Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Териос, Superchargers-електрически?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Териос, Superchargers-електрически?

    Последното ми ходене за гъби стана цяло приключение.Продължителен баир, голям наклон и на метър преди билото, спиране поради липса на мощност.След което колата започва да се пързаля назад, скачане на жени в движение и т.н.
    По тази причина реших да се вкарам в друго приключение, а именно да поставя един компресор.Намерих веднага един Еатон МП-45 и сега към копчето трябва да пришия балтон.Колата ми е Дайхацу Териус 2004 година.86 к.с/6000об, 120Нм/3200 и степен на сгъстяване9.5.Ги е Ланди Ренцо.Изискванията са няколко
    1.Ако е възможно да го включвам само при нужда.
    2.КПД да е най голямо на празни обороти и нагоре плавно да спада.На 5000 не ми трябва изобщо компресор.
    Преди да тръгна по утъпкания път с ремъчна предавка ми се иска да пробвам нещо с електричество.Ако въртя компресора с някакви постоянни обороти, с увеличаването им, автоматично ще се получи спадане на КПД.Гледайки диаграми ми се струва че някакъв мотор около 2 киловата ще свърши работа.Ако е на 24 волта с цената на един допълнителен акумолатор токовете стават поносими.Днес започнах изграждане на опитна постановка с монофазен двигател 220 волта киловат и половина.Имам и по мощни
    За сега основният ми въпрос е какво налягане да гоня, за да не си пръсна мотора.Ще има и много други въпроси, но нека да почна от някъде.За сега разчетите ги правя за около 0.6-0.7 бара.Много ли са , малко ли са.

  • #2
    От: Териус, Superchargers-електрически?

    Като ги знам как късат разпределителния вал след първи цилиндър, що не вземеш да му пришиеш един друг мотор? Бързо,лесно, вкусно. И със сигурност ще е по-евтино.
    За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

    Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

    Коментар


    • #3
      От: Териус, Superchargers-електрически?

      Аз съм средно грамотен техничар, а познанията ми за двигатели са доста оскъдни.Така че ако изръся някоя глупос ще помоля за снисхождение.В тази връзка си мисля ,че ако вала е слабо звено ще си се счупи и без компресор.Не ми е съвсем ясно с какво ще се натовари от компресора.Не ми се сменява двигател, защото ако изключим гъбарството си ми върши чудесна работа.До преди две години си имах текезесарка за гъбарстване, но с нея гъбите ми излизаха по скъпи от това да си ги поръчам от странство.Ако не става работата, по добре да помисля за едно гъбарско Самурайче, вместо нов двигател.

      Коментар


      • #4
        От: Териус, Superchargers-електрически?

        Що пък да не си сложиш едно Газ-кено турбо и да си го върти ремъчна предавка.
        Другия вариант е нитро система!!!
        Но тогава ще започнат да се късат съединители,полуоси и диференциали особено ако е надценен наклон за преодоляване.
        Впрочем колата няма ли бавни?
        Щато моята баба Яга като е демултиплицирам даже и с карбураторното моторче не е предавала фронта никъде!
        Друга причина може да е ГИ да е скопен да гори малко.
        И на двете горива ли има такова поведение?
        МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

        Коментар


        • #5
          От: Териус, Superchargers-електрически?

          Първоначално публикуван от niki1954 Преглед на мнение
          Гледайки диаграми ми се струва че някакъв мотор около 2 киловата ще свърши работа.Ако е на 24 волта с цената на един допълнителен акумолатор токовете стават поносими..
          2 киловата колекторен мотор, дори и на 24V ще е грозна работа, голям и адски шумен. Да оставим, че трябва място за още един акум, а пък той ще иска и зареждане...
          Виж графиките, да не би ако надува при 2000 об. на мотора, при 5000 да го спъва, щом като говориш за постоянни обороти на компресора.

          Коментар


          • #6
            От: Териус, Superchargers-електрически?

            Няма лошо, да се опита малко "разкрасяване",но има няколко сериозни въпроса.(няма да ги поставям-сами ще си ги зададете)

            Я, по- добре се обърнете към тези, които се занимават с подобни "интервенции" за да се ориентирате в ситуацията (преди балтона).

            Коментар


            • #7
              От: Териус, Superchargers-електрически?

              Най-верно е писанието "Търси нов балтон".
              Lancia Delta HF Integrale Evolucione

              Коментар


              • #8
                От: Териус, Superchargers-електрически?

                Териуса няма бавни.Конструктора е решил, че ако направи първа малко по-бавна от нормалното ще е достатъчно.Газовата инсталация е перфектна и причината не е в нея.За шума не се бях замислял иначе място има достатъчно.Според графиките нещата ще се получат, но опитната постановка която правя в момента ще покаже.Има малка вероятност при ниски обороти на двигателя, надува да му е множко.Ще го мисля допълнително.Някакви байпаси или нещо подобно.
                Сутринта свалих въздушния филтър и куплирах към дросела един стар дебитомер от Алфа.Отбелязах положението на писеца при 1000, 2000, 4000 и 6000 оборота.На изхода на компресора съм вързал манометър до 2 атмосфери.Смятам да поставя и своеобразно калибрования дебитомер и да видя какво е налягането при различните обороти на двигателя.След тава ще започне играчка с различни диаметри шайби и се надявам в един момент нещата да ми харесат.

                Коментар


                • #9
                  От: Териус, Superchargers-електрически?

                  Кой компютър ще се опитваш да лъжеш с новите данни на МАР и МАF, бензиновия или газовия?
                  Мисля, че бензиновият веднага ще усети и ще мине в сервизен режим, а за газовия никой не знае.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Териус, Superchargers-електрически?

                    Първоначално публикуван от niki1954 Преглед на мнение
                    по добре да помисля за едно гъбарско Самурайче, вместо нов двигател.
                    Този план е по-добър. Т.е. разходите ще са между 2 и 5 пъти по-ниски, а успехът е сигурен.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Териус, Superchargers-електрически?

                      Първоначално публикуван от niki1954 Преглед на мнение
                      Териуса няма бавни.
                      Това обяснява всичко. Зарежи глупостите и си купи джипка с бавни, дето е правена за това, което искаш. Има и с габаритите на Териос (Feroza, Vitara, Samurai), има и малко по-големи (Terrano, Pajero, Trooper и т.н.).

                      В случай че продължиш със суперчарджъра - първо ще го подкараш с 300 зора. 2 киловата електрическа мощност няма откъде да вземеш. Акумулатора ти ще пада за норматив. Ако ремъчно - ще започна с това че ще скапеш MAP сензора, който не е предвиден за налягане, а само за вакуум. Ако е с дебитомер и това преодолееш, няма да можеш да докараш горенето и т.н. Ако и това преодолееш, ще започнеш да трошиш двигател, скорости, дифове. По много пъти, докато не се откажеш.

                      Накратко, замислил си ултра глупост, точно за тая кола. И явно освен за самото механично слагане на "нещото", нямаш никаква идея в какво се хвърляш. Най-малкото, това моторче от кафемелачка в ниските обороти няма да има мощност никога, дори 3 суперчарджъра да му нанижеш да го помпят. Използвай "излишните" пари за нещо по-смислено. За това, за което си решил ще са пари на вятъра. Нещо повече - твърде вероятно е да останеш и без Териос.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Териус, Superchargers-електрически?

                        Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                        Кой компютър ще се опитваш да лъжеш с новите данни на МАР и МАF, бензиновия или газовия?
                        Мисля, че бензиновият веднага ще усети и ще мине в сервизен режим, а за газовия никой не знае.
                        Ако успея с електрическото задвижване, ще поставя допълнителен компютър.Ако премина на ремък ще се пренастройва газовия.Днес говорих със сервиза и ме увериха че няма никакъв проблем да се пренастрои.Дори дюзите били подходящи и няма да се сменяват.Не знам как стои въпросът с бензиновия, защото колата пали винаги на газ, освен това при голямо натоварване и високи обороти мисля че добавя и малко бензин.Ще говоря с специалистите в сервиза на Дайхацу.
                        Всеки има някакъв стереотип и аз например днес съм в Сакар, другата седмица в Търново, след това някъде другаде.Искам когато съм някъде да мога да вляза за малко в гората без да търся екстреми.За такива по дълги преходи по асвалт предпочитам Териуза пред Самурая или нещо подготвено за гора.Ако взема"гъбарско" джипче се ограничавам с Витоша.Така бях и с Гаската.
                        Sparkybgq, ще взема под внимание и твоето мнение, но знам че като се нахъся, трудно се отказвам.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Териус, Superchargers-електрически?

                          Опитите продължават.Резултатите са обещаващи. Проблемът ще е дали двигателя и трансмисията ще издържът.В моя случай максималната мощност от 86 коня ще си остане почти същата, но с много по хоризонтална графика.Максималният въртящ момент обаче ще надхвърли сегашния.Нямам си никаква идея, кой възел с колко ще е претоварен.
                          В производство има Териус турбо 140 коня.Някой има ли идея как мога да се добера до инфо за резервните му части, за да видя къде и какво е различно от стандартния модел.Гугъл за сега не помага.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Териус, Superchargers-електрически?

                            Какво е различно? Почти всичко без екстериора и интериора. Електрическия компресор е една глупост, не си първия нито последния който я мисли или се опитва да я реализира. Просто е неадекватно приложимо за лек автомобил особенно ако сам си го правиш. Ако нямаш желание да имаш 2 коли или избираш механичен компресор или някой малък като за теб турбокомпресор.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Териус, Superchargers-електрически?

                              Нагоре няколко поста ти показаха правилното решение. С парите който си решил да хвърлиш на вятъра, си ги добави към цената на този Термос, и си вземи каляска с бавни скорости. Всичко останало са творения подобни на метода на великио констиктор 6traka.....

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X