Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Свален пътнически самолет над Украйна

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Свален пътнически самолет над Украйна

    Паднал пътнически самолет 777 на УкраинскоРуска граница, малайзийски с ~300 човека на борда.
    Ако е свален, то някой е пукал с нещо за над 10000м.
    байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
    Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
    Суперспам - спама на суперите

  • #2
    От: Схватките в Украйна откъм техническата им част

    Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
    Паднал пътнически самолет 777 на УкраинскоРуска граница, малайзийски с ~300 човека на борда.
    Ако е свален, то някой е пукал с нещо за над 10000м.
    Досега май не съм чувал проруските сили да имат нещо повече от Стрела-10, която не може да закара на толкова високо. Сега, покрай съобщенията за пътническия самолет, срещнах украински твърдения, че руснаците били дали на "опъченците" ЗРК "Бук". "Откритието" за наличието на "Бук"-а интересно се случва в един и същи ден с инцидента ...

    П.П. Между другото, "Бук" го имат и украинците и даже бяха доставили някоя и друга бройка на Грузия, та руснаците тогава понесоха загуби от собствената си система.
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #3
      От: Схватките в Украйна откъм техническата им част

      Да, ама тезата е, че е свален от руското ПВО, което било насъскано срещу украинските самолети, а по погрешка е мелнало тоя самолет- както по горе примера от Туитер за свален укр. Су-25 от руско ПВО. Поне по главните медии все още няма съобщение за такъв инцидент.
      Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

      Коментар


      • #4
        От: Схватките в Украйна откъм техническата им част

        Теза още няма,
        цитират интерфакс, а него Ройтерс, те и лента .ру http://lenta.ru/news/2014/07/17/region/
        байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
        Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
        Суперспам - спама на суперите

        Коментар


        • #5
          От: Схватките в Украйна откъм техническата им част

          Тук има текстов ъпдейт на Гардиън според постъпващите новини.

          До преди 30 минути твърдението на украинския министър на забравих какво (в гзбук) е че е свален от опълченците с предоставен им от руснаците зрк. Значи се разграничава от пряк руски обстрел.

          Малайзийците за сега се въздържат от обвинения и чакат потвърждение че е бил свален а не е аварирал.

          Преди две минути опълченците обявиха че техните системи не могат да ударят над 4000м и че това не е тяхна работа.
          Издъних се на Тюринг теста

          Коментар


          • #6
            От: Схватките в Украйна откъм техническата им част

            Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
            Теза още няма,
            цитират интерфакс, а него Ройтерс, те и лента .ру http://lenta.ru/news/2014/07/17/region/
            Надявам се, че този път истината ще излезе наяве, въпреки че дезинформацията от всички страни ще е голяма.
            Бог да прости невинните жертви!

            П.С. Ама какъв е този малшанс за Малайзийските авиолинии?!
            много автомати-слаби резултати!

            Коментар


            • #7
              От: Схватките в Украйна откъм техническата им част

              Вече и тука се разбучаха. Сега гледам новините по N24. Според кореспондента на ТВ-та. от Вашингтон, американците са казали, че е руска (руските ПВО) ракета земя-въздух. Поне засега обвиненията не са срещу сепаратистите.
              П.С. Сещам се за подобен случай, преди време украинците мелнаха един Ту-154 с евреи на път за Израел с С-200...
              Първи снимки?
              Последно редактирано от Dagobar; 17-07-14, 18:29.
              Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

              Коментар


              • #8
                От: Схватките в Украйна откъм техническата им част

                Според мен точно този малайзийски самолет не е останал незаснет от спътник предвид напрежението в региона. Много трудно ще е да се потулят нещата.
                Голяма трагедия. Гони ги карък тия хора, дано се скърши.
                Издъних се на Тюринг теста

                Коментар


                • #9
                  От: Схватките в Украйна откъм техническата им част

                  Града с някои ракети е с далекобойност 30км. и повече, на колко високо се вдигат? За мой срам, забравил съм смятането на триъгълници
                  байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                  Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                  Суперспам - спама на суперите

                  Коментар


                  • #10
                    От: Схватките в Украйна откъм техническата им част

                    Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
                    Града с някои ракети е с далекобойност 30км. и повече, на колко високо се вдигат? За мой срам, забравил съм смятането на триъгълници
                    Забрави за варианта със заблудена ракета от "Град". Целнат е със зенитна.

                    А какво правят пътнически самолети по трасе над бойни действия?
                    Иначе се заформя много палав сценарии и водевил: свален цивилен самолет от сепаратисти или поне с оръжия дадени им от руснаците или от самите руснаци. Сега санкции, протестни ноти, ескалация.
                    Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Схватките в Украйна откъм техническата им част

                      Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                      ...
                      До преди 30 минути твърдението на украинския министър на забравих какво (в гзбук) е че е свален от опълченците с предоставен им от руснаците зрк. ...
                      Само преди 3 дни, по повод сваления Ан-26, украинците обвиниха директно руснаците:

                      14.07.14 17:57

                      Украинский транспортный самолет Ан-26 мог быть подбит с российской территории с помощью ракетной установки или из ракеты "воздух-воздух" из российского самолета.
                      Об этом журналистам заявил представитель Информационного центра СНБО Андрей Лысенко, информирует Цензор.НЕТ со ссылкой на Gordonua.com


                      "Самолет был подбит на высоте 6500 м. Ни один зенитно-ракетный комплекс, который есть в распоряжении террористов, на этой высоте не может повредить самолет. Ан-26 был поврежден другим, более мощным оружием, вероятно, с территории России", - отметил спикер.
                      ...
                      С днешна дата твърдят, че днес у опълченците бил забелязан ЗРК "Бук".

                      Като гледам, руснаците ще си го отнесат по пълната програма. Че случаят е даже по-зле от корейския Боинг над Камчатка.
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Схватките в Украйна откъм техническата им част

                        Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                        Според мен точно този малайзийски самолет не е останал незаснет от спътник предвид напрежението в региона. Много трудно ще е да се потулят нещата.
                        Голяма трагедия. Гони ги карък тия хора, дано се скърши.
                        Съгласен съм и затова вярвам, че точно този път истината ще се разбере!
                        Съвпадението, че е паднал в размирен район ме кара да мисля, че е от обстрел със зенитно оръжие. Явно е нямало забрана за граждански полети над него...
                        много автомати-слаби резултати!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Схватките в Украйна откъм техническата им част

                          Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
                          Забрави за варианта със заблудена ракета от "Град". Целнат е със зенитна.

                          А какво правят пътнически самолети по трасе над бойни действия? ...
                          Забраненото за полети пространство май е до FL260
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Схватките в Украйна откъм техническата им част

                            През 1983 г. един южнокорейски самолет "изчезна" от радарите и руснаците категорично нямаха нищо общо - така дълго време се тръбеше по соц-вестниците.
                            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                            Коментар


                            • #15
                              От: Схватките в Украйна откъм техническата им част

                              Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                              Според мен точно този малайзийски самолет не е останал незаснет от спътник предвид напрежението в региона. Много трудно ще е да се потулят нещата.
                              Голяма трагедия. Гони ги карък тия хора, дано се скърши.
                              Защо украинското РВД ( ръководство въздушно движение) е дало коридор над зона с военни действия ? или пилотите са се отклонили ??

                              ( дори и старите 76 мм зенитни установки от виетнамската война водят бой на 14 км, при късмет и хубаво време и на 16-18 км. ) Всеки който е провеждал занятия на Шабла ги знае тези неща.) А граждански самолет да се свали не е и нужда по висока технология.
                              В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
                              В. Иванов

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X