Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Териос, Superchargers-електрически?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Териус, Superchargers-електрически?

    Точно диаграмата за консумирана мощност ме наведе на мисълта за ел. задвижване. Днес приключих с опитите на "сухо." Задвижване с два киловата елестромотор, при 5000 оборота в минута на компресора ми осигуряват налягане 1 атм. при 1000 оборота на двигателя, като при 6000 спира да надува.Да припомня че оборотите на двигателя ги симулирам с някакъв дебитомер, който уж калибрирах връзвайки го на мястото на въздушния филтър.Тези данни естествено че не могат да предендират за "истински", но все пак.Изхода в момента е свободен, а след куплиране към двигателя той ще действа като прахосмукачка и ще помага.Така си мисля.Продължавам да мисля , че големият проблем си е здравината на мотора.Другите са решими.За да не си счупя колата преди или по време на морската ми почивка ще задържа малко, но няма да се отказвам.Ще търся подходящ електродвигател, ще мъдрувам за някакви байпасни клапи управлявани от стъпков мотор и други подобни.Разискванията по темата ме накараха днес да вляза под колата и да разгледа дали физически е възможно да поставя "бавни"Физически е възможно, но технически....Аз поне не съм компетентен.Това бих го направил веднага независимо че ми предстои пътуване.

    Коментар


    • #32
      От: Териус, Superchargers-електрически?

      След като сложих един компресор М62, бих ти препоръчал да сложиш "турбина някаква", като най-бърз и безболезнен вариант. Със тази степен на сгъстяване, не бих препоръчал повече от 0.4 бар на газ. Ако все пак си фен на компресорите, първо мисли къде точно ще го натикаш, после как ще му решиш ремъчната предавка, а после и как ще решиш проблема с потока на въздух при изключен компресор. Тези проблеми при турбокомпресорите не седят на дневен ред.
      Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
      Drag Grand Canyon Daily
      Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
      LZ1JYM

      Коментар


      • #33
        От: Териус, Superchargers-електрически?

        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение

        Идеята компресор + електрическо задвижване трябва да се разгледа откъм един основен проблем - при спрян компресор двигателят почти няма да получава въздух, с който да работи. Има възможни вариации на тема клапи, разбира се.
        Споменах че съм лаик на тема автомобили, но все пак не толкова че да пропусна тази подробност.Фабрично на входа на компресора има два отвора с диаметър 70 мм.На единия се връзва филтър, другият е свободен.Там поставих една дроселова клапа от Ауди/пасна идеално/.Когато компресора работи тази клапа е затворена и той си смуче през филтъра.Щом спре клапата се отваря и двигателя засмуква от филтъра през отворената клапа и направо в цилиндрите.Демек компресора се байпасва и не взима никакво участие.Не се и върти.На въпросната дроселова клапа от Аудито има потенциометър на оста.Би могъл да се използва, като например колко е отворена клапата.От другия край вместо жило може да се куплира стъпков, а още по добре серво мотор.Това би позволило прецизно регулиране на налягането към мотора.Естествено че ще си има и предпазен клапан.Тези неща не са на дневен ред и не съм ги обмислял.Знам че като опре до логика и електроника ще се справя.

        Коментар


        • #34
          От: Териус, Superchargers-електрически?

          Първоначално публикуван от Jimi Преглед на мнение
          Със тази степен на сгъстяване, не бих препоръчал повече от 0.4 бар на газ. Ако все пак си фен на компресорите, първо мисли къде точно ще го натикаш, после как ще му решиш ремъчната предавка.
          Колегата по нагоре спомена компресия 10.Аз мисля че е 9.5, но това едва ли е от съществено значение.Не знам дали при половин атмосвера надув ще има някакъв ефект.Има място и възможност за монтажа.Ако пък е електрически този проблем не съществува.Дет се вика мога да го сложа и на покрива.Не че ще го сложа там де.Ако надув от половин атмосвера би ми свършило някаква работа, това би било чудесно.По малко притеснения за мотора.Вероятно ще ми е дастатъчен 1 киловат, което пък значи 12 волта и без допълнителен акумолатор

          Коментар


          • #35
            От: Териус, Superchargers-електрически?

            Половин атмосфера може да ти изглежда смешно налягане но при неправилни настройки разбирай аванси и горива си стопил двигателя за има няма няколко секунди ......
            ВНЕДОРОЖНИК УАЗ - БОГ РАЗБИТЫХ ДОРОГ

            Коментар


            • #36
              От: Териус, Superchargers-електрически?

              Добре де, остава само да измисли кой, как и защо ще управлява горивото .

              Коментар


              • #37
                От: Териус, Superchargers-електрически?

                Първоначално публикуван от niki1954 Преглед на мнение
                Не знам дали при половин атмосвера надув ще има някакъв ефект.
                Да, ще има ефект и даже "дефект" ,ако работи няколко минути натоварен двигателя.( колегата ви е подсказал че 0.4 на ГАЗ е "разумната " граница)
                Когато четете "степен на сгъстяване", не разбирайте "компресия"!
                Как постигате при 6000 об. на компресора 1 атм. не ми е много ясно(надявам се ,че отчитате "консумацията" на двигателя-при 3000 об. на коляновия вал-около 2000 литра) при тези обороти на компресора предела е 0.4 !
                Интересно е, как предадохте движението от ел.мотора към компресора?

                Коментар


                • #38
                  От: Териус, Superchargers-електрически?

                  Първоначално публикуван от viperr Преглед на мнение
                  Всичко останало са творения подобни на метода на великио констиктор 6traka.....
                  Периодично трябва да си опресняваме познанията,че се променя материала, и не се знае "трънката"...

                  Коментар


                  • #39
                    От: Териус, Superchargers-електрически?

                    Първоначално публикуван от viperr Преглед на мнение
                    Добре де, остава само да измисли кой, как и защо ще управлява горивото .
                    По напред споменах че затова ще се грижи отделен компютър.Според сервиза в който ми поставиха ГИ няма нужда от замяна на дюзи или испарител.Дори предложиха ако компресора е постоянно зацепен с двигателя да ми пренастроят компютъра.Днес в друг газов сервис предложиха български компютър, който бил с две карти и гарантирали адекватни настройки на гас и бензин.Не съм специалист и затова мисля да им се доверя.
                    Petkov_bb, благодаря за добронамерените забележки и съвети.Извинете , но ще Ви отговоря утре, защото сега имам неотложно излизане, пък после ще е късно.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Териус, Superchargers-електрически?

                      Първоначално публикуван от niki1954 Преглед на мнение
                      Колегата по нагоре спомена компресия 10.Аз мисля че е 9.5, но това едва ли е от съществено значение.Не знам дали при половин атмосвера надув ще има някакъв ефект.Има място и възможност за монтажа.Ако пък е електрически този проблем не съществува.Дет се вика мога да го сложа и на покрива.Не че ще го сложа там де.Ако надув от половин атмосвера би ми свършило някаква работа, това би било чудесно.По малко притеснения за мотора.Вероятно ще ми е дастатъчен 1 киловат, което пък значи 12 волта и без допълнителен акумолатор
                      Степента на сгъстяване е 10:

                      http://www.auto-data.net/en/?f=showCar&car_id=43

                      Така че и 0.4bar без преправяне ще ти е много. Иначе на 1 бар ще ги докараш 150 коня, но за не повече от 15 минути.

                      От относно киловатите дето ще ги гълта компресора, ако не бройм загубите ще бъдат 10kW, а не 1kW. И това за 0.5bar.
                      Subaru Forester 2.0 S Turbo + Autohome Columbus = 4x4 Light Fast Camper
                      Drag Grand Canyon Daily
                      Faction Prodigy + Secura Fix + G3 Alpinist
                      LZ1JYM

                      Коментар


                      • #41
                        От: Териос, Superchargers-електрически?

                        А защо не потърсиш информация и варианти за монтаж на раздатка с бавни, това ми се вижда доста по смислено начинание. С какви скорости е машината? При повишаване на мощността ако не счупиш друго, то съединител ще сменяш на всеки 2-3 излизания.
                        I'm not Lost, I'm Discovering !

                        088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                        Коментар


                        • #42
                          От: Териус, Superchargers-електрически?

                          Първоначално публикуван от niki1954 Преглед на мнение
                          Разискванията по темата ме накараха днес да вляза под колата и да разгледа дали физически е възможно да поставя "бавни"Физически е възможно, но технически....
                          Днес открих няколко глупави грешки по опитната постановка.Мисля да ги отстраня и в понеделник да купя един двигател 2.2 киловата на 24 волта.Ще струва 120 лева, така че съм склонен да ги хвърля, но да си довърша експеримента. http://www.capa.com.au/eaton_mp45_4th.htm на този адрес има побликувани диаграми.Ако ги разчитам правилно излиза, че при 4000 оборота на компресора имаме консумация не повече от 2 киловата и налягане от 5 PSI демек 0.34 атм.Така ще спазя препоръките на Jimi.От другата диаграма се вижда че дебита ще бъде около 2 кубика, пък мойта кола при 1000 оборота гълта 0.65 кубика.Ако съм прав до тук излиза че при около 3000 оборота на двигателя ще спре да има налягане.Тогава би могло да се включи байпасна клапа и преминаваме към "заводски" режим.Диаграмата за обемна ефективност не ми е ясно какво практически означава.Ще бъда благодарен ако някой изкоментира последните ми разсъждения.Ако бъркам ще трябва да се откажа от идеята за ел. задвижване.Ще си спестя и покупката на електродвигател.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Териус, Superchargers-електрически?

                            Първоначално публикуван от niki1954 Преглед на мнение
                            Ако бъркам ще трябва да се откажа от идеята за ел. задвижване.Ще си спестя и покупката на електродвигател.
                            Като за начало, преди да купуваш двигателя, добре си направи сметката от къде в териоса ще вземеш 2 киловата електрическа мощност. И откъде ще вземеш въпросните 24 волта в 12 волтов автомобил.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Териос, Superchargers-електрически?

                              2 киловата на 12 волта са ти 167 ампера по най-груби сметки.
                              Последно редактирано от ak101; 17-07-14, 15:42.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Териос, Superchargers-електрически?

                                Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
                                2 киловата на 12 волата са ти 167 ампера по най-груби сметки.
                                Волтите са 24 и ще дойдат от допълнителен акумулатор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X