Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Puch 230 G

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Puch 230 G

    Здравейте колеги,от миналата седмица и аз се сдобих с едно "Пухче" от Швейцария.Едно питане: газова уредба,пълен инжекцион-чешка,може ли да се монтира? И ако не ,препоръчайте ми някой газъджия добър майстор.По принцип ще го ползвам за лов и риболов,и имам каравана 7 метра за къмпинг.Нямам много опит с тези машини,всеки един съвет ще ми е от полза,за което ви благодаря.До тук съм го облужил с масла и филтри.Има ли гресьорки,и къде са,защото не можах да ги намеря.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140710_145629.jpg
Прегледи:1
Размер:56.6 КБ
ID:6063210Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140710_145608.jpg
Прегледи:1
Размер:93.1 КБ
ID:6063211Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140629_153418.jpg
Прегледи:1
Размер:129.9 КБ
ID:6063212Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140629_131549.jpg
Прегледи:1
Размер:90.8 КБ
ID:6063213

  • #2
    От: Puch 230 G

    Честито!Хмм как прилича на моята гад
    Моя го бях направил с обикновена газова но му сложих три клапи на смук.колектор че инак като гръмне си е приключение!
    driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

    Коментар


    • #3
      От: Puch 230 G

      От време на време като карал и спра,гасне сам,чувал съм за някакъв вакуум маркуч или клапа,не знам много по въпроса,мислех да ходя при Велизар на бул.Сливница за диагностика.Някой да ми препоръча добър диагностик в София.

      Коментар


      • #4
        От: Puch 230 G

        Първоначално публикуван от dqdka Преглед на мнение
        .Някой да ми препоръча добър диагностик в София.
        Дядка, ела на по кафе и блага приказка, после ще му мислим......
        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

        Коментар


        • #5
          От: Puch 230 G

          Ще те разочаровам - като цяло шансът тоя мотор да тотал щета е над 90%.
          Обмисляй инвестиция в нов двигател.

          Иначе ще и уредим и газов инжекцион с негов си комп и всичко, стига да те влече.

          С какви дифове си?
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #6
            От: Puch 230 G

            Колега,лично аз съм го купил от Швейцария,на реални километри е,+ сервизна книга директно от собственика,не от автокъща,километрите са 260,000,какво те въвежда на мисълта че мотора може да е аут. Модела е W463 с 2 блокажа.

            Коментар


            • #7
              От: Puch 230 G

              Ами като цяло 102 мотора не се слави огромното дълголетие като при дизелите от същите години, отделно с тия 136 ( нещо такова беше) коня на 2 и кусур тона железо иде леко слабоват.
              Значи дефекта на К Джетроника е че с Бг бензин -които всъщност е неизвестен химически микс - се засира доволно бързо -там по инжекциона има една камара финни гумички ,пружинки и дреболия от сорта... Все пак закараи колата на некои кадърен щото ако некои бастун е поразчовърка....после само неприятности.

              Коментар


              • #8
                От: Puch 230 G

                Първоначално публикуван от dqdka Преглед на мнение
                какво те въвежда на мисълта че мотора може да е аут. Модела е W463 с 2 блокажа.
                Ми да го наречем богат опит с подобни кошници.
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #9
                  От: Puch 230 G

                  Колега няма да споря,ами ще отида при Велизар , поне знам че е специализиран по MB и да видиме какво ще каже диагностиката и после ще пиша по темата.С голям мерак го купих,доста го търсих,дано не ме разочарова.Не ми гасне постоянно,направил ми го е 1/2 пъти.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Puch 230 G

                    Първоначално публикуван от dqdka Преглед на мнение
                    Колега няма да споря,ами ще отида при Велизар , поне знам че е специализиран по MB и да видиме какво ще каже диагностиката и после ще пиша по темата.С голям мерак го купих,доста го търсих,дано не ме разочарова.Не ми гасне постоянно,направил ми го е 1/2 пъти.
                    Търтея е прав.За голямо съжаление с този мотор разочарованието ще е големо.Но не се коси,всички сме минали по тоя път.Апетита идва с яденето.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Puch 230 G

                      Чеситита придобивка! Пух-овете станаха като витарите . Дали ще живне малко Мерцедес подфорума, че пустош тука. Толкова ли не се чупят. Поздрави

                      Коментар


                      • #12
                        От: Puch 230 G

                        Колега ,имам кола с този мотор ,и се кара вече над 210 000км на газ с обикновенна инжекция.Въобще не е толкова проблемен мотора а даже си е много добър.Виж ще ти идва малко слабичък,на моменти но ти на състезания няма да ходиш.А едно време Сашо Ковачев и на състезание я караше,та не се отчайвай,тук при нас обичайно мненията са много полюсни ,но пък за сметка на това не всички са меродавни.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Puch 230 G

                          Първоначално публикуван от Гробаря Преглед на мнение
                          Честито!Хмм как прилича на моята гад
                          Моя го бях направил с обикновена газова но му сложих три клапи на смук.колектор че инак като гръмне си е приключение!
                          Че като гръмне,какво му е на приключението?Спираш,бъркаш под инжекциона слагаш маркуча до стъпковия мотор и газ.Прави се за по-малко от минута.А за да не ти прави този филм,имаш едно голямо черно реле при компа,което при 90% има някоя суха спойка,следствие на годините.Караш го на човек който разбира ,да го оправи и проблема се решава.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Puch 230 G

                            Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                            Колега ,имам кола с този мотор ,и се кара вече над 210 000км на газ с обикновенна инжекция.
                            Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                            тук при нас обичайно мненията са много полюсни ,но пък за сметка на това не всички са меродавни.
                            Мхм, баш, че на тоя мотор не знам ква газова инжекция си сложил обикновена

                            Да не споменавам, че между леката ти кола и дълго ге общото е май, май никво
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • #15
                              От: Puch 230 G

                              Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                              Че като гръмне,какво му е на приключението?Спираш,бъркаш под инжекциона слагаш маркуча до стъпковия мотор и газ.Прави се за по-малко от минута.А за да не ти прави този филм,имаш едно голямо черно реле при компа,което при 90% има някоя суха спойка,следствие на годините.Караш го на човек който разбира ,да го оправи и проблема се решава.
                              а голям кеф е да му бъркаш по дупките като е загрял..... проблема се решава със смяна на двигателя!

                              Първоначално публикуван от dqdka Преглед на мнение
                              Колега,лично аз съм го купил от Швейцария,на реални километри е,+ сервизна книга директно от собственика,не от автокъща,километрите са 260,000,какво те въвежда на мисълта че мотора може да е аут. Модела е W463 с 2 блокажа.
                              Колега пробвай да развъртиш Гто от нула до сто км.час от място с тоя двигател......за инфо моя го прави за 10-11 секунди!
                              driving Offroad .. IPSC shooting and hunting

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X