Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Соларен ЛЕД прожектор от Лидл ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Соларен ЛЕД прожектор от Лидл ?

    Здравейте, миналата година бяха пуснали такива прожектори, сега гледам, че пак са ги включили в брошурата . Някой има ли идея дали си струва да се купуват и дали вършат работа? Искам да осветя едно коридорче на двора, но не ми се занимава да прекарвам ток и този вариант ми се стори най-удачен.
    2015 KTM EXC 450 six days Argentina
    Toyota Land Cruiser KDJ 125

  • #2
    От: Соларен ЛЕД прожектор от Лидл ?

    Ще разбереш дали си заслужава,след като си го купишЛично аз имам съмнение,че свети твърде слабо,но... да каже някой,който си е купувал такова.Може би на кутията му има някаква информация за силата на светлината,а може да се окаже и едно от чудесата на китайските факири...

    Коментар


    • #3
      От: Соларен ЛЕД прожектор от Лидл ?

      В общи линии каквото съм купил от ширпотребата на Лидл излезе читаво .
      Последно редактирано от sek.1; 02-07-14, 18:36.
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • #4
        От: Соларен ЛЕД прожектор от Лидл ?

        Именно за това искам съвет. И аз съм доволен от всичко купено от там. МИСЛЯ, Че има два режима- при единия свети на макс и изкарва 60 или 90 мин ако е пълно зареден. При другия свети слабо и изкарва 8 часа. Утре ще отнеса два броя пък ще видим какво ще излезе
        2015 KTM EXC 450 six days Argentina
        Toyota Land Cruiser KDJ 125

        Коментар


        • #5
          От: Соларен ЛЕД прожектор от Лидл ?

          Такааа, взех го. Като изработка е посредствена работа. Свети прилично колкото да осветява малко дворче или пътека. В близост под прожектора светлината е достатъчна и да се чете. От инструкциите става ясно, че на първа степен свети постоянно при стъмване с 25% от капацитета си. Да ама не- моя прожектор гасне след минута и половина и можеш да го включиш само на ръка. Втората степен поне е както е описана- свети 1.5 мин. на 100% и всяко регистрирано движение (за съжаление на не повече от 2 метра от уреда въпреки обещаните 5-12) увеличава интервала на светимост с още минута и половина. Бях се наканил да купя два броя, но започвам да се замислям....
          2015 KTM EXC 450 six days Argentina
          Toyota Land Cruiser KDJ 125

          Коментар


          • #6
            От: Соларен ЛЕД прожектор от Лидл ?

            Относно разстоянието на сработване, при студено време, би следвало, да е по-чувствителен, заради температурната разлика м/у околната среда и движещия се обект - човек, куче и т.н.
            Понеже е соларен, се предполага, че е за външен монтаж - влагозащитен ли е, все пак?
            Life is too short to drive dull cars!

            Fight global warming !
            ... turn on your A/С !

            Коментар


            • #7
              От: Соларен ЛЕД прожектор от Лидл ?

              Да, или поне така го водят. Копчето за включване е облечено в някаква гума, има и сертификат IP44 за дъжд. В крайна сметка, след първия дъжд ще разберем Ще си поиграя още с позиционирането за да подобря работата на датчика, но мисля преди това да заменя бройката, защото първа степен на практика не може да се ползва. Дано не е дефект в цялата партида.
              2015 KTM EXC 450 six days Argentina
              Toyota Land Cruiser KDJ 125

              Коментар


              • #8
                От: Соларен ЛЕД прожектор от Лидл ?

                Вчера и аз мислех да си взема тази играчка. В магазина имаше една разопакована, поогледах я, пробвах я колкото може на място и се отказах да я взимам. Не ми хареса датчика за движение който много силно ме съмняваше дали ще работи, също и като цяло супер евтината изработка.
                Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                Телефон - в профила!

                Коментар


                • #9
                  От: Соларен ЛЕД прожектор от Лидл ?

                  Я просто кажете каква е батерийката вътре. И ако не е заредена - ясно че няма да работи като свят.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Соларен ЛЕД прожектор от Лидл ?

                    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                    Я просто кажете каква е батерийката вътре. И ако не е заредена - ясно че няма да работи като свят.
                    3xAA 1.2V 600mA
                    Като за 20лв бива.
                    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 05-07-14, 10:12.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Соларен ЛЕД прожектор от Лидл ?

                      Заредени са, проблема явно е на ниво електроника. Нещо кара диодите да загаснат като е включен на първо положение (25% мощност) и после се включват само като превключиш ръчно на 2-ро положение. Според мануала при 1-во положение трябва да свети 8 часа до пълно разреждане при напълно заредени батерии...
                      2015 KTM EXC 450 six days Argentina
                      Toyota Land Cruiser KDJ 125

                      Коментар


                      • #12
                        От: Соларен ЛЕД прожектор от Лидл ?

                        Първоначално публикуван от Vladislav Kostevski Преглед на мнение
                        Заредени са, проблема явно е на ниво електроника. Нещо кара диодите да загаснат като е включен на първо положение (25% мощност) и после се включват само като превключиш ръчно на 2-ро положение. Според мануала при 1-во положение трябва да свети 8 часа до пълно разреждане при напълно заредени батерии...
                        Същия проблем го имаше и този разопакования който гледах аз в магазина. На слабо светене не можах да го подкарам, а на силно нямаше как да го чакам в магазина да видя дали ще загасне и пак ще светне ако засече движение.
                        Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                        Телефон - в профила!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Соларен ЛЕД прожектор от Лидл ?

                          Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                          3xAA 1.2V 600mA
                          Като за 20лв бива.
                          Това е смешно тези 20лв скоро ще отидат на боклука .
                          Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 05-07-14, 10:12.
                          0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                          Коментар


                          • #14
                            От: Соларен ЛЕД прожектор от Лидл ?

                            Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
                            Това е смешно тези 20лв скоро ще отидат на боклука .
                            Защо мислиш така? Има си 3г. гаранция.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Соларен ЛЕД прожектор от Лидл ?

                              Добре, ще се разходя в Лидл да ги видя.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X