Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нужда от кръв AB -

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Нужда от кръв AB -

    Колеги, съпругата ми е бременна в 7месец с близнаци, но тъй като е с лека форма на анемия и изключитлено рядка кръвна група /АВ-/ се налага да и се прелива, когато хемоглобина и е под 80г на литър. Преди месец и бяха наляти две банки, но познатите ни с тази кръвна група се изчерпиха. В момента и преливат една банка, а в понеделник ще и преливат още една, но ни задължават да намерим двама кръводарители със същата група до 30.06.14г.
    Не приемат друга кръвна група. Може да се кръводарява само в следните градове: Русе, Разград, В.Търново, Габрово, Ловеч, Плевен.
    Телефонният ми номер е 0885 736678.

  • #2
    От: Нужда от кръв

    Премествам темата на правилното място.

    Коментар


    • #3
      От: Нужда от кръв

      Намерихме донор, към момента проблема е решен.
      Ще помоля темата да е актуална още месец и половина, тъй като при раждането ще се наложи отново кръвопреливане.
      Надявам се докторът да разреши да търсим и друга група, че тази се оказа много рядко срещана.

      Коментар


      • #4
        От: Нужда от кръв

        Първоначално публикуван от Лъчезар Преглед на мнение
        Надявам се докторът да разреши да търсим и друга група, че тази се оказа много рядко срещана.
        Ще ви разреши, ако има на склад. А ще има на склад само ако някой даде кръв от тази група по друг повод.

        Вие пак се радвайте че е AB-, а не примерно "бомбайски тип - минус".

        Темата остава - моля участниците с група AB- и в добро здраве да се отнесат отговорно. Утре ще пътувам от София до Русе и обратно, мога да взема с мен някого.

        Коментар


        • #5
          От: Нужда от кръв

          При бременните задължително се влива същата кръвна група и съответно резус фактор. А моите фантазии и надежди са, че при раждането вече не би трябвало да е наложително да се прелива от същата, а примерно от 0- или друга, от която може да приема. В такъв случай проблема отпада.
          Разбрах, че и от Шумен може да се дари кръв, но не е проверена информацията.

          Коментар


          • #6
            От: Нужда от кръв

            Я виж провери наистина за Шумен, дано не бъркам, ама май имам човек наблизо с правилната група.
            Уф, братче, късмет и всичко да е наред! Ние сме с 2 месеца назад, представа си нямаш как ви съчувстваме...
            О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

            Коментар


            • #7
              От: Нужда от кръв AB -

              Ако може от друга група съм на линия.
              На сърбела майката му е чесането.
              Борислав Борисов Русе О885 О37815

              Коментар


              • #8
                От: Нужда от кръв AB -

                Ако има някой от София и околностите, който отговаря на изискванията, поемам ангажимента да го закарам до някой от "разрешените" градове.
                Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                0888 315 794
                LZ1UPI
                A1 (Rh+)

                Коментар


                • #9
                  От: Нужда от кръв AB -

                  Благодаря за загрижеността!
                  Днес съпругата я изписаха, разминахме се само с една банка кръв. Казаха ни да се подсигурим за раждането с още две. Принципно хората, които ни дариха преди месец, гарантираха, че ще го направят отново при раждането, тъкмо ще са минали два месеца от последното им даряване.
                  Тефчо говори с твоя човек, ако случайно вземе събитието да се случва по-рано. В гр.Шумен, казаха, че не може, но мога да го взема и да го закарам до гр.Разград, както и да му поема транспортни и други разходи.
                  Борко, ще те имам предвид, подсигурили сме се с други групи, а за възможността да се използва друга, ще разберем към 14.06.
                  Юпи, мисля, че все още не е необходимо да разкарваме хора от гр.София, за сега положението е овладяно.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Нужда от кръв AB -

                    Първоначално публикуван от Лъчезар Преглед на мнение
                    ...Тефчо говори с твоя ....
                    Утре ще му звънна, че сега не е в обхват. Проблема не е в транспортните разходи, това изобщо не го мисли. Дано само си е в БГ за по-дълго.
                    О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Нужда от кръв AB -

                      само за протокола
                      аз съм с АБ-
                      свързах се с Лъчезар, насреща съм!
                      Ведно от темата - редно е да има списък, обществено недостъпен, за да няма злоупотреби, а достъпен при спешни случаи като този. Говорих с Ники Бочев по случая.
                      В МСС не участват всички, както и не всички си пишат кръвната група и резус фактора в подписа...
                      не пожелавам на никой да има нужда от кръв, не дай се боже от рядка кръвна група като тази...

                      Коментар


                      • #12
                        От: Нужда от кръв AB -

                        Проблема е че има групи и с някакви цифри примерно А1В+.Или по-точно под групи.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Нужда от кръв AB -

                          и ?

                          Коментар


                          • #14
                            От: Нужда от кръв AB -

                            Списъкът с хора и кръвни групи води до предостатъчно проблеми, за да не сме го направили досега. А не е да не сме се сещали. Който иска - и сега си е написал кръвната група. По-сериозните си ходим да даряваме и без повод, ама там вече работата е лична.

                            Подгрупите са решим проблем, списъкът не е.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Нужда от кръв AB -

                              Моя човек отпада като опция. Вчера се е изстрелял по спешност обратно в Германия. Мислех, че просто си е на село и затова няма обхват. Сори
                              О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X