Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Зверино 4х4 Екстрийм 2014 /20-21 септември/

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Зверино 4х4 Екстрийм 2014 /20-21 септември/

    Честито на шампионите,много хубава кал добре сте си изкарали.

    Коментар


    • От: Зверино 4х4 Екстрийм 2014 /20-21 септември/

      Първоначално публикуван от GEORGI Y60 Преглед на мнение
      Моето мнение като участник в клас стандартен: местата на зоните бяха много добре подбрани,някои врати се преминаваха лесно,други не съвсем / зона 7/.Хубаво е като се правят трасетата да се проверяват с
      джипове с по-големи габарити,за да не събарят после Патролите дърветата.Някои от вратите бяха прекалено тясни,не-повече от 2,5м,а в правилника пише че трябва да са минимум 3 м.Така се дава негласно предимство на джиповете с по-малки външни габарити./ на другото състезание ще дойда с рулетка /.
      Няколко въпроса към Стоян Францов,като знам предварително че имаше проблем с липсата на съдии за състезанието.
      1.Защо след като в правилника пише,че помощ от публиката за бутане / дърпане /на джип се наказва с отнемане на 160 т. няколкото джипа получили такава помощ се наказаха с отнемане на 80 т.
      Това,че съдиите в тези зони не знаеха това и в карнета го бяха отбелязали на грешно място / обявена помощ от публиката/,не можеше ли после ГЛАВНИЯ СЪДИЯ да коригира карнета ? А този казус го коментирахме там преди още да се въведат резултатите.......като гледам малките разлики точките в класирането ,80 точки са си предпоставка за сериозна промяна в класирането,което така или иначе вече не може да се промени,но все пак затова има правилник ,да се спазва.

      2.Никъде в правилника не видях да пише какво става с джип напуснал зоната с четирите колелета - какво печели от зоната и какво губи ?
      Вратите ги мерих с едно колче от 1 метър и навсякъде са били по поне 3 м. Можеш спокойно да ги проверяваш, ако имаш съмнение за дадена врата.

      Поради неяснота в съдийските листа и карнетите - в полето пише помощ от публиката (останало от затворените трасета), съдиите на Стандартен настояха наказанието да си остане както са го записали и съответно вече приели и подписали и от двете страни, взехме решение до края на състезанието да остане по този начин. За Разград ще коригирам карнетите и съдииските листа и ще направим обучение как да процедира в такъв случай. Аргументът е, че било подвеждащо и за тях и за състезателите. Това е моя грешка за което се извинявам. Друг е въпросът, че се печатат купища с правилници, които се раздават всеки път и 90% от тях си остават непрочетени. Май само ти от всички в Стандартен беше наясно за това. Има и още един проблем, съдиите за Стандарт досега са били само на затворено трасе, а на 3-ма им беше за първи път и така.

      Използва се това правило:
      3.Ползване на асистенция. 3.1. Асистираща машина.
      В затвореното трасе екипажите могат да ползват асистираща(и) машина(и), който ще бъде(ат) осигурен(и) от организатора. Не се допуска ползване на асистенция от друга машина извън предварително определените. Асистиращите машини могат да бъдат ползвани и за опорни точки при самоизвличане с лебедка.
      Екипажите не могат да ползват асистираща машина по време на преминаване през допълнителните екстремни зони. Асистиращите машини могат да бъдат ползвани само за опорни точки при самоизвличане с лебедка или за изправяне на обърнати джипове в допълнителните екстремни зони.

      3.2. Помощ от публиката. Помощ от публиката се ползва само за изправяне на обърнати джипове. Оказване на помощ от публиката се извършва след изрично обявяване на желание от страна на екипажа към най-близкия полеви съдия и под неговото ръководство. При ползване на помощ от публиката се отнемат 80 т.( ползване на асистираща машина). Ако се ползва необявена помощ от публиката или помощ за друго освен за изправяне на джип(бутане, ремонт и пр.) екипажа се наказва с отнемане на 160 т.



      Джип излязал от зоната с 4 колела прекратява участието си в нея до където е стигнал и получава максимално време.

      Ето тази извадка от правилника:
      На екипажите се засича и контролно време. При просрочване на контролното време полевият съдия изважда автомобила от трасето и се пресмятат спечелените и загубени точки от екипажа. Същото важи и при излизане на автомобила извън трасето(зоната) с три колела едновременно(гумите да излязат изцяло извън лентата), като времето за преминаване е равно на контролното време.
      Последно редактирано от Стоян Францов; 22-09-14, 12:34.

      Коментар


      • От: Зверино 4х4 Екстрийм 2014 /20-21 септември/

        Първоначално публикуван от Стоян Францов Преглед на мнение
        Това е моя грешка за което се извинявам.

        Извинен си .Виждам че след всяко състезание правилника става все по-ясен,това с карнетите беше много добра идея.
        Забравих да го пиша в предния пост,затова сега питам : На една от зоните разпъвам лебедка+колан/около 30 метра общо/ до най-близката опорна точка/ в случая дърво/,което пък се намираше в друга зона която не беше отворена в момента.Съдията твърдеше че опорната точка трябва да ми се намира в зоната,иначе нямам право да ползвам лебедка.В правилника никъде не е споменато къде може да се намира опорната точка,дай да го уточним и това за да няма после сърдити и всеки да го тълкува както си иска.....
        Последно редактирано от Стоян Францов; 22-09-14, 13:19.
        NISSAN PATROL Y60 2,8TD DOBINSONS+3" SILVERSTONE X-TREME 33X10,5X15
        ГЕОРГИ ГЕОРГИЕВ 0887/69-50-11 0898/780-418

        Коментар


        • От: Зверино 4х4 Екстрийм 2014 /20-21 септември/

          Първоначално публикуван от GEORGI Y60 Преглед на мнение
          Извинен си .Виждам че след всяко състезание правилника става все по-ясен,това с карнетите беше много добра идея.
          Забравих да го пиша в предния пост,затова сега питам : На една от зоните разпъвам лебедка+колан/около 30 метра общо/ до най-близката опорна точка/ в случая дърво/,което пък се намираше в друга зона която не беше отворена в момента.Съдията твърдеше че опорната точка трябва да ми се намира в зоната,иначе нямам право да ползвам лебедка.В правилника никъде не е споменато къде може да се намира опорната точка,дай да го уточним и това за да няма после сърдити и всеки да го тълкува както си иска.....
          Опорната точка може да е навсякъде, но не е редно да се ползват дървета, които са част от друга зона. По тази логика и закъсал джип в съседна зона може да се ползва за опорна точка, например Коста докато си бръмчи на едно място е идеална опорна точка.

          Иначе по-сериозно, организаторите може да осигурят стационарни опорни точки или по тяхна преценка подвижни. Аз предпочитам стационарни на определени места по трасето. Тук имаше 4-5 такива точки, но те не бяха за клас Стандартен. Там нарочно не бяхме осигурили нито една изкуствена опорна точка, а естествени няма , което според мен допринесе за по интересното и динамично състезание, караш колкото можеш и минаваш откъдето можеш, а това помага да се оценят по-лесно уменията на екипажа. Ако загледате разлиите тук и в предишните състезания ще видите, че сега разликите вече са по-големи и вече не всеки е успял да мине всичко. В клас Стандартен лебедки имат единици, а така и силите са по-изравнени.

          Младен направи зона 18 в събота доста по-трудна за състезателите от Модифициран, като им беше отменил опорната точка и стана забавно. Много от съдиите все още бъркат асистираща машина като опорна точка и теглене с асистираща машина, широко разпорстранено доскоро.

          Доскоро за един траял бяха нужни много асистиращи машини, сега вече можем да се оправяме и с 2-3. Които да ходят по зоните и да изваждат тоталките
          Последно редактирано от Стоян Францов; 22-09-14, 13:26.

          Коментар


          • От: Зверино 4х4 Екстрийм 2014 /20-21 септември/

            Първоначално публикуван от Стоян Францов Преглед на мнение
            Една информация - Двете каски, които подарихме на Иво и Милен, ако не ви стават като размер, имам уговорка с фирмата, от която ги купихме да се сменят за подходящ размер.
            т
            Размерът е точен обаче липсват длете краини копчета за захвата на козерката
            Иначе каската е уникална и е точно за целта гледал съм ги в интернет и само съм си мечтал да си имам една такава
            Моите благодарности на вички виновни за това събитие наистина се получи едно ЗВЕРСКО състезание
            БРАВО
            Suzuki samurai sj 413 jx gsm.0897876505 Ямбол

            www.youtube.com /ASK Yambol 4x4 extreme

            Коментар


            • От: Зверино 4х4 Екстрийм 2014 /20-21 септември/

              Първоначално публикуван от soundbway Преглед на мнение
              т
              Размерът е точен обаче липсват длете краини копчета за захвата на козерката
              Иначе каската е уникална и е точно за целта гледал съм ги в интернет и само съм си мечтал да си имам една такава
              Моите благодарности на вички виновни за това събитие наистина се получи едно ЗВЕРСКО състезание
              БРАВО
              Ще се обадя да питам за копчетата.

              Коментар


              • От: Зверино 4х4 Екстрийм 2014 /20-21 септември/

                Първоначално публикуван от soundbway Преглед на мнение
                т
                Размерът е точен обаче липсват длете краини копчета за захвата на козерката
                Иначе каската е уникална и е точно за целта гледал съм ги в интернет и само съм си мечтал да си имам една такава
                Моите благодарности на вички виновни за това събитие наистина се получи едно ЗВЕРСКО състезание
                БРАВО
                Не съм гледал каските но някой ОМП-та и Спарко нямат опция за козирка
                https://www.youtube.com/watch?v=xvZ7xkufXn4 HEAVY BONE RACING TEAM

                Коментар


                • От: Зверино 4х4 Екстрийм 2014 /20-21 септември/

                  Първоначално публикуван от ДиДжейДавел Преглед на мнение
                  Не съм гледал каските но някой ОМП-та и Спарко нямат опция за козирка
                  Тази има, но явно като са я опаковали нещо е изпаднало, ще дадат нови.

                  Коментар


                  • От: Зверино 4х4 Екстрийм 2014 /20-21 септември/

                    Получи се доста антрактивно състезание.Аз бях обаче от другата страна-бях съдия.На всичкото отгоре бях съдия на прословутата 7ма зона.Евала на някои екипажи в клас Стандарт.Караха нахъсано -някои сякаш без мерак като видиха зоната.Зоната не беше койзнае колко трудна .Просто си имаше хитринки ама никой не се сещаше.Е който ме е питал съм му подсказвал как да подходи на старта или на вратите .А най интересното беше че мина уазка и пет шест джипа не можаха да превземат 1 врата.Само дето не можах да гледам клас прототип ама ще гледам клипове и снимки.И не на последно място благодаря на Борко че ме замъкна до там и на орга тима за доверието.Жалко само че дъждът закъсня със 2-3 часа......
                    ТЛК 90 120кв Дайхатсу Ф20 Няма да пия повече .....ама и по малко няма да пия...

                    Коментар


                    • От: Зверино 4х4 Екстрийм 2014 /20-21 септември/

                      Първоначално публикуван от meha1971 Преглед на мнение
                      Благодаря на Борко че ме замъкна до там
                      Цяла нощ съм те мислил дали ти стигна Кока Колата.

                      Коментар


                      • От: Зверино 4х4 Екстрийм 2014 /20-21 септември/

                        Първоначално публикуван от Пламен Исаев Преглед на мнение
                        Цяла нощ съм те мислил дали ти стигна Кока Колата.
                        Ха ха ха стигна .То ний със Даниелка колко кола да изпием.....
                        ТЛК 90 120кв Дайхатсу Ф20 Няма да пия повече .....ама и по малко няма да пия...

                        Коментар


                        • От: Зверино 4х4 Екстрийм 2014 /20-21 септември/

                          Първоначално публикуван от Пламен Исаев Преглед на мнение
                          Цяла нощ съм те мислил дали ти стигна Кока Колата.
                          Не им стигна времето да я изпият, много бързо ги докарах- пак писах скоростни отсечки...
                          На сърбела майката му е чесането.
                          Борислав Борисов Русе О885 О37815

                          Коментар


                          • От: Зверино 4х4 Екстрийм 2014 /20-21 септември/

                            Първоначално публикуван от Стоян Францов Преглед на мнение
                            Тази има, но явно като са я опаковали нещо е изпаднало, ще дадат нови.
                            Супер (да си е оригинално )
                            Suzuki samurai sj 413 jx gsm.0897876505 Ямбол

                            www.youtube.com /ASK Yambol 4x4 extreme

                            Коментар


                            • От: Зверино 4х4 Екстрийм 2014 /20-21 септември/

                              Стоян Францов, благодаря за адекватния отговор! Осъзнавам, че е много трудно да се организира такова състезание и всички да са доволни, още повече и да може всеки да се запише. До скоро

                              Коментар


                              • От: Зверино 4х4 Екстрийм 2014 /20-21 септември/

                                господа големи шефове за сетен пат се уверявам че не сам навигатор а маневрис.вместо да мисля как ще атакувам дадена врата аз мисля как ще стигна до нея.от цялото састезание на мен лично ми харесаха само 3 зони.гората на георги васаилев,каманите на anti rood и зоната с трупите и гумиуте и некомпетентния садия.иначе всичко си беше наред кал имаше ама и баня имаше.....

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X