Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Списание OFF-road.BG на Baja Aragon 2014

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Списание OFF-road.BG на Baja Aragon 2014


    Мой колега замина днес за Испания, където този уикенд ще се проведе Baja Aragon - кръг от Световния рали-рейд шампионат на FIA. Пътуваме по покана на Ниш Петрол - бензиностанции Газпром и отборът G-Energy с пилот Владимир Василиев (X-Raid Mini), който е водач в борбата за титлата към момента. Очаквайте снимки и информация през следващите два дни


  • #2
    От: Списание OFF-road.BG на Baja Aragon 2014

    Над 200 машини на старта на Baja Aragon 2014



    Днес стартира Baja Aragon 2014 – кръг от Световния рали-райд шампионат на FIA. Надпреварата, която привлече на старта си над 200 състезателни машини от всички категории, се провежда за 31 път в района на Теруел, Испания. Както вече знаете, екип на списание OFF-road.BG ще следи надпреварата на живо, по покана на отбора G-Energy с пилот Владимир Василиев (Mini x-Raid) и Нис Петрол – бензиностанции Газпром.
    Василиев е водач в ранглистата на FIA и Baja Aragon 2014 определено е много важно състезание по пътя към титлата му в Световния шапионат. Руснакът, обаче, ще срещне сериозна конкуренция, тъй като почти целият световен елит ще бъде на старта. Сериозна ще е вътрешната конкуренция срещу пилота на G-Energy, тъй като поддържащия го екип на X-Raid е записал още 5 машини, начело с настоящия шампиона от „Дакар“ Нани Рома, Орландо Теранова, новото попълнение Ерик ван Луун, Мартин Качарски иАйдън Ракимбаев от Казахстан.

    Срещу армадата от Минита в Baja Aragon 2014 ще се изправят много силни пилоти на Toyota >>>ВИЖ ПОВЕЧЕ>>>

    Коментар


    • #3
      От: Списание OFF-road.BG на Baja Aragon 2014

      Baja Aragon 2014 – стартът е даден!











      Днес (събота) в 8:00 сутринта потеглиха първите машини в Baja Aragon 2014, по стартов ред, определен след спринт по кратка отсечка. След пролога вчера на челно място се бе наредил тандемът Язид Ал-Раджи/Тимо Готшалк с Toyota Hilux Overdrive и стартов номер 2 и време за суперспециалната отсечка 5 минути, 30 секунди и 100 хилядни. Втори с 4 секунди разлика завършиха Орландо Теранова/Мойсей Тораладон с Mini ALL4 и едва секунда и половина разлика. Веднага след тях бяха Насер Ал Атия/Матю Бомел с Ford HRX. На четвърта позиция с много малка разлика бе Александър Желудов с Toyota Hilux. Изненадващо Нани Рома завърши пролога с осмо време. Състезателен номер 1 не донесе късмет на екипажа на G-Force Владимир Василиев/Константин Жилцов с Mini, и те стартираха днешния етап 12-ти. Мирослав Заплетел зад волана на Hummer H3 EVO остана 14-ти. >>>виж целия материал>>>

      Коментар


      • #4
        От: Списание OFF-road.BG на Baja Aragon 2014

        Нани Рома с победа и на Baja Aragon 2014





        G-Energy Team води в шампионата след Baja Aragon 2014




        Коментар


        • #5
          От: Списание OFF-road.BG на Baja Aragon 2014

          Има ли някъде (в списанието?) информация с ТТ данните на участващите машини?
          Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

          Коментар


          • #6
            От: Списание OFF-road.BG на Baja Aragon 2014

            Все още не, кажи какво те интересува...

            Коментар


            • #7
              От: Списание OFF-road.BG на Baja Aragon 2014

              Защо не направите една сравнителна таблица за характеристиките на основните бегачки - Mini ALL4, Toyota, гледам и Митсубишита има и т.н. Нещо в стила на Ауто билд и Топ Гиър - двигател, скорости, дифове, тегло, окачване, размери.... динамика.
              Ще е интересно мисля.

              Коментар


              • #8
                От: Списание OFF-road.BG на Baja Aragon 2014

                Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
                Защо не направите една сравнителна таблица за характеристиките на основните бегачки - Mini ALL4, Toyota, гледам и Митсубишита има и т.н. Нещо в стила на Ауто билд и Топ Гиър - двигател, скорости, дифове, тегло, окачване, размери.... динамика.
                Ще е интересно мисля.
                Може, по-скоро есента, обаче, преди Дакар...

                Коментар


                • #9
                  От: Списание OFF-road.BG на Baja Aragon 2014

                  Няма ли снимки от бивака , от сервизни зони , въобще още снимки?
                  Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
                  Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Списание OFF-road.BG на Baja Aragon 2014

                    За съжаление само на водещите коли - колегата са го разкарвали като ВИП гост на G-Energy и след минаването на Василиев са ги разтиквали нанякъде извън трасето...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Списание OFF-road.BG на Baja Aragon 2014

                      Ицо, ако нямаш нищо напротив ще засиля темата. Тази година в плановете ми влизаше Баха Арагон , но колата ми беше в процес на доработки. Това не ми пречи да се забавлявам с видеата в мрежата. http://youtu.be/tfDoEpFQ_I4
                      Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
                      Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Списание OFF-road.BG на Baja Aragon 2014

                        Още едно яко видео. http://youtu.be/53MqgOJ6bNk
                        Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
                        Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Списание OFF-road.BG на Baja Aragon 2014

                          Първоначално публикуван от kokocholi Преглед на мнение
                          Самурая и Пандата радват окото

                          Но впечатлява количеството на Тойотите. Няма такъв звук, като бензинов осмак вкаран в обороти.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Списание OFF-road.BG на Baja Aragon 2014

                            Първоначално публикуван от nitro Преглед на мнение
                            Самурая и Пандата радват окото

                            Но впечатлява количеството на Тойотите. Няма такъв звук, като бензинов осмак вкаран в обороти.
                            На живо Тойотите звучат уникално , бих казал отказвателно за конкуренцията.
                            Заради рестриктора обаче ги карат с добавки в горивото и миризмата отзад е като в "полева болница".
                            Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
                            Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Списание OFF-road.BG на Baja Aragon 2014

                              Първоначално публикуван от kokocholi Преглед на мнение
                              Ицо, ако нямаш нищо напротив ще засиля темата. Тази година в плановете ми влизаше Баха Арагон , но колата ми беше в процес на доработки. Това не ми пречи да се забавлявам с видеата в мрежата. http://youtu.be/tfDoEpFQ_I4
                              Нямам нищо против, кеф ми е даже

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X