Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Урал М-66

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Урал М-66

    Първоначално публикуван от alehandro Преглед на мнение
    Карбураторите вече са челосани и лягат идеално,сега чакам гетинакса да изрежа гарнитурите.Вчера довърших инсталацията и дребни неща,степенки задна спирачка и др.,абе в общи линии края се вижда.Понеже като свалях двигателя не ми направи впечатление да има втулки от лявата страна,а в книжката пише че двигателят е изместен надясно и направих дистанционни втулки които излезоха 10,5 мм.Някой знае ли им размера и дали трябва да е опрял плътно в рамата от дясната страна или и от там трябва да има някакви втулки?Друг въпрос който напира е каква термо боя да използвам за аспусите и кривките,понеже не мисля да ги никелирам.Тези които са на спрей например Вериуел имат накакви дали са издръжливи и предполагам грунд не трябва да има отдолу(или има термоустойчив такъв)?
    Точно Вериуел не съм виждал и ползвал но другите които ги има при нас на спрей нямат нужда от грунд и са издръжливи колкото толкова! На кривката няма много да изкара де, но пък лесно се подновява без каквито и да е предварителни подготовки на детайла (освен почистване на мръсотията - кал, масла). Имах проблем със сива ( никел) термоустойчива боя докато науча чалъма! Боядисвах предпазната ламарина на кривката която беше почнала да ръждясва, няколко пъти с различни марки бои но винаги никел термоустойчиви, и не издържаше и едно лято. Измиваше се от пароструйките и прегаряше и ръждясваше под болтовете към кривката. Накрая ми дадоха акъл и след няколко ръце боя (5-6) изпекох ламарината във фурната на 250°С за около час. Не е мръднала от тогава вече 2 години! Ако искаш да ти я снимам как изглежда?
    "Do not correct a fool, for he will hate you;
    Correct a wise man, for he will appreciate you."

    Коментар


    • От: Урал М-66

      Аз черни ще ги боядисвам.

      Коментар


      • От: Урал М-66

        Черната е по здрава и непритенциозна сякаш, но пак е по добре да нанесеш няколко слоя и после да изпечеш детайлите преди да ги подложиш на работните температури от двигателя! Е повечето пръскат и направо монтират де, не съм видял някой да си пече аспуха във фурната, но би било по хубаво и здраво ако имаш тая възможност!
        Преди работех в завод където правехме и печки за износ, детайлите им също боядисваха с черна термобоя и изпичаха преди сглобяване!
        "Do not correct a fool, for he will hate you;
        Correct a wise man, for he will appreciate you."

        Коментар


        • От: Урал М-66

          За кривките може и да се хванат във фурната ама аспусите едва ли,апък и незнам дали няма да ям бой като ме види жената да слагам тия железа във фурната.А какви марки си ползвал?

          Коментар


          • От: Урал М-66

            Сега проверих в гаража! Последно съм ползвал Cosmos ,спрей, гръцка марка, гледам и някакъв празен флакон се търкаля Ред Девил. В завода не помня марката (преди 14 години беше) ама беше в кутии и се пръскаше с пистолет.
            "Do not correct a fool, for he will hate you;
            Correct a wise man, for he will appreciate you."

            Коментар


            • От: Урал М-66

              Ето как се получиха карбураторите общата дебелина на гарнитурите е 8 мм.
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:k3.jpg
Прегледи:1
Размер:60.0 КБ
ID:5735923
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:k1.jpg
Прегледи:1
Размер:55.4 КБ
ID:5735922
              А ето колко е разстоянието на камерата от цилиндъра,мисля че е достатъчна.
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:k2.jpg
Прегледи:1
Размер:55.2 КБ
ID:5735924

              Коментар


              • От: Урал М-66

                През изминалите дни довършвах дреболиите.Връзване на инсталация,спирачки,правих втулка на едната главата където влиза кривката на аспуха понеже липсваше и други дреболии.След махане на сребристата боя с която бяха боядисани аспусите се оказа че хрома не е съвсем заминал,не е и перфектен има разни следи от киселина и други белези от годините,но реших че така ми харесват.Днес чакам ръчки и масур за газта следва масла ,бензин и стискане на палци.
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:u2.jpg
Прегледи:1
Размер:71.4 КБ
ID:5736460
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:u1.jpg
Прегледи:1
Размер:121.9 КБ
ID:5736461

                Коментар


                • От: Урал М-66

                  Ми та супер ми се вижда хрома! Има разни препарати за хром, та петната може и да излезнат с тях! Знам че има щото тука едно харли беше зарязано 6 години в един кокошкарник, та на собственника му се дорева като го видя, но с препарати успя да го възстанови напълно! Ама не мога да кажа какви беха препаратите а и оня пак изчезна та не мога и да питам!
                  "Do not correct a fool, for he will hate you;
                  Correct a wise man, for he will appreciate you."

                  Коментар


                  • От: Урал М-66

                    В събота успях да запаля мотора.За сега само карбураторите са за настройване.

                    Коментар


                    • От: Урал М-66

                      Дядо коледа дойде по-рано.
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20161221_182118.jpg
Прегледи:1
Размер:138.4 КБ
ID:5738625

                      Весела коледа на всички.

                      Коментар


                      • От: Урал М-66

                        Така урала е кажи речи готов.Остава да му сложа коша и да се бреборя с К-301.Събрах няколко чифта и нито един от тях не мога да настроя като хората.Единият чифт даже е с нови карантии и пак.Оказа се че тези новите на горния пост са К-302,разбрах го чак като ги получих понеже търговеца ги продаваше за 301.С електронното също не се разбираме баш и взех комплект ново механично.
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:у1.jpg
Прегледи:1
Размер:345.4 КБ
ID:5746653
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:у2.jpg
Прегледи:1
Размер:338.4 КБ
ID:5746654
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:у3.jpg
Прегледи:1
Размер:350.2 КБ
ID:5746655
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:у4.jpg
Прегледи:1
Размер:335.0 КБ
ID:5746656

                        Коментар


                        • От: Урал М-66

                          Да, на истина тези карбуратори не са за Урал 650, а за К 750, слагат ги и на М 72 когато няма К 37. Разликите между К 301 и 302 са, че когато монтираш К 301 на Урал 650, чашката с поплавъка заема нормалното вертикално положение и когато двигателя е загасен и няма разход на гориво иглата напълно затваря притока на бензин, а поплавъковата камера на К 302 ще стои на криво. Преди време аз също имах подобен проблем, но беше обратно, на мене ми трябваха К 302, а на мотора бяха монтирани К 301 и се получаваше същото......но от тукhttp://www.rustymania.com/ може да намериш и ляв и десен,кликваш върху мотора който е на снимките и излиза друга страница от която влизаш в обявите за Урал, Днепър и т.н., само трябва да ги изчистиш и да им прехвърлиш нужните неща http://www.rustymania.com/copper/dis...album=33&pos=6 Успех !

                          Коментар


                          • От: Урал М-66

                            Нещо не си ме разбрал аз имам 3 комплекта К-301,просто мислех че съм намерил и един нови ,но се оказа че са 302 ,не ги върнах понеже имам и М72 за сглабяне.Да на К-301 които са за Урал М66 поплавъковата камера е под ъгъл (мисля 15 градуса беше) от вертикала, а К-302 са с вертикални и от там ако се сложат на Урал ще има проблем с много богата смес и невъзможността да се обедни.

                            Коментар


                            • От: Урал М-66

                              Да бе, ами то като му се спи на човек и ......

                              Коментар


                              • От: Урал М-66

                                Основния пътник който ще седи в коша вече дава зор.
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:k1.jpg
Прегледи:1
Размер:226.0 КБ
ID:5746818
                                Коша е почти готов.Тия дни ще има прикачване.
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:k4.jpg
Прегледи:1
Размер:201.1 КБ
ID:5746819
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:k5.jpg
Прегледи:1
Размер:212.6 КБ
ID:5746820
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:k6.jpg
Прегледи:1
Размер:61.2 КБ
ID:5746821

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X