тези двигатели има навсякъде по моргите, зашото не се търсят.
                      Исках да използвам първият му вариант който е 184к.с. , но попаднах на кола с по-новия който е 193к.с. Момента е малко под 500Нм.
                      Това са модофикациите преди пиезо дюзите, които са скъпи и по-капризни към горивото.
                      В моя случай няма нужда да се увеличава мощноста и мисля да използвам заводските настройки.
                      Другият аргумант е , че двигателя макар и шест цилиндров отлично се вписва в тази Тойота без да се местят скоростите и радиатора. Теглото ми е по-малко от тойотския 4 цилиндров.
                      Аз лично бях скептичен когато Венци се зае да слага БМВ в Тойотата , но сега признавам, че резултата е повече от добър- колата върви по начин недостижим за тойота с какъвто и да е оригинален мотор, а разхода и е около 10л./100км. Единствения но съществен проблем е , че според Венци колата е "бавна" на 3000об/мин скороста е 140км/ч.
                      Благодаря за изчерпателния отговр, пожелавам успех с проекта
                      Kawasaki 125KX 1991 -> KTM 520 EXC 2001 -> КТМ 525 SX + SM 2005 -> KTM 200 EXC 2007

                      Коментар


                      • #26
                        От: Тойота Land Cruiser LJ78 Prado

                        Честито и успех и от мен!
                        Ще "следим" "интервенциите" по машината.( "Подготовката е 90 % от работата" )

                        Коментар


                        • #27
                          От: Тойота Land Cruiser LJ78 Prado

                          Първо честито за придобивката!
                          Второ успех с начинанието, интерес разбира се ще има и от моя страна!
                          Трето - карал съм бмв с същия двигател и определено дори и на петица е доста пъргав и еластичен. Разхода, който дава на бмв-то е направо нисък за мощността която предлага. Нарочно не пиша цифри! За хора като теб аз сигурно съм технически неграмотен, що се отнася до автомобили, но въпреки това си мисля, че за да разкриеш пълния потенциал на този двигател може би няма да е лошо и скоростната кутия да е от "донора"! Приемливо ли е такова изпълнение обаче незнам!
                          Каква е приблизителната разлика в теглата на бмв-то и ЛК?
                          Още веднъж успех на проекта, радва ме, че е разумен и ще се радваме на повече подробности!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Тойота Land Cruiser LJ78 Prado

                            Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
                            Има дифове 4.11. Това са най-бързите.
                            3.91
                            OFFROAD CLUB STARA ZAGORA

                            Коментар


                            • #29
                              От: Тойота Land Cruiser LJ78 Prado

                              Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                              Ами, Руси, от една страна - честито!
                              От друга страна - брой се за изяден, щото е с десен волан, пък, нали видиш, с десен волан карат само леваците...или тия, дето нямат пари за ляв...

                              Погледнато от първата страна - отново честито!
                              Погледнато от втората страна - ми що не се обажда никой бе? Да ти каже, колко не ги разбираш тия работи, и че това е самоубийство, и убийство на всички останали по пътя?

                              И понеже аз го гледам едностранчиво - от първата, и единствена страна, от сърце - честито, и давай периодични снимки за развитието на проекта!

                              Честито!!!
                              Напротив! Волана му е от правилната страна - мъжката,а не от "ляво". Честито!!!
                              0884 987 137
                              В българския език НЯМА дума, която в множествено число да завършва с "Й"

                              Коментар


                              • #30
                                От: Тойота Land Cruiser LJ78 Prado

                                Първоначално публикуван от MARINHAKER Преглед на мнение
                                3.91
                                На каква тойота се монтират?
                                Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X