Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Практични ли са комплектите с къмпинг прибори?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Практични ли са комплектите с къмпинг прибори?

    След като съм готов с осветлението, бих искал да обсъдим и приборите който носим със себе си, когато сме сред природата.

    Гледах какви ли не - раници, кошници, несесери и тнт. Е нищо не ми допада....

    Проблема е че или не ми харесват чашите в даден комплект, или вилиците, или няма нож .. и все нещо не е както трябва.

    След като мислих кой комплект да купя, реших сам да подбера всеки един прибор и аксесоар, който нося с себе си. След малко умуване и разглеждане на празни - несесери, раници и кутии, най-много ми допаднаха органайзерите за багажник от този тип:

    Този ми хареса повече, защото може да се затваря..
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:01 7475599o.jpg
Прегледи:1
Размер:20.2 КБ
ID:6063354

    Но пък този има нещо като отделение за запазване на храни, напитки и тнт.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:02 7475601M.jpg
Прегледи:1
Размер:16.7 КБ
ID:6063355

    След като избера как и в какво да организирам приборите, е време да помисля и за тях.
    Вилиците са ясни, ножа също, както и сечивата.

    За сухите подправки съм се спрял на следния вариант.
    Кутийки от тик-так, надписани с маркер - сол, пипер, захар, шарена сол, черен пипер и така на татък.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:03 7475602O.jpg
Прегледи:1
Размер:25.1 КБ
ID:6063356

    Чашите мисля да бъдат от тези пластмасовите, но не за еднократна употреба а от по-дебелите. Спрях се на тях защото са евтини, леки, удароустойчиви и не заемат много място, тъй като влизат една в друга. И все пак са стандартен модел и може да се използват за тоста неща.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Mple-Plastiko-Potiri-600ml-zoom.jpg
Прегледи:1
Размер:37.8 КБ
ID:6063353

    Чиниите и една или две купи за салата също мисля да пластмасови, причините са същите като при чашите.

    След малко продължавам с описването.... А през това време дайте идеи за течните подправки - олио, оцет.......
    Последно редактирано от Plamen Alexandrov; 17-07-14, 17:16. Причина: Снимки
    OffRoad-a - за някои е страст, за други хоби, за трети професия, а за мен - начин на живот !!!

  • #2
    От: Практични ли са комплектите с къмпинг прибори?

    Ето за мен отличния избор - http://adv-bulgaria.com/forum/main-c...ностите Скъпички са, но при добра грижа са вечни. Като компактност и удобство за ползавена са невероятни
    LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
    www.ADV-Bulgaria.com

    Коментар


    • #3
      От: Практични ли са комплектите с къмпинг прибори?

      Ако въпроса е за къмпинг с превозно средство - твърдо НЕ! Нищо не може да замени приборите и съдовете за еднократна употреба! А за олиото и оцета има едни шишенца със спрейчета - идеални!
      Последно редактирано от bushiDO; 17-07-14, 13:10.
      В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

      Коментар


      • #4
        От: Практични ли са комплектите с къмпинг прибори?

        Колеги, и аз и приятелите ми от години сме се отказали от всякакви еднократни съдове. Дори и икономически не са изгодни при повече къмпиране и бувакуване в природата. Комплект метални и пластмасови чаши, няколко чинии - пластмасови и метални леки, 1-2 тенджери и чайник са напълно достатъчни за група от 5-6 човека.
        Еднократните съдове, освен че заемат много обем и тегло при по-продължителни пътувания, постоянно генерират боклук, който не може да се изгори или рециклира лесно. А съдовете, особено чаши и чинии, надписани на всеки човек, може да се избърсват с мокри кърпички и осигурят дори и без много вода отлична хигиена.
        Show must go on!
        LZ1VES

        Коментар


        • #5
          От: Практични ли са комплектите с къмпинг прибори?

          Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
          Ако въпроса е за къмпинг с превозно средство - твърдо НЕ! Нищо не може да замени приборите и съдовете за еднократна употреба! А за олиото и оцета има едни шишенца със спрейчета - идеални!
          Да колега, за къмпинг с превозно средство става на въпрос. Твърдо НЕ, бих казал за използването на чинии, чаши, вилици, лъжици, пликчета и торбички за еднократна употреба! Заради тези еднократни боклуци + кенчета и разни подобни, почти всяко едно място за почивка, било то заслон или просто маса с пейка - е пълно с разни подобни. И най-много се смея като ходим с приятели и съберем боклука, някой се сети за "умната" идея, да оставим боклука в огнището .... да може някой после да си запали огън. Дори слагат камък отгоре ....... да не се разпилявал боклука. Е сори ама според мен дали ще гние в земята или ще го запалиш и ще отиде във въздуха, все тая.


          пП. Докато съм писал, Веско е казал това, което мисля и аз. Сори.
          Последно редактирано от Спас Спасов; 17-07-14, 14:08.
          OffRoad-a - за някои е страст, за други хоби, за трети професия, а за мен - начин на живот !!!

          Коментар


          • #6
            От: Практични ли са комплектите с къмпинг прибори?

            Специално държа да подкрепя написаното по-горе от колегите. Твърдо против прибори за еднократна употреба, мисля че тук достатъчно ценим природата за да я замърсяваме по този начин. Няма значение къде и как ги изхвърляме после. Има достатъчно и качествено оборудване, нека всеки си избере каквото му харесва...
            VPetrov.photography

            Коментар


            • #7
              От: Практични ли са комплектите с къмпинг прибори?

              Еднократните прибори вършат работа само за събирания от рода на събори, народни веселия и др. чествания със скара бира където си купуваш нещо в опаковки за еднократна употреба, хапваш, пийваш и го мяташ в черния чувал или в джипката. Моите коли постоянно ги пълня с полиетиленови чашки, бълкалки и бутилки и периодично изпразвам в казаните за боклук или на автомивка.
              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

              Коментар


              • #8
                От: Практични ли са комплектите с къмпинг прибори?

                Чеки са! Ползването на еднократни съдове, не върви обезателно с изхвърлянето им където ти падне - аре да не се обиждаме
                Това че заемат повече място е смехотворно - довечера ще ви снимам колко заемат чинии за 3/4 дневно къмпингуване на 4 човека и сравнете със същото оборудване за многократно използване.
                Екологията е щекотлива тема, но лично аз предпочитам събирането на боклук в чували, отколкото миенето на многократното оборудване в езерото.. или некой от вас са ше ми каже че си носи вода с която мие и си я събира после? Да не говориме, че пластамасови съдове и многократна употреба не ми се връзва някак си, а изработката на алуминиеви такива колко е екологично също е интересна тема....
                В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                Коментар


                • #9
                  От: Практични ли са комплектите с къмпинг прибори?

                  Продължавам....

                  Дъската за рязане която предпочитам е - пластмасовата. Предимството според мен в този тип дъски е, че са леки и не се напояват при рязането на каквото е да било. Едно избърсване и е готова за ползване, докато при дървените не е точно така. Все пак не винаги е възможно докато готвиш, да измиеш дъската като у дома - няколко пъти.

                  Ножа който използвам е такъв:
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:bt1865665.jpg
Прегледи:1
Размер:17.4 КБ
ID:5600035

                  Подарен ми някога от дядо ми, служи вече доста години без отказ. Много съм доволен.

                  И с това общо взето, мисля, че се изчерпаха приборите, който би съдържала една купешка чанта или кутия за къмпинг.
                  OffRoad-a - за някои е страст, за други хоби, за трети професия, а за мен - начин на живот !!!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Практични ли са комплектите с къмпинг прибори?

                    Нашето семейство/3-ма възрастни/ се е спряло на следния вариант - една / не от най-големите/пластмасова щайга изровена от мазето на баба , от старите и по-дълбоки , в която е събрано следното - 1 тиган , 2 пластмасови купи големи и 1 малка ,3 порцеланови чинии, малка тенджерка , х3 стъклени чаши малки и големи,3 порцеланови чаши за кафе,пълен к-т в компакто куфарче прибори за хранене за 6-ма, дом.фолио,олио ,оцет,веро,сапун,солница ,гъба за чинии,чували за смет,щипка за барбекю, подправки в пакетчета /по-компактно е/, клечки за зъби, пепелник,шишове, кибрит,свещ ,дъска за рязане , покривка за масата и помпа за шишето с вода.Подрежда се идеално и всичко е на едно място.Някои от нещата малко стърчат .Не е чак толкова естетично като модерните куфари за пикник , които според мен не са много функционални и практични. Тази щайга е винаги заредена и само се качва в джипа.Да ,част от приборите са малко глезотийка / порцелан , стъкло,алпака, но на нас така повече ни харесва. На гръб не ги носим. Пластмасата много бързо се захабява и почва да има дъх. За един ден използването на пластмаса е поносимо , но 2-3 дни да си казваш наздраве с пластмаса , еееее - НЕ ! Та въпросната щайга , заедно с целия останал катун ,вече няколко години я возим на риба и състезания по офроуд .
                    тел. за приятели по всяко време 0888 909394

                    Коментар


                    • #11
                      От: Практични ли са комплектите с къмпинг прибори?

                      Комбиниран вариант, колегите от ЛРЕ видяха част от моя комплект. Големи кутии с капак и вътре пластмасови чинии от всякакъв вид и размер, както и купи, две по големи метални купи, дъска/и/ за рязане. Метални чаши тип канче и такива за безалкохолно. Канчета за топлене на вода и т.н. Отделно и за еднократна употреба ако се наложи. Подправките всякакви в оргиналните опаковки има и малки разфасовки, кафе и чай. Отделно подпалките и разпалителна течност. По-малки кутии също със здраво затварящи се капаци, когато правиш някакви хранителни подготовки от вкъщи. Винаги трябва да се знае, че за един ден трябва да носиш същато количество посуда, както и за 10 :-) Само храната и водата,като количество са повече. Достатъчно видове резервоари за вода за миене и пиене. Напоследък нося и от еднократните барбекюта, много са удобни и практични при по-кратки излети. Пък ако не ми се занимава, торбичка от магазина, хляб, колбас по вкус, майонеза и лютеница. Може и да не си миеш ръцете
                      Поздрави
                      П.С. Впрочем с тези две кутии мога да осигуря спокойно посуда за десетина човека / Да живей, китайския народ и неговата родна индустрия /.
                      Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
                      "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
                      "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

                      Коментар


                      • #12
                        От: Практични ли са комплектите с къмпинг прибори?

                        С еднократните настава голям смях, като духне някой вЯтърко!!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Практични ли са комплектите с къмпинг прибори?

                          Първоначално публикуван от Анастас Анастасов (rova) Преглед на мнение
                          Комбиниран вариант, колегите от ЛРЕ видяха част от моя комплект. Големи кутии с капак и вътре пластмасови чинии от всякакъв вид и размер, както и купи, две по големи метални купи, дъска/и/ за рязане. Метални чаши тип канче и такива за безалкохолно. Канчета за топлене на вода и т.н. Отделно и за еднократна употреба ако се наложи. Подправките всякакви в оргиналните опаковки има и малки разфасовки, кафе и чай. Отделно подпалките и разпалителна течност. По-малки кутии също със здраво затварящи се капаци, когато правиш някакви хранителни подготовки от вкъщи. Винаги трябва да се знае, че за един ден трябва да носиш същато количество посуда, както и за 10 :-) Само храната и водата,като количество са повече. Достатъчно видове резервоари за вода за миене и пиене. Напоследък нося и от еднократните барбекюта, много са удобни и практични при по-кратки излети. Пък ако не ми се занимава, торбичка от магазина, хляб, колбас по вкус, майонеза и лютеница. Може и да не си миеш ръцете
                          Поздрави
                          П.С. Впрочем с тези две кутии мога да осигуря спокойно посуда за десетина човека / Да живей, китайския народ и неговата родна индустрия /.
                          Колега, в тези металните може ли да се пие бира? Чувал съм че не е добре, но не съм пробвал?
                          OffRoad-a - за някои е страст, за други хоби, за трети професия, а за мен - начин на живот !!!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Практични ли са комплектите с къмпинг прибори?

                            И мастика, красотата на изпотената отвън чаша....до нивото на течността тъй, като са от китайски магазин и ги ползвам от 2005 г., някои поради немарливо съхранение ръждясаха и ги изхвърлих. В момента има много по-добри варианти от по-качествен метал, е не казват звън, а дрън, но като за бивак е по реално и романтично
                            Ланд Ровър-Дискавъри,ТД5-1999 год.,готин е.
                            "Мъжко е да обещаеш,човешко да не го изпълниш."
                            "Правото на глас,не винаги означава да имаш право на избор."

                            Коментар


                            • #15
                              От: Практични ли са комплектите с къмпинг прибори?

                              Първоначално публикуван от Анастас Анастасов (rova) Преглед на мнение
                              И мастика, красотата на изпотената отвън чаша....до нивото на течността тъй, като са от китайски магазин и ги ползвам от 2005 г., някои поради немарливо съхранение ръждясаха и ги изхвърлих. В момента има много по-добри варианти от по-качествен метал, е не казват звън, а дрън, но като за бивак е по реално и романтично
                              Благодаря. Някой ме каза, че се окислявали чашите и не било хубаво да се пие в такива.
                              OffRoad-a - за някои е страст, за други хоби, за трети професия, а за мен - начин на живот !!!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X