Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Тойота Land Cruiser LJ78 Prado

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Тойота Land Cruiser LJ78 Prado

    Първоначално публикуван от Гробаря Преглед на мнение
    Хммм май не съм взел правилната Тойота. ....Давам Гто веднага!
    Светльо, добре, че ми остана още една 80тка. Иначе щях да се поболея. Нищо, че е десняк и без климатик.
    Не знам какво ми става, но когато имам 80тка я ремонтирам с огромно удоволствие и след това изпитвам непреодолимо желание да я продам. Вече два пъти ми се случва! Да видим какво ще стане с последната. Даже мисля да отворя тема за нея, ако има кой да чете...

    Коле и аз като видя Франко сънувам кошмари, но успокой се - още утре ще и сложа други джанти. Тия бяха за проба и тo заради гумите.
    Последно редактирано от rusev; 25-08-16, 20:55.
    Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

    Коментар


    • От: Тойота Land Cruiser LJ78 Prado

      Оо за нови теми за Тойота и то от твоите проекти винаги има място и фенове които да четат !Не всеки може и има ресурс да възтанови и направи някоя кола джип или друго като теб с толкова мерак и желание!....още сънувам някой от "нещата" в твоя гараж!
      driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

      Коментар


      • От: Тойота Land Cruiser LJ78 Prado

        Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
        И теб те кефят тези джанти?
        На мен ми докарват спазми за повръщане.

        Иначе за всичко друго-голямо БРАВО!
        Харесват ми !От към здравина са светлинни години от тези които ползвате !
        Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
        New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

        Коментар


        • От: Тойота Land Cruiser LJ78 Prado

          Разбира се ,че се намират желаещи да четат толкова интересни и ползотворни теми. Удоволствие е човек да гледа как на една кола на възраст и се вдъхва нов живот. Поздрави
          Ако няма каде да отидеш , ела на себеси

          Коментар


          • От: Тойота Land Cruiser LJ78 Prado

            Четем си, рабира се! С продажбите малко ни изненадваш само....

            П.П. Коле, това са най-добрите джанти, ако ще и да съм пристрастен...
            edoors.bg- Джаджи за врати и врати

            Коментар


            • От: Тойота Land Cruiser LJ78 Prado

              С другите колела. Мисля ,че това е размера на гумите(32') с който ще остане.

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_5154.jpg
Прегледи:1
Размер:118.0 КБ
ID:5724428

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_5155.jpg
Прегледи:1
Размер:126.5 КБ
ID:5724429

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_5153.jpg
Прегледи:1
Размер:76.7 КБ
ID:5724434

              Остава да се настрои дизела, да се ревизира предния мост, люка, да се монтира мултимедията и други дребни неща.

              Знае ли някой дали тези тойоти имат задно прасе с LSD?
              Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

              Коментар


              • От: Тойота Land Cruiser LJ78 Prado

                Хубава е станала но мен с другите джанти по ми харесва!Как ли ще ходят и на 80ката .....
                driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

                Коментар


                • От: Тойота Land Cruiser LJ78 Prado

                  Сменям ги за твоите веднага, но не съм убеден, че стават без да се пробва.
                  Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                  Коментар


                  • От: Тойота Land Cruiser LJ78 Prado

                    Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                    .....

                    Остава да се настрои дизела ......
                    Какво не ти харесва?
                    Близо 220 кс., близо 500Нм ....
                    Гледам и ГП е 4.1:1 ....

                    Да не е в сервизен режим?

                    Коментар


                    • От: Тойота Land Cruiser LJ78 Prado

                      В сервизен режим е-мисли си , че работи на място. Първото действие по компютъра беше колкото Ицо да го запали за да може да си върши работата. Сега чакам Дидо да дойде за да го настрои да не си търси сигналите от БМВто.
                      С 4,1 ГП колата е много добре като предавателни числа. Гумите сега са 32, като спокойно може да носи и 33, но аз не искам да я повдигам. След като мотора заработи нормално ще преценя дали да го усилваме. Това така или иначе не е проблем. Сега е 183к.с и 440Н.м., което не много, но пък за Тойота 7 серия е невероятна мощност.
                      Както е в авариен режим върви малко повече от 1KZ, а с 2LT е несравним.

                      Иначе колата се движи много стегнато и приятно, вози добре, спира задоволително, дирекцията е леко стегната, почти като на БМВ. Иска ревизия на преден мост заради луфт в шенкелите. Седалките да удобни(предните са с кантари) а място в купето има бол. Люка дрънчи и тече - ще се разглобява много скоро.

                      Продължавам да търся предно ГП 4,1 и да издирвам заден редуктор с LSD. Като замисля, ще кандисам и на комплект ГП(предно и задно) на 4,3 ако намеря бързо.
                      Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                      Коментар


                      • От: Тойота Land Cruiser LJ78 Prado

                        Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                        В сервизен режим е-мисли си , че работи на място. ......
                        Вероятно някой датчик е останал по скоростите на БМВ-ето ....
                        Рейнджа с почти същия ДВГ е с ГП 4.1:1, та ако ти трябва база за сравнение все пак е нещо.

                        Коментар


                        • От: Тойота Land Cruiser LJ78 Prado

                          Да споделя какво досега съм научил за ГП на ТЛК 70 и не само.

                          Значи, на ТЛК 70 има 4 вида ГП - 4,11, 4,3, 4,56 и 4,88. Първите не знам все още на кои точно 70тки са монтирани.
                          4,11 да не се бърка с 4,10 . 4,10 се слага на 4Runer- то е 4/41 - аз сега съм с такова отзад. На ТЛК 70 зъбите за 9/37!!!

                          Специално Прадо(четириврато) са само 2 вида- 4,88 на 2L-T и 4,3 на 1КZ-T. Няма 4,88 с блокаж, някои са с LSD. 4,3 са винаги (дали?) с заден блокаж.

                          За мен сега опциите са 2:
                          1. Да си поръчам на Люцкан две ГП 4,11 от ТЛК 70 и да си ги сложа в моите прасета.
                          2. Да търся по морги две ГП 4,3, като задното ако се намери изобщо, 100% ще е с блокаж.


                          Първата опция е достъпна винаги, но на цена около 3000лв.
                          Втората изглежда по-евтина, но трябва да се търси, което е свързано с обикаляне...

                          И накрая- търся:
                          -преден редуктор с блокаж от ТЛК 80.Ако си намеря преден редуктор от ТЛК 80 с блокаж, мога да си го монтирам заедно с блокажа.
                          - ГП предно и задно 4,11 или 4,3, може и заедно с прасетата от ТЛК70, 71, 73 или 78.

                          И последно - знае ли някой колко зъба са ГП на ТЛК 80 с 4,11?

                          Баси и зора!!!

                          Проекто бюджета за тази кола от 12 000лв е надхвърлен с около 3000лв и трябва да се поогранича, за да не стане безсмислен проекта.
                          Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                          Коментар


                          • От: Тойота Land Cruiser LJ78 Prado

                            Аз май съм с 3,7 (37:10) като 60-ките
                            Toyota Land Cruiser BJ70 1985
                            Lexus LS430

                            Коментар


                            • От: Тойота Land Cruiser LJ78 Prado

                              4,11 има и на 1кз, във версии 70 и 73.
                              4,3 и 4,56 са основно на бензинки - 2.4 (22r).
                              Павката (Павлин) от Пловдив не може ли да огледа за гп по Швейцария, там бензини колкото щеш.

                              А с блокажи има и от новите hzj74 (отпред пружина отзад ресьор), прасетата са същите като на леката серия от годините на твоята.

                              Коментар


                              • От: Тойота Land Cruiser LJ78 Prado

                                Главно предаване 4,3 не винаги е с блокаж. Моето на 70-ка с 1KZ-T e c LSD.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X