Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тойота Land Cruiser LJ78 Prado

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Тойота Land Cruiser LJ78 Prado

    Първоначално публикуван от kartechar Преглед на мнение
    С 1KZ-T мотор и ГП 4,3 при 2 600 оборота скоростта е около 95 км/ч. Разликата е фрапираща. Налягането на маслото не е ли малко ниско за тези обороти или има някакво несъответствие между уреда и датчика за масло (който най-вероятно е от БМВ)?
    Това с 29" гуми ли?
    Сложи гумите в размера на Руси и тогава мери, в противен случай сравнението е безсмислено.
    При мен с 33" гуми, 1kd мотор и ГП 4.88 на 130км/ч, бях почти на 3500 оборота, снимката по-долу. Скоростомера в случая беше абсолютно точен спрямо GPS показанията.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_7073.jpg
Прегледи:1
Размер:76.9 КБ
ID:5735603

    Коментар


    • От: Тойота Land Cruiser LJ78 Prado

      Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
      Това с 29" гуми ли?
      Сложи гумите в размера на Руси и тогава мери, в противен случай сравнението е безсмислено.
      Да, гумите са стандартните по талон 215/80R/16. Ако сложа 33" гуми, скоростомерът ще отчита 85 км/ч, което прави разликата още по-фрапираща!

      Коментар


      • От: Тойота Land Cruiser LJ78 Prado

        Първоначално публикуван от kartechar Преглед на мнение
        Да, гумите са стандартните по талон 215/80R/16. Ако сложа 33" гуми, скоростомерът ще отчита 85 км/ч, което прави разликата още по-фрапираща!
        Въобще не съм съгласен, но в спор не ми се влиза.

        Коментар


        • От: Тойота Land Cruiser LJ78 Prado

          Яро отношението обороти-скорост по уреди е винаги едно и също. С различните гуми се променя скороста по GPS.

          А с картечаря и на мен не ми се спори.

          Пиша тази тема защото в задачата която си поставих с този автомобил имаше много неизвестни за мен. Надявах се тук да получа някаква техническа информация. Не стана така, но аз напълних темата с информация. За да я има тук във форума!

          Глупаво от моя страна, защото на хора с теми САМО раздела "продавам" техническа информация не е нужна. Или поне не бива да им се дава безплатно.

          Много хора спряха да пишат тук, аз скоро ще си последвам.

          А и името Offroad-bulgaria.com така или иначе ще се промени на Ясен-bulgaria.com.
          Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

          Коментар


          • От: Тойота Land Cruiser LJ78 Prado

            Работата не е спирала. Подмених само пластмасовите детайли на бутониерите за стъклата.





            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1-001.jpg
Прегледи:1
Размер:99.2 КБ
ID:5736997

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2-001.jpg
Прегледи:1
Размер:99.1 КБ
ID:5736998

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3-001.jpg
Прегледи:1
Размер:64.0 КБ
ID:5736999

            Дразнещият проблем се реши за 35лв. Люцкан да е жив и здрав!

            Ревизия на люка - много неблагодарна работа. Покрай люка имаше пране на тапицериата на тавана и монтаж на шумо-вибро изолация. Невероятно е колко прахоляк може да има в един таван!

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:5-001.jpg
Прегледи:1
Размер:90.0 КБ
ID:5737001

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4-001.jpg
Прегледи:1
Размер:96.3 КБ
ID:5737000

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0183.jpg
Прегледи:1
Размер:131.7 КБ
ID:5736991



            Оказа се , че без повдигнато окачване няма да мине.Днес пристигна Iron Man.

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:6-001.jpg
Прегледи:1
Размер:99.3 КБ
ID:5737002
            Последно редактирано от Чавдар (V93); 13-12-16, 13:00.
            Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

            Коментар


            • От: Тойота Land Cruiser LJ78 Prado

              Браво, че си намерил панелът за бутоните за лявата врата, не е лесно.
              За шибидаха разбирам напълно през какво си минал.

              Коментар


              • От: Тойота Land Cruiser LJ78 Prado

                Красотааа! Хвала за труда и средствата.
                Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                0882 52 00 52 - Жоро

                Коментар


                • От: Тойота Land Cruiser LJ78 Prado

                  Първоначално публикуван от Yaro Преглед на мнение
                  Браво, че си намерил панелът за бутоните за лявата врата, не е лесно.
                  За шибидаха разбирам напълно през какво си минал.
                  Яро и аз съм доволен, но заслугата е на Люцкан! Панелите са огледални и затова разширих единия отвор, а другия попълних с фалшиво копче. Вижда се на снимката.
                  Разбира се и бутоните са огледални...Но за 18лв - толкова. За да стане перфектно трябва да се купи и бутониерата но тя е 300лв. Чак такъв префекционист не съм.

                  Наложи да ревизирам люка, защото имаше големи луфтове и тракаше много изнервящо. Ревизията му се оказа безпроблемна след момента на свалянето и почистването му - просто имаше няколко износени втулки и нужда от регулировка.

                  На лични имах питане защо съм избрал Iron man, както и намек, че това окачване е калпаво.
                  Отговарям публично - спрях се на Iron man защото те за разлика от ОМЕ предлагат в каталога си пружини за тази кола. Амортисьорите им са 3 вида, като аз се спрях на средния вид Foam Cell. Виждат ми се по-дебели от на ОМЕ. Не е за пренебрегване и цената която е доста по-добра. Гаранцията е 3 години! Отдавна съм спрял да робувам на марки - купувам каквото ми е изгодно!

                  А окачване се налага да пипам въпреки, че съм с чисто нови оригинални пружини и амортисьори, защото двигателя на БМВ е по-лек от тойотския 2,4 с близо 50кг.
                  Получи се така, че предницата е леко повдигната(10-15мм) заради лекия двигател, а задницата леко проклекнала с 10-15мм заради монтираните шкафове. И стойката отиде на кино.

                  Опитах с употребявани задни пружини ОМЕ +2 инча, да коригирам височината, но не разбрах как задницата се повдигна с 3 инча! Това ме накара да се поровя в спесификациите на ОМЕ и да разбера, че те нямат пружини за Тойота лека серия!!! Явно дилърите продават свободни съчинения, каквито съмнения имах отдавна. Та сега ще монтирам само задните пружини на Iron man, за да видя какво ще се получи. Усешам, че ще е добре. Ако е така ще монтирам и амортисьорите.

                  Следва сглобяване на тапицериите на тавана, монтаж на задни пружини и тест в събота на рожденния ден на пловдивската група. Който чете тази тема да се чувства поканнен на събитието! Тръгваме в събота 10,00часа от Белокамене.
                  Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                  Коментар


                  • От: Тойота Land Cruiser LJ78 Prado

                    Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                    Яро и аз съм доволен, но заслугата е на Люцкан! Панелите са огледални и затова разширих единия отвор, а другия попълних с фалшиво копче. Вижда се на снимката.
                    Разбира се и бутоните са огледални...Но за 18лв - толкова. За да стане перфектно трябва да се купи и бутониерата но тя е 300лв. Чак такъв префекционист не съм.

                    Наложи да ревизирам люка, защото имаше големи луфтове и тракаше много изнервящо. Ревизията му се оказа безпроблемна след момента на свалянето и почистването му - просто имаше няколко износени втулки и нужда от регулировка.
                    Допълнителните бутони можеш да използваш да си пуснеш подгрев на огледалата.
                    Из английските форуми има няколко тема, като използват такива подгреватели:
                    http://www.ebay.co.uk/sch/sis.html?_...72.m2749.l2658


                    Хората казват, че работи добре, аз си купих, но не съм сложил все още.
                    За люка, ако не сте го направили проверете и почистете отточните тръбички, аз имах проблеми и с тях, разбрах го по трудния начин (инстантен душ в купето след продължителни дъждове).

                    Коментар


                    • От: Тойота Land Cruiser LJ78 Prado

                      БМВ-Тойотата с Iron man окачване и лъскави джанти.

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0230.jpg
Прегледи:1
Размер:117.0 КБ
ID:5740968

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0241.jpg
Прегледи:1
Размер:134.2 КБ
ID:5740969

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0245.jpg
Прегледи:1
Размер:122.6 КБ
ID:5740970

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0243.jpg
Прегледи:1
Размер:124.0 КБ
ID:5740971

                      Проблема с навирената предница е налице.
                      Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                      Коментар


                      • От: Тойота Land Cruiser LJ78 Prado

                        Яко!

                        Защо така с окачването?
                        Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                        Drag Grand Canyon Daily
                        Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                        LZ1JYM

                        Коментар


                        • От: Тойота Land Cruiser LJ78 Prado

                          Щото двигателя е много по-лек от оригиналния. Надявам се с една голяма лебедка проблема да се оправи.
                          Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                          Коментар


                          • От: Тойота Land Cruiser LJ78 Prado

                            Режи с флекса пружините
                            2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
                            ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

                            Коментар


                            • От: Тойота Land Cruiser LJ78 Prado

                              Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                              .... имаше пране на тапицериата на тавана .....
                              А що не я сменихте направо,има достатъчно фирми вносители на всякакви автотапицерии и материалите хич не са скъпи.Купувал съм от една и ако искаш мога да ти пратя координатите на лично,на не правим реклама тук.

                              Коментар


                              • От: Тойота Land Cruiser LJ78 Prado

                                Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                                Щото двигателя е много по-лек от оригиналния. Надявам се с една голяма лебедка проблема да се оправи.
                                От снимките не се забелязва проблема да е сериозен, каква е разликата?

                                От към визия е много докарана. Респект и малко завист, че моя Крузер е сервиза и даже още не знам какво му е!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X