Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Осветлението в бивака ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Осветлението в бивака ?

    Ако радиото няма външен усилвател и се притесняваш дали ще запалиш след 1-2 дни с музика, смени акумулатора.

    За лампата задели 5-7 вата (това е 1м диодна лента) и всичко ще е наред.

    Коментар


    • #17
      От: Осветлението в бивака ?

      http://www.offroad-bulgaria.com/show...ghlight=oznium

      'земи тая тема и ще се ориентираш кьде и какво,осветлението в бивака е като всяко осветление в кола или каравана или лодка от модерните,тоя фифел с крушките умрЕ миналия век.
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • #18
        От: Осветлението в бивака ?

        Първоначално публикуван от Спас Спасов Преглед на мнение
        А за нещо такова, какво ще кажете ? Дори пише, че ако го слагаш на мигач му трябва товарен резистор, защото консумацията е много малка!?


        [ATTACH=CONFIG]726145[/ATTACH]
        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
        Не.

        Изобщо, забрави за байонетния цокъл.
        язе па точно от такава, само че на цокъл Н3 бодната в една бутилка от студен чай и 10 м. кабел за тонколони със щипки накрая разцепвам мрака!
        П.П. енжой:
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0106.jpg
Прегледи:1
Размер:81.3 КБ
ID:5599708

        Свети като халогенка 3-40W! Са друг е въпроса, че въобще се захванах просто защото слепешката бях напоръчвал лед крушки от ебай, които не можех да използвам по предназначение, та дето се вика оползотворих м'тряла....
        Последно редактирано от bushiDO; 15-07-14, 18:25.
        В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

        Коментар


        • #19
          От: Осветлението в бивака ?

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          Я да почнем от това: защо изобщо искаш да е крушка? .......
          Защото вече си е направил рефлектор от алуминиево тиксо.
          подаръци за мъже от FACOM
          промоция на читави инструменти

          и на хоби такива

          тел. О879 Ч8Ч 2З5

          Коментар


          • #20
            От: Осветлението в бивака ?

            Елементарно, просто, лесно за изпълнение, и устойчиво на удари и падания:

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0226 (Medium).jpg
Прегледи:1
Размер:108.2 КБ
ID:5599709
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0227 (Medium).jpg
Прегледи:1
Размер:99.1 КБ
ID:5599710
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0225 (Medium).jpg
Прегледи:1
Размер:173.2 КБ
ID:5599711
            Някои ги е срам, че не струва 174 лева, а само няколко, но вече две години ми върши идеална работа из биваци, по състезания, че и в гаража за работна лампа.
            Има ли желание-има и начин!

            Коментар


            • #21
              От: Осветлението в бивака ?

              Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
              Елементарно, просто, лесно за изпълнение, и устойчиво на удари и падания:


              Някои ги е срам, че не струва 174 лева, а само няколко, но вече две години ми върши идеална работа из биваци, по състезания, че и в гаража за работна лампа.
              За такова приспособление не бих се сетил никога, но изглежда доста обещаващо
              YAMAHA WR450F

              Коментар


              • #22
                От: Осветлението в бивака ?

                Кои ги е срам?Кажи един да му се посмеем.

                Това не му ли се губи КПДто след като половината свети на тавана ако е в легнало положение или ако е в право свети на стената?Е освен ако не е в средата на масата.

                Иначе идейно,просто и евтино пък и ремонта му ще е 2 цигари време.
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • #23
                  От: Осветлението в бивака ?

                  Първоначално публикуван от BENZBOSS Преглед на мнение
                  ..

                  Иначе идейно,просто и евтино пък и ремонта му ще е 2 цигари време.
                  Да, ама и направата му е пак толкова време... с бирата, дори

                  Коментар


                  • #24
                    От: Осветлението в бивака ?

                    Първоначално публикуван от Veni1 Преглед на мнение
                    Да, ама и направата му е пак толкова време... с бирата, дори
                    'псюлютно сьгласен,простото е вечно пьк и винаги можеш да спретнеш още едно такова.

                    Аз да ти кажа имам проблем с фасунките на разни крушки - или корозират,или им се вади кабела като ги сецне човек или се кривят като ги настьпиш.........та избягвам фасунки разни.Тия ленти може ли да ходи по тях дете?
                    Последно редактирано от BENZBOSS; 15-07-14, 19:40.
                    TOYOTA SEQUOIA ‘11
                    W140 S420 '99

                    Коментар


                    • #25
                      От: Осветлението в бивака ?

                      Мани, мани..

                      Фасунгата е от лукаваго...

                      Попилях три дни да разбера що на Бенца ми дава грешка за изгоряла крушка, па тя здрава като камък - ама не свети.
                      Е, от преходника между крушката и панела, дето се завива - заден десен стоп...
                      Че и специални крушки турили, нихната мама - пъпките асиметрични.. Ама аз нали си нося ледърмана на гъза - обезпъпчих я чисто новата бг крушка от едната страна - и пак не свети...

                      Кофти контаК - мамата на контаКа, с един контаКов спрей, и светна, ама - ей, на - нерви...


                      Те затова хората са измислили поялника.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Осветлението в бивака ?

                        A тук:
                        LED осветление за къмпинг
                        А тези простотии се правят от името на всички ни.
                        Даника
                        Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                        Коментар


                        • #27
                          От: Осветлението в бивака ?

                          Сега си купих от Бриколаж-а ЛЕД лента. Довечера се надявам да стигна, да я направя и ще кача снимки.

                          Благодаря на всички, включили се в темата.
                          OffRoad-a - за някои е страст, за други хоби, за трети професия, а за мен - начин на живот !!!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Осветлението в бивака ?

                            Пет метра лед лента върши идеална работа, харчи колкото тая крушка и осветява огромно пространство. Само си направи по-дълъг кабел от лентата до акумулатора да имаш, че не винаги колата е наблизо.
                            п.п.
                            Вземи си водоустоичива.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Осветлението в бивака ?

                              Led-лентата не лошо може да се залепи със силикон за капаци от кабел-канали, да не се гъне неконтрулируемо... Удобно се закрепва, леко изпълнение а и основата отразява...
                              Публикувайте отговор

                              Коментар


                              • #30
                                От: Осветлението в бивака ?

                                Първоначално публикуван от kok4o1 Преглед на мнение
                                Пет метра лед лента върши идеална работа, харчи колкото тая крушка и осветява огромно пространство. Само си направи по-дълъг кабел от лентата до акумулатора да имаш, че не винаги колата е наблизо.
                                п.п.
                                Вземи си водоустоичива.
                                Взех един метър, защото ми трябва да свети само над масата. Все пак сме на палатки.

                                Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
                                Led-лентата не лошо може да се залепи със силикон за капаци от кабел-канали, да не се гъне неконтрулируемо... Удобно се закрепва, леко изпълнение а и основата отразява...
                                Не знам за какво ще я залепя, ако имам такива парчета може и така да я направя. Защо със силикон, нейната лепенка не държи ли ?
                                OffRoad-a - за някои е страст, за други хоби, за трети професия, а за мен - начин на живот !!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X