Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Маркировка на гума

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Маркировка на гума

    Преди няколко дни смених гумите на мотора в сервиз, който не бях използвал до сега. Майсторите ми се видяха малко странни, разбирай подпийнали или напушени. Свършиха работа и всичко изглеждаше ОК. Днес се загледах в новите гуми и ми направи впечтление, че жълтата точка не е на нивото на вентила. Не съм сигурен, но май, че съм чел някъде, че трябва да са на една линия. Това проблем ли е
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:photo 1.jpg
Прегледи:1
Размер:135.4 КБ
ID:6061144
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:photo 2.jpg
Прегледи:1
Размер:137.5 КБ
ID:6061145
    The only thing moving after WWIII will be cockroaches and V-Strom 650.

  • #2
    От: Маркировка на гума

    Тази маркировка е свързана с баланса. Понякога се налага да се измести,за да се сложат по-малко тежести.Съмнявам се да са я оптимизирали(прави се баланс,а ако иска повече тежести,гумата се върти спрямо джантата),но не е фатално да е там,където е сега.Тази маркировка е само за ориентир на гумаджиите.
    088пет722пет99
    http://www.hydropompi.com/

    Коментар


    • #3
      От: Маркировка на гума

      Първоначално публикуван от REGULATOR Преглед на мнение
      ...Тази маркировка е само за ориентир на гумаджиите.
      И аз така съм чувал.

      Коментар


      • #4
        От: Маркировка на гума

        Жълтата точка е най-леката част на гумата, монтира се в една ос с най-тежката част от джантата, обикновено вентила. На първата снимка се вижда колко тежест се е наложило да наредят за да я балансират. Ако беше сложена както трябва, баланс тежестите щяха да са поне с две плочки по малко.
        A Lone Rider

        Коментар


        • #5
          От: Маркировка на гума

          Жълтата точка не е най-леката, а просто ориентир как трябва да се слага гумата, за да се запази поне приблизително балансът при сваляне и монтиране. Идеята е че ако си насред път и ти се наложи да свалиш гумата по някаква причина, като върнеш точката на мястото гумата ще е почти балансирана и ще може да се кара.

          Коментар


          • #6
            От: Маркировка на гума

            Ясене без да се обиждаш, но във втора поредна тема свързана с мотори се изказваш напълно неподготвен "точката" указва да се слага където е винтила, защото в тази област гумата е олекотена, за да балансира тежестта на винтила. В случай, че се измести ще се наложи да се компенсира със слагането на баланс, друг е въпроса доколко има смисъл да се балансира задна гума, но това е друга тема...

            Коментар


            • #7
              От: Маркировка на гума

              По-голяма глупост не бях чувал.
              А къде е жълтата точка на джантата
              За целта се използва тебешир, а точката показва най-леката част на гумата.

              Коментар


              • #8
                От: Маркировка на гума

                Я пробвай пак с малко повече обяснения, къде се ползва тебешир, и кое според теб е голяма глупост?
                Доказателството от Метцелер:
                From the Metzeler website:
                MOUNTING ADVICE FOR METZELER TIRES
                Motorcycle tires were originally specified by the manufacturer. Any other use could be dangerous. Check for directional arrows. If present, mount tire so that arrow points in direction of rotation. Some METZELER tires have a red dot in the tire sidewall to indicate the lightest point which should be positioned next to the valve. Clean and lubricate bead with tire mounting lubricant or soapy water.

                Коментар


                • #9
                  От: Маркировка на гума

                  Тежестите за баланс са една много опасна част при моторите, заради размера на джантите и скоростта , затова употребата им се свежда до минимум. А една гума се налага да се демонтира на път , обикновено за да се залепи ,с една лепенка в най-външната част , баланса вече го няма..
                  Последно редактирано от motor_men; 25-06-14, 09:50.
                  В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X