Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Териос, Superchargers-електрически?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Териус, Superchargers-електрически?

    Турбото с нищо не ми помага когато се катеря по голям наклон, а пътя е камънак и си трябва ниска скорост.Механичният компресор е свързан с голямо разглобяване.Трябва да свалям два радиатора, броня, да изпразвам климатика.Има да се правят планки, обтегачи, успокоители и т.н.Съвсем скоро ще имам цифрова фреза, която се надявам да работи и с стомана, така че многото детайли не са проблем.Проблема е в това че аз искам сила на ниски обороти, нагоре ми е излишна, дори е нежелана.Механичния компресор надува приблизително еднакво в целия диапазон обороти.И за това има решение, но колкото по сложно, толкова по чупливо.Не съм се запънал като магаре, затова и търся чужди мнения.Дори да оставя идеята за ел.компресор, усилията не са напразни.Установих че компресор от Мерцедес е идеален за боядисване с новите технологии.Голям дебит, ниско налягане и водоразтворими лакове.Често лакирам дървени детайли с така наречения "пиано лак" и ако икономисам миенето с ацетон е добре дошло.Извинете за отклонението.

    Коментар


    • #17
      От: Териус, Superchargers-електрически?

      Механичен компресор или турбо е решението. Всяко едно си има предимства и недостатъци. В твоя случай, щом двигателя е със слаб колянов вал, по-добре забрави. Добавянето на още въртящ момент хич няма да му се харесат. Иначе проблемите които трябва да решиш са:

      -управление и мерене на въздуха на въздуха
      -управление и доставка на горивото
      -нов турбо изпарител за газовата

      и вече
      -ел. компресор. от къде ще вземеш ток, по-як акумулатор и алтернатор
      -турбо. Преправяне на изходящ колектор и генерация
      -мех. компресор. преправяне на входящ колектор, изработване на шайба за колянов вал.

      Това е възможно най-грубия вариант на нещата, ако се навлезе в детайли става страшно. Вечно ще има нещо да не работи по тая кола. Ако ти е за хоби проект става да си играеш, за ежедневна кола не.

      Коментар


      • #18
        От: Териус, Superchargers-електрически?

        Първоначално публикуван от niki1954 Преглед на мнение
        Проблемът ще е дали двигателя и трансмисията ще издържът.
        Това не е проблем, не е и въпрос. Отговор е - няма да издържат. Истинския въпрос е кое ще се счупи най-напред. После като го оправиш да устисква, ще се счупи следващото, после следващото, и така, докато в един момент без да се усетиш ще си дал няколко пъти повече пари, от тия, които би дал за истинска джипка.

        ...и, подготвена за гората без екстреми и пътуване по асфалта са си съвсем съвместими неща. Пътувам си с тераното до морето и си го карам със 140 като стой та гледай. Със сигурност е и по-комфортно от териоса.

        Първоначално публикуван от niki1954 Преглед на мнение
        В моя случай максималната мощност от 86 коня ще си остане почти същата, но с много по хоризонтална графика.Максималният въртящ момент обаче ще надхвърли сегашния.Нямам си никаква идея, кой възел с колко ще е претоварен.
        Те нещата пряко се трошат от въртяш момент и/или обороти. Мощността е само следствие от тия двете. Пак ти казвам - не е това двигателя, който си струва да бъзикаш. Спортната версия със сигурност има доста разлики, при това надали само по двигателя.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #19
          От: Териус, Superchargers-електрически?

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение

          Те нещата пряко се трошат от въртяш момент и/или обороти. Мощността е само следствие от тия двете.
          Какво би станало ако се повиши въртящия момен само в зоната под 3000 оборота, без да се превишава максималния в момента.Всъщност аз не знам дали е възможно хем да има ефект, хем компресията да е с някаква разумна стойност.Ще трябва малко повече да задълбая в теорията.В този случай си мисля че поне в трансмисията не би трябвало да има проблем.По горе казах че вариант за нещо непретенциозно специализирано за гъби е възможен.Вариант обаче за смяна не съществува по ред причини.Ще спомена само една.Това е късметлийски автомобил, спечелен от лотария на М-Тел и го имам за талисман.Все пак ще допълня, че що се касае за икономичност и маневреност има доста малко конкуренти.С две думи не ми предлагайте смяна. И се надявам да не засегна някой с ината си.

          Коментар


          • #20
            От: Териус, Superchargers-електрически?

            Е, вие този Териус съвсем рохко яйце го изкарахте. Да не може да понесе титаничното нарастване от 86 на 90 к.с. Той Ники едва ли ще може да вдигне повече мощност в ниските обороти.
            Аз съм "за" експериментите, само така мозъкът работи.

            Коментар


            • #21
              От: Териус, Superchargers-електрически?

              Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
              Аз съм "за" експериментите, само така мозъкът работи.
              Подкрепям подобен подход, (ний нищо не губим)защото може нещо ново да се "роди".
              -Всеки който е правил подобни "преработки" се е сблъсквал с "подводните камъни" и вероятно няма да се нагърби да експериментира по този двигател и то не защото не може да стане,а защото е "икономически" проблемно.
              Ако мотора беше "дефорсиран" или предвиден за "компресиране", по малко ядове се "берат"!
              -Важното е колегата да слуша всички,но от своя акъл,- да не се дели.....

              Коментар


              • #22
                От: Териус, Superchargers-електрически?

                Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                Ако мотора беше "дефорсиран" или предвиден за "компресиране", по малко ядове се "берат"!
                Въпроса се решава с една по-дебела гарнитура на главата, евентуално. Ама, не му е това проблема.

                Рохко яйце не е, поне в стандартната си комплектация. Просто не е перспективен за подобни изменения. Просто тоя мотор за да даде нещо трябва да е в обороти. Тоест, за в гората трябват бавни. Да беше поне дизеляк някакъв, а то хем бензинка, хем малолитражно.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #23
                  От: Териус, Superchargers-електрически?

                  Изобщо, Териос е (1) паркетник - с доброто и лошото в тази дума и (2) балансиран автомобил. Балансиран значи че частите си работят добре една с друга без да имат много аванси.

                  Идеята компресор + електрическо задвижване трябва да се разгледа откъм един основен проблем - при спрян компресор двигателят почти няма да получава въздух, с който да работи. Има възможни вариации на тема клапи, разбира се.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Териус, Superchargers-електрически?

                    Като при мен - 86 коня, но 2.5 турбодизел + бавни

                    Коментар


                    • #25
                      От: Териус, Superchargers-електрически?

                      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                      Въпроса се решава с една по-дебела гарнитура на главата, евентуално.
                      Някога правили ли сте успешно подобна манипулация? Колко издържа, с колко успяхте да промените степента на сгъстяване?
                      Тези във форума, които правят двигатели, нека също изразят мнение. Може да "почерпим" челен опит!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Териус, Superchargers-електрически?

                        Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                        Някога правили ли сте успешно подобна манипулация? Колко издържа, с колко успяхте да промените степента на сгъстяване?
                        Тези във форума, които правят двигатели, нека също изразят мнение. Може да "почерпим" челен опит!
                        Колко и дали ще издържи на конкретния двигател - не знам. За това написах "евентуално". И да, виждал съм двигател, правен така. Успешно - поне към момента когато приказвахме с човека, беше успешно.

                        Лично не съм правил, няма и шанс - точно такива неща не са ми в списъка. Бих търсил начин да сложа по-голям двигател, вместо да надувам малолитражка, правена за точно обратното - обороти.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Териус, Superchargers-електрически?

                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение

                          Идеята компресор + електрическо задвижване трябва да се разгледа откъм един основен проблем - при спрян компресор двигателят почти няма да получава въздух, с който да работи. Има възможни вариации на тема клапи, разбира се.
                          При Мерцедес компресор моделите има такива клапи, въздуха минава през тях при ниски обороти.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Териус, Superchargers-електрически?

                            Колега, сигурно си първия, който ще слага компресор, за да ходи за гъби. Лошо няма, успех.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Териус, Superchargers-електрически?

                              Първоначално публикуван от niki1954 Преглед на мнение
                              Механичния компресор надува приблизително еднакво в целия диапазон обороти.И за това има решение, но колкото по сложно, толкова по чупливо.
                              Няма начин, да няма начин!

                              Всички под някъква форма Ви "спираме" на база знания и опит ,но Вие проявявате завиден характер! Няма лошо-Дерзайте!

                              (Последните проби са от М 62 с шайби 143-65мм. и при 3000об.-0.4 ,6500-1.1 на двигател-1.8 . и изобщо не "надува приблизително еднакво".)
                              -Моторчето Ви е със степен на сгъстяване 1:10,с 3л. масло,едноредова верижка и слабички болтчета по главата(стягане-20нм.,33нм. и ъглово-90 градуса)
                              Ако след като се справите с предизвикателството почне да ,грее и детонира ,ще ВИ подскажа за евтина водна инжекция!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Териус, Superchargers-електрически?

                                To и какъв компресор ще му се сложи на това двигателче, като гледам power картата на M45 ще отива повече мощност да го върти от колкото реален прираст.
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:M45power.gif
Прегледи:1
Размер:28.2 КБ
ID:5599925

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X