Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Nikon D800 vs D800E vs D810

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Nikon D800 vs D800E vs D810

    Здравейте колеги, реших да си ъпгрейдна тялото на ФФ. Въпросът е, че се колебая между тези три тела, кое би било най - удачно и добро. От Никон обявиха новият Д810 и предполагам той би си заслужавал най - много, но знам ли. Д800Е също никак не е лош. Мисля да изчакам официалното пускане на новото тяло, но цената общо взето ми е ясно каква ще е. Като цяло, знам, че тук има колеги, които разбират от фотография и ще се радвам на тяхното мнение и гледна точка. Попринцип снимам главно портрети и други мероприятия разбира се, и други неща, но главно портрети. Ако има значение, стъклата, които имам в момента на разположение и които смятам да използвам евентуално на новото ФФ тяло са:
    Sigma 50mm f1.4 HSM
    Nikkor 85mm f1.4G
    Nikkor 70-200 f2.8 VR II
    Nikkor 24-70 2.8 - (този, не е мой всъщност, мога да го ползвам, но на кропката нещо не ми влиза в работа, но на ФФ може да е друго)
    За следващ обектив съм запланувал Nikkor 14-24 f2.8.
    Мисълта ми е дали ще "стоят" тези стъкла на такова тяло. Е, за 85/1.4 и за 70-200 трябва да стоят, за сигмата, не знам, ама тя не е болка за умиралка...
    24-70 може пък на ФФ да ми хареса, ама в този диапазон, едвали...
    Ако е машина, нека бъде немска!
    XJR 1200
    ETZ 150
    Kawasaki Ninja ZX10R

  • #2
    От: Nikon D800 vs D800E vs D810

    Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
    ... 24-70 може пък на ФФ да ми хареса, ама в този диапазон, едвали...
    Ти шегуваш ли се? 24-70 е правен точно за фулфрейм и ако там не ти хареса, не знам къде другаде...
    Успех в избора на тяло.

    Коментар


    • #3
      От: Nikon D800 vs D800E vs D810

      ФФ ти трябва само ,ако държиш много на детайлите при печат на билбордове и при печат на плакати 70/100. И трите камери са с горе долу еднакви параметри.Това ,че представят 810 катно нова е чисто маркетингов трик.Но голямото число пиксели си искат качествена оптика.Както го наричат във никонските среди -светата троица. 14-24/2.8,24-70/2.8,70-200/2.8. а отгледна точка на качество на снимката най -добре се постига със твърди обективи.Но там са други цифри.

      иначе снимам д 800 близо 3 години и трябва два ти кажа е страхотно удоволствие.Доближава се да цветния диапозитив навремето.А с помощта на фотошоп се правят и чудеса. стигал сът до това клиент да се опита да изчисти праха от снимката.И то напечатано 50/70.

      Коментар


      • #4
        От: Nikon D800 vs D800E vs D810

        Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
        ... Д810 и предполагам той би си заслужавал най - много, но знам ли. Д800Е също никак не е лош...
        Няма начин д800Е да се яви чак толкова намален (никой не го държи на склад в количества та да се "залежи") че да си струва спрямо д810. Изборът ти остава между д800 и д810.

        Единствената причина да предпочетеш д800 пред д810 е ако 800ката изскочи на някаква супер тънка цена и ти се върже нова примерно 30 или повече процента по-евтина от 810ка.

        За разликите - 810ката може да не е "нов" апарат, но е много интелигентна еволюция на 800ката. Никон са постъпили много умно, поставяйки ситуацията много просто: разликите не са достатъчно големи та собствениците на 800ки да се засилят да ги сменят с 810ки, но за този който няма нито единия - 810ката е правилния избор (при сегашните цени на ново).

        Разликите въобще не са маловажни. Матрицата дори да е същата база като на 800ката е с различни микролещи и се управлява с друга електроника. Аналогичен пример е при моите олимпуси разликата между Е-30 и Е-5 - една и съща матрица уж, но с различно управление и поставена зад различно "стъкло" - разликата е чувствителна меко казано. А тук при никоните вероятно ще е още по-голяма.

        Но най-важното е наличието на опция електронен затвор (първата завеса на затвора стои отворена преди да снимаш за да намали вибрациите) и променения механизъм на движение на огледалото за по-малко вибрации. Това си е реален проблем при новите модели с много пиксели (не само при никон), и би следвало да помага при някои видове фотография.

        Отделно новата електроника, малко по-бързия откос (който пак говори за нова електроника и за по-голям буфер на паметта), новите опции за видео, и тъй нататък и тъй нататък.

        С думи прости:

        - Не си и помисляй за д800е освен ако не е на някаква драстично по-ниска цена.
        - В малко по-малка степен - същото за д800. Той ще се намира по-евтин от д800е и може би е възможно при него да има предложения на които да не можеш да откажеш.
        - Ако можеш - просто си вземи 810ка.
        - Не забравяй че при никон новото е винаги дефицитно. От обявата на нов модел до пускането му в продажба минава време, а от там - от официалната дата на пускане в продажба до редовната му наличност в магазините - минава едно друго време.

        А за 24-70 не се излагай, това е основния ФФ обектив заедно със 70-200мм.
        Издъних се на Тюринг теста

        Коментар


        • #5
          От: Nikon D800 vs D800E vs D810

          Благодаря много за отговорите! Оценям го. Добре де, ще видим на ФФ как се държи тоя 24-70 70-200 и на кропка е чуден, на ФФ ще лети още повече.
          Всъщност - светата троица и 50, и 85 твърди на 1.4 бленда. Това ми е нужно не бързам, имам търпение, да стане наличен по магазините. предполагам до месец, максимум 2 ще има бройки. Коледния подарък е набелязан. Така че има време. Тъкмо да се появят и ревюта по чуждите форуми. Д810 ще е, само цената му да не е много извънземна. Според мен около 5500 +/- 200лв са нормални, но ще видим какво ще измъдрят нашите магазини, ако не - отвън.
          Последно редактирано от ivodianov1992; 27-06-14, 18:49.
          Ако е машина, нека бъде немска!
          XJR 1200
          ETZ 150
          Kawasaki Ninja ZX10R

          Коментар


          • #6
            От: Nikon D800 vs D800E vs D810

            Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
            ... Това ми е нужно
            Абе нужни са ти колкото на жабешки м@де - косми, ама пусто мерак се гаси с пари

            С тия портрети - ще изгубиш в триене на черни точки, мъхчета, гурелчета, мигли накриво и прочее радости на 36мп фулфрейма толкова време колкото преди си губел да мечтаеш за ФФ.
            Издъних се на Тюринг теста

            Коментар


            • #7
              От: Nikon D800 vs D800E vs D810

              goblin,ще си позволя за те апострофирам. Всичко това което пишеш е прекрасно ,но просто трите модела са разработвани едновременно и просто 810- та е забавен малко за да се види накъде ще е вятърът.Така го направиха и със 610 и 5100 и т.н Просто лека полека 800 ще го спрат съвсем от производство или ще стане много евтин. а фотоапаратът си е един компютър ,на всеки три години трябва да се сменя.
              между другото за около 25000 снимки с 800 само веднъж съжарявах ,че не взех 800 е ,един клиент със едно ситно раирано сако.

              Коментар


              • #8
                От: Nikon D800 vs D800E vs D810

                Първоначално публикуван от Георги Крумов Преглед на мнение
                goblin,ще си позволя за те апострофирам. Всичко това което пишеш е прекрасно ,но просто трите модела са разработвани едновременно и просто 810- та е забавен малко за да се види накъде ще е вятърът.Така го направиха и със 610 и 5100 и т.н Просто лека полека 800 ще го спрат съвсем от производство или ще стане много евтин. а фотоапаратът си е един компютър ,на всеки три години трябва да се сменя.
                Ще си позволя да ти противореча - не. Абсурд. Не си прав, по същия начин по който не си прав за 610ката и за 5100ката.

                5100ката е еволюция на предишните серии, при всяка еволюция се вкарва каквото ново е излязло междувременно. В случая на 5100 спрямо 5000 - ако нова матрица и четири мегапиксела разлика за теб са едно и също, за други не са.

                610ката пък беше абсолютно специфичен случай - модел пришпорен и пуснат много по-рано от предвиденото когато видяха че репутацията на 600ката е окончателно съсипана от проблема със системното зацапване на матрицата от вътрешни боклуци. Просто им се наложи да пуснат нов модел, защото със старото име нямаше да се продава. След това оправиха и старите 600ки с фабричен recall, но това си беше за вече продадените.

                Ако не беше този проблем с 600ката, 610ката нямаше още да е пусната на пазара, или щеше да се е появила съвсем скоро - с много повече промени.

                "Едновременна разработка" на трите модела е просто смешно твърдение. Моделът е един - д800. Шасито е едно, отливката е една (може изреза за екрана да е различен и тук таме някоя различна дупка за копче), но иначе базата е една и съща. Нататък карантиите еволюират постоянно, и електрониката която се вкарва в следващия модел просто не е съществувала по времето на пускането на 800ката преди две години.

                За сметка на това по времето на пускането на 800ката със сигурност вече са работели по 810ката - това да, и параметрите му вече са били определени на 90 процента. В това отношение нещата се застопоряват доста рано, до колкото знам при по-сложните водещи апарати като този "предварението" е около две години. Но не са разработени едновременно - понеже 800ката пък са я подкарали две години преди това. И тъй нататък. Електрониката която ще бъде вкарана в следващата 800ка все още не съществува, но параметрите и са познати и определени в огромна степен.

                800 естествено че ще го спрат от производство - вече има нов модел. Ще продадат складовите наличности и до там.
                Издъних се на Тюринг теста

                Коментар


                • #9
                  От: Nikon D800 vs D800E vs D810

                  Поддържам Goblin!!!
                  Дъщерята има d5100 - огромна разлика от d5000,
                  сина е с d600 - появата на d610 е само да замаже издънката на Никон (на 3000 кадъра в Лондон му смениха затвора с такъв на d610) и за да не е очевадно, сложиха едно-две нещица...
                  В момента тестваме едно d3 на 250 000 кадъра, с ресурс още поне 50-100 000... държи кучето, ама тежи като руска пералня.
                  относно гореспоменатия 24-70/2.8 - ако решиш да го продаваш - обади се , във Фотофорума има 10-тина обяви "купувам" и нито една "продавам"... Ако това значи нещо .
                  Хамериканците от един известен сайт продават 810-ката на 3300 долара, което в превод означава (поне за мен), че под 6 бона ще е трудно да го намериш тук поне година след пускане на пазара. А иначе - твърдо "ЗА" 810!!!
                  По-добре здрав и богат, отколкото беден, но болен !!!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Nikon D800 vs D800E vs D810

                    Просто може би аз под нов модел разбирам тандема 700-800 .Естествено за две години възможностите на производството са дръпнали напред и е нормално новите неща да се вложат в новия модел.Аз просто бих постъпил по същия начин от маркетингова гледна точка. Интересът и цените спадат и е нормално да се позасили- съответно и "новия" модел пак на високите цени.И с колите е така "фейслифт"и с още цяла камара вещи.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Nikon D800 vs D800E vs D810

                      Едно видео по темата от нас - Nikon D810 срещу Nikon D800 (и срещу няколко други модела)

                      Коментар


                      • #12
                        От: Nikon D800 vs D800E vs D810

                        Здравейте, чудих се, чудих се, гледах, пробвах и накрая отнесох това:
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0365.jpg
Прегледи:1
Размер:82.0 КБ
ID:5658065
                        Ако е машина, нека бъде немска!
                        XJR 1200
                        ETZ 150
                        Kawasaki Ninja ZX10R

                        Коментар


                        • #13
                          От: Nikon D800 vs D800E vs D810

                          Честита придобивка, много да те радва и...все на фокус!
                          Поздрави!
                          NISSAN FOREVER
                          -----------------------------------------------------------------------------
                          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Nikon D800 vs D800E vs D810

                            Благодаря! Сега имам малко повече време да пиша. Основната дилема беше между Д810 и Д750. Доста се чудех, просто Д750 на пипане се усеща като нещо по - крехко. Незнам доколко направих правилния избор, но се надявам да ме радва и да върши работа. Предполагам и другия вариант щеше да е чудесен избор, ама каквото такова.
                            Ако е машина, нека бъде немска!
                            XJR 1200
                            ETZ 150
                            Kawasaki Ninja ZX10R

                            Коментар


                            • #15
                              От: Nikon D800 vs D800E vs D810

                              Първоначално публикуван от ivodianov1992 Преглед на мнение
                              Благодаря! Сега имам малко повече време да пиша. Основната дилема беше между Д810 и Д750. Доста се чудех, просто Д750 на пипане се усеща като нещо по - крехко. Незнам доколко направих правилния избор, но се надявам да ме радва и да върши работа. Предполагам и другия вариант щеше да е чудесен избор, ама каквото такова.
                              Честно казано, не съм детайлно запознат с двата модела, но по частичното инфо из нета, а и беглите слухове, които съм чувал d750 не е по-добър от d810...така, че не си сбъркал/то и ценово като ги погледнеш нямат много общо така, че...и това е критерий до някъде!/
                              Поздрави!
                              NISSAN FOREVER
                              -----------------------------------------------------------------------------
                              Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X