Обява

Свий
Няма добавени обяви.

RQ//: Смяна на масло интервали 20.000/30.000/40.000км??? VW Touareg

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: RQ//: Смяна на масло интервали 20.000/30.000/40.000км??? VW Touareg

    Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
    Много грубо изказване ! Имам МПС на което извърших първата смяна на 17500 км и след това на всеки 20000 км . В момента е на 130000 км без никакви признаци на умора или проблеми . Разделям се с него поради ред други причини но не и заради технически проблеми . Ако имах възможност да го задържа нямаше да се чудя , но пето МПС с нейните си допълнителни разходи ми идва в повече . Мечтаех си дълго за него , купих си го и сега вече не отговаря на изискванията и нуждите ми .
    Защо да е грубо?Споделям моите впечатления по колите.Не сме имали проблеми с тях до 150 000км,след което се издават.До тези км не са хвърляли двигатели.
    Говоря за коли взети по на 5-6км.След издаването не мога да коментирам какво се е случило с тях.Обаче,фактите са си факти.След 10 000км сменяваха звука.Опел,Тойота,Рено дизелови.

    Коментар


    • #32
      От: RQ//: Смяна на масло интервали 20.000/30.000/40.000км??? VW Touareg

      Три чисто нови буса дизели закупени от друга фирма(френска),в книжките им пише че маслото се сменя на 30 хил.км.Отиваме за първа смяна на толкова-в сервиза изреваха защо идвате на толкова???Отварям книжката и посочвам-тук на толкова пише...а и като ни ги продавахте дилъра бие чело в земята и се кълне в "удължения пробег".Да ама не,задраскаха в книжката тоя надпис и написаха за да важи гаранцията на 15хил.км.В Бг режима бил такъв,"претоварване,кофти гориво и запрашеност в комбинация с къси пробези".На личните ми автомобили смяням масло на 10.000 км.Къси пробези,студен,кофти гориво,прахоляк и тн. освен това се помни лесно-масло на кръгли км.На служебния Форд Кънект на 15 хил максимум,често и надолу-издържа 550 хиляди км. без ремонт на мотора и с оригиналната турбина.На толкова го сдадох след 8 години стопанисван от мен.Не бих карал каквото и да е масло на какъвто и да е автомобил(за нов от магазина пък абсурд) повече от 15к км. В БГ.

      Коментар


      • #33
        От: RQ//: Смяна на масло интервали 20.000/30.000/40.000км??? VW Touareg

        Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
        Защо да е грубо?Споделям моите впечатления по колите.Не сме имали проблеми с тях до 150 000км,след което се издават.До тези км не са хвърляли двигатели.
        Говоря за коли взети по на 5-6км.След издаването не мога да коментирам какво се е случило с тях.Обаче,фактите са си факти.След 10 000км сменяваха звука.Опел,Тойота,Рено дизелови.
        Грубо е защото не вярвам да се усеща промяна в звука на мотора след пробег от 10000 км с ново масло . Ако има някаква промяна би трябвало да се дължи на всякакви други фактори но не и заради това че маслото вече е на 10000 км . Да не говорим че повечето служебни коли се карат като много чужди . Аз зададох моя въпрос защото аз ще си плащам и аз ще си карам . Далеч съм от мисълта да я карам 100000 км и да я сменям .Поръчвам я с доста допълнителни нещица и искам да си я карам доста дълго безпроблемно .
        По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

        Коментар


        • #34
          От: RQ//: Смяна на масло интервали 20.000/30.000/40.000км??? VW Touareg

          По шумния двигател е от качеството на нафтата в БГ. Ако малко след това пътуваш до Германия например, отново ще се върне онзи мек и "шептящ" звук от рекламата. И така....
          Пробвано!
          в общия случай, питащия, приема за точен и коректен,само отговора който е очаквал.....
          Land Rover Discovery 4 & VW Touareg 3.0TDI

          Коментар


          • #35
            От: RQ//: Смяна на масло интервали 20.000/30.000/40.000км??? VW Touareg

            Сега,на турбодизел сменям на 10000 км,но според мен със силно препоръчителна промивка преди това-всеки път.На бензинка без турбо,по-качествено масло,и преобладаващи дълги дестинации съм сменял и на 15-20000 км-не съм имал никакви проблеми.Тотала е много добро масло,също не виждам разлика между различни световно известни марки масла със сходни спецификации-може би зависи и от конкретен "капризен" двигател.Навремето имах проблем с масло Приста-независимо,че било одобрено от бла-бла...

            Коментар


            • #36
              От: RQ//: Смяна на масло интервали 20.000/30.000/40.000км??? VW Touareg

              Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
              Грубо е защото не вярвам да се усеща промяна в звука на мотора след пробег от 10000 км с ново масло . Ако има някаква промяна би трябвало да се дължи на всякакви други фактори но не и заради това че маслото вече е на 10000 км . Да не говорим че повечето служебни коли се карат като много чужди . Аз зададох моя въпрос защото аз ще си плащам и аз ще си карам . Далеч съм от мисълта да я карам 100000 км и да я сменям .Поръчвам я с доста допълнителни нещица и искам да си я карам доста дълго безпроблемно .
              През тези 10 000км колите са карани на предела си.Изчаквам да загреят и се настъпва.Горивата винаги са от една верига,там имахме карти.В повечето случай от една и съща бензиностанция.И разлика в работата на студен мотор има след тези км.Не вярвам да съм оглушал,или да си втълпявам.Остава диларите да не слагат качествени масла,ама малко вероятно.Все пак при 3 марки коли,едно и също.
              Сутрин са по-шумни след тези км.
              Ако ги карам по-нормално,изкарваха до макс 13 000км.

              Коментар


              • #37
                От: RQ//: Смяна на масло интервали 20.000/30.000/40.000км??? VW Touareg

                Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                През тези 10 000км колите са карани на предела си.Изчаквам да загреят и се настъпва.Горивата винаги са от една верига,там имахме карти.В повечето случай от една и съща бензиностанция.И разлика в работата на студен мотор има след тези км.Не вярвам да съм оглушал,или да си втълпявам.Остава диларите да не слагат качествени масла,ама малко вероятно.Все пак при 3 марки коли,едно и също.
                Сутрин са по-шумни след тези км.
                Ако ги карам по-нормално,изкарваха до макс 13 000км.
                А като смениш маслото, връща ли се пак нормалното положение?
                в общия случай, питащия, приема за точен и коректен,само отговора който е очаквал.....
                Land Rover Discovery 4 & VW Touareg 3.0TDI

                Коментар


                • #38
                  От: RQ//: Смяна на масло интервали 20.000/30.000/40.000км??? VW Touareg

                  Аз пък имам чуството че нищо не се е променило.Ами са задължили автопроизводителите да вдигнат сервизния интервал в пъти заради екологията.Изхвърленото масло и филтри спада на половина дори и повече.А това че един автомобил грохва по рано не е от значение рецеклирането е на доста високо ниво.И от това всички са щасливи по евтини нови автомобили,по чиста планета и те такива работи.
                  Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                  Коментар


                  • #39
                    От: RQ//: Смяна на масло интервали 20.000/30.000/40.000км??? VW Touareg

                    Подкрепям, в тази схема всички са щастливи, а накрая последния собственик на грохналия двигател плаща масрафа, в западния свят това ги устройва напълно.

                    Иначе твърдо не мисля, че учените са открили нещо кой знае колко велико в областта на маслата, за да увеличат интервала за смяна няколко пъти, наивно е да се вярва на подобни рекламни трикове.
                    TOYOTA RAV 4 HYBRID 2016 г. бензин 2500, 155 k.c. + Hybrid 200 k.c., LPG OMVL 64 Litra

                    Коментар


                    • #40
                      От: RQ//: Смяна на масло интервали 20.000/30.000/40.000км??? VW Touareg

                      Първоначално публикуван от marinco Преглед на мнение
                      А като смениш маслото, връща ли се пак нормалното положение?
                      Да,двигателя работи по-мазно сутрин.
                      Друго също ми правеше впчеталение,на Королите които се караха само градско(1.4 д4д 90к.с),от смяна до смяна(15 000км),след 13 000км,когато колата е под наклон пищеше зумера на маслото.Погорваха се си го.Караха се само градско,всеки ден,в повечето случай студени,или не дозагрели.Колите са 2013г(т.е последната Корола).
                      Другите които се караха 80% на дълъг път,нямаха този проблем,колкото и зор да и давахме.

                      Коментар


                      • #41
                        От: RQ//: Смяна на масло интервали 20.000/30.000/40.000км??? VW Touareg

                        Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                        Да,двигателя работи по-мазно сутрин.
                        Друго също ми правеше впчеталение,на Королите които се караха само градско(1.4 д4д 90к.с),от смяна до смяна(15 000км),след 13 000км,когато колата е под наклон пищеше зумера на маслото.Погорваха се си го.Караха се само градско,всеки ден,в повечето случай студени,или не дозагрели.Колите са 2013г(т.е последната Корола).
                        Другите които се караха 80% на дълъг път,нямаха този проблем,колкото и зор да и давахме.
                        Моите впечатления са малко по различни и не са свързани със смяната на маслото, а горивото. Когато пътувам из Европата след наливане на "истинската" нафта, звука и еластичността на двигателя чуствително се променя.
                        При смяната на маслото, просто не усещам разликата, или си внушавам....
                        в общия случай, питащия, приема за точен и коректен,само отговора който е очаквал.....
                        Land Rover Discovery 4 & VW Touareg 3.0TDI

                        Коментар


                        • #42
                          От: RQ//: Смяна на масло интервали 20.000/30.000/40.000км??? VW Touareg

                          https://www.youtube.com/watch?v=_v_M7B7N0Uw


                          Иначе видео тест. Старо масли vs. Ново масло ... как автомобила ускорява. Незная дали е меродавно , но от предаването на Fifth Gear са направили този експеримент. И с новото масло мотора и колата работят и вървят много по-добре. В което има логика

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X