Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Зверино 4х4 Екстрийм 2014 /20-21 септември/

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Зверино 4х4 Екстрийм 2014 /20-21 септември/

    Що бе какво им е на номерцата? Подмомагат да се мисли повече в краткото време. Отиваш на вратата, пробваш я и ако видиш, че не е превземаема, а оставяш и отиваш да се пробваш на следващата. Забелязахте ли, че вече почти няма джипове, които да седят по 10 мин на едно място. Последните състезания се бяха превърнали в носене на джипове през препятствия със скорост от 1 м в минута. Всякаква динамика беше изчезнала. Все пак това не шахмат и трябва да има постоянно движение.

    Аз си мисля, че този подход беше успешен и спомогна състезанието да е интересно, не само за състезателите, а и за публиката.

    Коментар


    • От: Зверино 4х4 Екстрийм 2014 /20-21 септември/

      Първоначално публикуван от Даниела Борисова Преглед на мнение
      Има желаещи Младежът разбира от съдийство, неговите приятели също, много повече от тези корумпирани съдии, които водите на всички състезания. Нито заплати ще трябва да давате, като на сега изпълняващите тази длъжност, пък и по-компетентни ще са. Освен това е супер състезател - на Лазарово е "убил" всички състезатели, ама нали съдиите корумпирани - пак не е оценен и пак са нагласени "ваши хора".
      Сори, обещах, че няма да се занимавам, ама що пък да не знаете кой е корифеят на траяла .... Съжалявам, ако е фен или приятел на някой от каращите екипажи, момчета - нищо лично, но толкова простотия в рамките на 5 минути не бях чувала, пък не е като да не съм слушала простотии.
      Така че, господа организатори - това е Вашият човек!
      Това са момчетата от Етрополе. Те си имат причина да се сърдят от Лазарово, от техническите изисквания за Стандартен. Надявам се постепено да видят, че нещата се случват добре, да си направят джипа за Модифициран и да дойдат пак да карат.

      Коментар


      • От: Зверино 4х4 Екстрийм 2014 /20-21 септември/

        Този младеж е от Етрополе и не е "компетентна публика",а е "състезател"! На Лазарово се промъкна през прегледа в "Стандарт"(недоглеждане от наша страна) с цял преден мост на Витарата, но след оплакване на други участници му предложих или да си ходи вкъщи или да кара извън класирането(което беше грешка). Той се съгласи на второто, но двата дена постоянно претендираше, че е отстранен неправилно, а агитката с него притесняваше съдиите. Даже се заканваха, че ще направят грандиозен скандал на награждаването и ще го провалят! За тяхно щастие(здраве) не го направиха....
        Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

        Коментар


        • От: Зверино 4х4 Екстрийм 2014 /20-21 септември/

          Първоначално публикуван от borko_ruse Преглед на мнение
          Според мен времето за зоните на прототип беше малко, още повече че бяха седем екипажа и можеше да се отпусне повече време. Другото, което на мен не ми допадна е номерирането на вратите. Така се губи индивидуалния подход. В моята зона /2ра/ първия ден някои екипажи достигнаха само до 2ра врата. Ако не са номерирани всеки си прави стратегия кои врати да кара и ако му остане време кара по-трудните.
          Мое мнение- все пак съм бил и от двете страни .
          Според мен всичко зависи от това как е подредена зоната,колко е широка,самото препядствие на дадена врата,наклона и др.подробности на които ще трябва да се обръща повече внимание,тогава поредноста ще е добра заигравка,допълнително усложнение за всеки екипаж.Ще има индивидуалност в стратегията на всеки екипаж.Зоните в Зверино бяха малко тесни и по-кални,затова изглеждаше малко неправилно с номерацията и поредноста на вратите.Контролното време,тясно свързано с гореизброеното но е другият фактор,който те кара да се притесняваш когато караш в зоната и колкото е по-кратко толкова повече е притеснението и адреналина в състезателя,това е предпоставка за допускане на грешки,колкото и просто да изглежда преминаването на дадена врата.
          Мое мнение..!

          Сега контролното време за преминаване на зона е 15мин. а когато стане 5мин. какво ще правим...

          Коментар


          • От: Зверино 4х4 Екстрийм 2014 /20-21 септември/

            Първоначално публикуван от rock crawler Преглед на мнение
            Според мен всичко зависи от това как е подредена зоната,колко е широка,самото препядствие на дадена врата,наклона и др.подробности на които ще трябва да се обръща повече внимание,тогава поредноста ще е добра заигравка,допълнително усложнение за всеки екипаж.Ще има индивидуалност в стратегията на всеки екипаж.Зоните в Зверино бяха малко тесни и по-кални,затова изглеждаше малко неправилно с номерацията и поредноста на вратите.Контролното време,тясно свързано с гореизброеното но е другият фактор,който те кара да се притесняваш когато караш в зоната и колкото е по-кратко толкова повече е притеснението и адреналина в състезателя,това е предпоставка за допускане на грешки,колкото и просто да изглежда преминаването на дадена врата.
            Мое мнение..!

            Сега контролното време за преминаване на зона е 15мин. а когато стане 5мин. какво ще правим...
            Е чак 5 мни. за нас е прекалено - 15 за Прототип и 10 за останалите е много добър вариант.

            Коментар


            • От: Зверино 4х4 Екстрийм 2014 /20-21 септември/

              Първоначално публикуван от Стоян Францов Преглед на мнение
              Е чак 5 мни. за нас е прекалено - 15 за Прототип и 10 за останалите е много добър вариант.
              Добре,да е 10 за всички....

              Коментар


              • От: Зверино 4х4 Екстрийм 2014 /20-21 септември/

                Първоначално публикуван от rock crawler Преглед на мнение
                Добре,да е 10 за всички....
                Имаш възможност да пробваш как ще е.

                Коментар


                • От: Зверино 4х4 Екстрийм 2014 /20-21 септември/

                  Мое мнение е ,че времето трябва да се остави /поне за прототип/ в рамките на 15-20мин.Пиша това и знам,че Стоян и Илиян ще "скочат",но ако зоните на Разград са със същата или подобна сложност като миналата година,то една лебедка или втора би изяла цялото време от 10мин.
                  Освен това в този клас джиповете не са 20 или 30,че да се притесняват организаторите.Може би трябва да отпадне бонус за първи влязъл,а на негово място както при другите да се тегли жребий за задължително влязъл в определена зона.Така няма да се губи време и да се изчакваме кой ще влезе и ще "заглади "ръбовете,кой ще пробва по-гадна врата и т.н.
                  Чавдар Владимиров
                  0887/912075
                  Ленд Ровър Диско 1
                  Самуад в проект

                  Коментар


                  • От: Зверино 4х4 Екстрийм 2014 /20-21 септември/

                    Аз съм споделил, че 15 мин според мен е оптимално за Прототип, 10 мин и на мен ми се вижда малко.

                    Коментар


                    • От: Зверино 4х4 Екстрийм 2014 /20-21 септември/

                      Първоначално публикуван от чаро 4х4 Преглед на мнение
                      Мое мнение е ,че времето трябва да се остави /поне за прототип/ в рамките на 15-20мин.Пиша това и знам,че Стоян и Илиян ще "скочат",но ако зоните на Разград са със същата или подобна сложност като миналата година,то една лебедка или втора би изяла цялото време от 10мин.
                      Освен това в този клас джиповете не са 20 или 30,че да се притесняват организаторите.Може би трябва да отпадне бонус за първи влязъл,а на негово място както при другите да се тегли жребий за задължително влязъл в определена зона.Така няма да се губи време и да се изчакваме кой ще влезе и ще "заглади "ръбовете,кой ще пробва по-гадна врата и т.н.
                      Стига със тия лебетки и пътечки.Зоните трябва да са преодолими .Там е истината .Тагава няма да мислиш за лебетка и да овикваш навигатора си ами ще имаш възможноста до атакуваш по най-правелния за теб начин.Тогава сигорен съм че и пет минути ще са ти достатъчни.
                      ТЛК 90 120кв Дайхатсу Ф20 Няма да пия повече .....ама и по малко няма да пия...

                      Коментар


                      • От: Зверино 4х4 Екстрийм 2014 /20-21 септември/

                        Първоначално публикуван от Стоян Францов Преглед на мнение
                        Да задължително трябва да има клетка. Ето тук са изискванията за клас Модифициран:

                        http://4x4extreme.bg/%D1%82%D0%B5%D1...8%D1%86%D0%B8/

                        В Стандартен няма изискване за клетка. Ето това пък са изискванията за Стандартен:

                        http://4x4extreme.bg/%D1%82%D0%B5%D1...0%D1%80%D1%82/

                        Звънни ми, ако искаш да видим къде може да се впише В Модифициран вече си има сериозни обръщания и там без клетка вече не може.
                        Здравейте,понеже не сме участвали на подобно състезание,но имам желание и машина която е за клас Стандартен,имам няколко въпроса,техническите характеристики и правилника от линка са официални и се прилагат на всички стартове или има различни за всяко състезание?И като сме новобранци как и кога може да се включим като покриваме всички изисквания по правилника и техническите изисквания.Ако прецените може и на лични.Благодаря
                        Yamaha T max 500i/ABS/2007/50hp
                        Zander 3.80m,Johnson 2T/8hp
                        Vw passat 6/2.0TDI-CR/DSG6/140hp/2009
                        Toyota Hilux/2KD-FTV/102hp/Double Cab/2005

                        Коментар


                        • От: Зверино 4х4 Екстрийм 2014 /20-21 септември/

                          Първоначално публикуван от svjokera Преглед на мнение
                          Здравейте,понеже не сме участвали на подобно състезание,но имам желание и машина която е за клас Стандартен,имам няколко въпроса,техническите характеристики и правилника от линка са официални и се прилагат на всички стартове или има различни за всяко състезание?И като сме новобранци как и кога може да се включим като покриваме всички изисквания по правилника и техническите изисквания.Ако прецените може и на лични.Благодаря
                          Правилниците и изискванията са официални и се прилагат на всички състезания. Актуална версия има на: http://4x4extreme.bg/competitions/rules/ и до края на сеозона (Разград) няма да търпи никаква промяна.

                          За тази година остава още едно състезание, това в Разград. На него може да се включите.
                          Последно редактирано от Стоян Францов; 25-09-14, 10:39.

                          Коментар


                          • От: Зверино 4х4 Екстрийм 2014 /20-21 септември/

                            Експресен отговор.Благодаря
                            Yamaha T max 500i/ABS/2007/50hp
                            Zander 3.80m,Johnson 2T/8hp
                            Vw passat 6/2.0TDI-CR/DSG6/140hp/2009
                            Toyota Hilux/2KD-FTV/102hp/Double Cab/2005

                            Коментар


                            • От: Зверино 4х4 Екстрийм 2014 /20-21 септември/

                              Според мен трябва да се направи добър баланс между времето за преминаване и трудността на зоните.
                              Ако зоната е прекалено трудна /има непреодолими врати/ ,някои предпочитат да събарят колчета и да вземат по половин врата/някои екипажи на 100%/,което едва ли е толкова атрактивно .
                              Аз също гледам нещата от двете страни на барикадата и бих желал да се получи разумният компромис.
                              При мен на зоната на камъните 10-те минути определено бяха малко за модифициран.
                              0887/400121 Антон Донев

                              Коментар


                              • От: Зверино 4х4 Екстрийм 2014 /20-21 септември/

                                Първоначално публикуван от antiroad Преглед на мнение
                                Според мен трябва да се направи добър баланс между времето за преминаване и трудността на зоните.
                                Ако зоната е прекалено трудна /има непреодолими врати/ ,някои предпочитат да събарят колчета и да вземат по половин врата/някои екипажи на 100%/,което едва ли е толкова атрактивно .
                                Аз също гледам нещата от двете страни на барикадата и бих желал да се получи разумният компромис.
                                При мен на зоната на камъните 10-те минути определено бяха малко за модифициран.
                                http://4x4extreme.bg/service/ranking/viewzone/11/5/1/11 - разгледай класирането само за тази зона. Времето не е било малко. Само на 4-ма не им е стигнало.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X