Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Урал М-66

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Урал М-66

    Здравейте,онзи ден се сдобих с тази машина.Мотоциклета е в добро техническо състояние,но не е в оригинален вид.Първите 180 км.(Троян-Козлодуй) изминати с него бяха голям кеф и приключение.Строши се само веднъж по път и то заради вмешателства по ел. инсталацията.За съжаление за да се постави грозната седалка са срязали ухото и планката за предната седалка и ще трябва да ги правя,също са отрязани ушите които държат фара.Следва намиране на оригиналните части(вече имам кормило),заваряване на резервоара и обслужване,каране до края на лятото,след което пълно разглобяване и въстановяван.Планът е да се подготви за семейна обиколка на България другото лято.Моля по запознатите колеги да казват кое по мотора не е оригинално.Аз до момента видях - кормило,фар,стоп,седалки.А и ако някой знае кой е осакатил така мотора или присъства във форума да си признава ;-)
    Прикачени файлове

  • #2
    От: Урал М-66

    Браво, кефи ме идеята ти.
    Аз постъпих по същия начин с Балкана.
    Важното е да караме колкото се може повече машините по предназначение и те ще ни се отблагодарят с дълга служба. Разбира се, с необходимата поддръжка.

    Коментар


    • #3
      От: Урал М-66

      Вече имам седалки и фар.Току що ги взех от куриера.Съгласен съм с теб Ivan_J,трябва да се карат колкото се може повече.

      Коментар


      • #4
        От: Урал М-66

        Честито! Важното е, че има документи, коша не е много зле, а и не е много окепазен. Виж аз с какво се справих: http://retro-motobg.com/index.php/topic,91.0.html

        Коментар


        • #5
          От: Урал М-66

          Вече има предна седалка.Захващането и тампона не са оригиналните,но аз търся визуално да се доближава до оригинала(поне за сега).
          Прикачени файлове

          Коментар


          • #6
            От: Урал М-66

            Мигача,който е на калника на коша,не е оригиналния.Ако не се лъжа е от една земеделска техника.
            0884 987 137
            В българския език НЯМА дума, която в множествено число да завършва с "Й"

            Коментар


            • #7
              От: Урал М-66

              Ето до къде го докарах с външния вид.Интересува ме някой знае ли стандартния размер на главния жигльор,понеже тези бяха запълнени с калай и пробити по-малки дупки.
              Прикачени файлове

              Коментар


              • #8
                От: Урал М-66

                185 е размера на жигльора. Фара който си монтирал е от М72, не от Урал.
                Gnome Rhone AX2 800 1938
                Yamaha XT600Z 1VJ 1986
                Husqvarna Te 510 1989
                Argvmentvm ad novitatem

                Коментар


                • #9
                  От: Урал М-66

                  Мерси и на моите пише 185 значи са си фабричните, а фара мисля че даже е от ИЖ49,такъв изпадна,то и ушите са от ИЖ-П2 които заварих на ботушите.Надявам се малко по-малко да си събера оригиналните части.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Урал М-66

                    Честито ! Сигурен съм, че скоро ще направиш мотора както трябва, тъй като не му липсват много неща, а най-хубавото е, че има регистрация. Пожелавам ти много безаварийни километри и съм сигурен, че ще е така. Знам, че тези двигатели са като "перпетомобиле" - здрави и непретенциозни и когато имат дастатъчно масалце работят много добре, за разлика от техните украински братовчеди - Днепр, сигурно и доста други колеги които са по-запознати от мен с тези двигатели са на същото мнение. Успех !

                    Коментар


                    • #11
                      От: Урал М-66

                      Мотора стигна до етап - подготвен за пясъкоструене.По рамката няма кой знае какво за правене,всички тампони и втулки са в очудващо добро състояние.Само амортисьорите са изпуснали ,както и предницата.Положението с двигателя е малко по зле,за сега съм свалил само левия цилиндър и хич не ми харесва.Хубавото е че е стандартен размер ,та ако някой знае добър майстор да ми го шлайфа до 1-ви ремонт да казва,иначе гледам че бутала се намират.Кобилици,клапани и биела за сега ми се виждат добре, ще видим като ги разглобя повечко.Още не съм отворил диференциала и кардана да видя там как е положението.За сега е това.
                      Прикачени файлове

                      Коментар


                      • #12
                        От: Урал М-66

                        Частите вече са изпясъкоструени и грундирани.Следва китване ,шкурене пак китване пак шкурене и т.н.Цвета мисля да е зелен мат,но приемам предложения понеже още не съм решил съвсем.
                        Прикачени файлове

                        Коментар


                        • #13
                          От: Урал М-66

                          Невероятна машина !
                          Адмирации за постигнатото и само напред , ще следя с нетърпение темата . Чакаме развитие .За цвета руса ,блондинка ,брюнетка ,червенокоска няма значение какво мислим , това си е твоята страст ( пускай фотошопа и докато не те удовлетвори цветовата гама) Ние ще си стоим отстрани ще се радваме и тайничко ще ти завиждаме

                          п.п. Честит Празник

                          Коментар


                          • #14
                            От: Урал М-66

                            В момента напредвам бавно понеже междувременно се сдобих и с други занимавки.Иначе резервоара вече е китнат ,намерил съм цилиндри и бутала.Трябва да поръчам всички гарнитури,уплътнения и лагери ,ако някой знае по удачно място от ебай да свирка.А за лагерите коя марка бихте препоръчали?

                            Коментар


                            • #15
                              От: Урал М-66

                              Виж russian-motorcycles.Цом
                              Gnome Rhone AX2 800 1938
                              Yamaha XT600Z 1VJ 1986
                              Husqvarna Te 510 1989
                              Argvmentvm ad novitatem

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X