Обява

Свий
Няма добавени обяви.

3 еб@ни грешки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: 3 еб@ни грешки

    Ше дойда - що да не дойда.... ама по-натам, че времето е кът в момента.

    п.п. тя сега гадта си работи все едно, че нищо не е било...
    Последно редактирано от bushiDO; 27-06-14, 15:20.
    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

    Коментар


    • #17
      От: 3 еб@ни грешки

      Дядо Владо, казвай кога да те навестявам, че пак се пусна светомузиката - поне съм мобилен.... все още

      М/у другото има ли значение режима на светене на аварийната лампа (чек енджина). Щото понякога се появява мигаща, само когато давам газ, а когато отпусна изчезва, понякога пък си стои светната и започва да мига когато дам газ, а понякога си свети постоянно?!?
      В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

      Коментар


      • #18
        От: 3 еб@ни грешки

        Първоначално публикуван от sergej Преглед на мнение
        Ево какво означава

        A code P0300 may mean that one or more of the following has happened:
        Faulty spark plugs or wires Faulty coil (pack)
        Faulty oxygen sensor(s)
        Faulty fuel injector(s)
        Burned exhaust valve
        Faulty catalytic converter(s)
        Stuck/blocked/leaking EGR valve / passages
        Faulty camshaft position sensor
        Defective computer


        Read more at: http://www.obd-codes.com/p0300
        Copyright © OBD-Codes.com

        обожавам такива описания, само пробито бутало са забравили да напишат...

        Обаче нещо ми закачи окото на следното: Stuck/blocked/leaking EGR valve / passages
        Дали защото поначало мно'о я мразим тая система или защото прекалено често проблема се оказва тъко там?
        О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

        Коментар


        • #19
          От: 3 еб@ни грешки

          Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
          обожавам такива описания, само пробито бутало са забравили да напишат...

          Обаче нещо ми закачи окото на следното: Stuck/blocked/leaking EGR valve / passages
          Дали защото поначало мно'о я мразим тая система или защото прекалено често проблема се оказва тъко там?
          Теоретично тези грешки се хващат много лесно - в менюъла е описано с най-малката подробност! "Малкия" проблем е, че ти трябва OBD + читав майстор, който да изгуби малко време да чете данни в реално време.....

          п.п. в менюъла на фронти дават малко по различни възможни причини за P0300:
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Capture.JPG
Прегледи:1
Размер:123.5 КБ
ID:5599312

          п.п. 2 - ето и отговор на част от собствената ми питанка: If the misfire is severe enough to cаuse a possible catalyst demage, the PCM will flash the MIL for as long as the misfire remains at catalyst damaging levels.... демек може и да съм опекъл катализатора....
          Последно редактирано от bushiDO; 14-07-14, 11:30.
          В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

          Коментар


          • #20
            От: 3 еб@ни грешки

            Дедо Владо черпи по бира и затри 'секви грешки.... сега се дебнем взаимно с фрукти за изневяра, а таблото ми е странно тъмно и скучно
            В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

            Коментар


            • #21
              От: 3 еб@ни грешки

              След като покарах известно време единствената повтаряемост, която успях да хвана е, че при студен старт мени обороти, като понякога направо гасне. След като поработи 30ина сек. се оправя и после няма проблем (когато двг. е топъл, или е над 20 гр. навън). Грешката, която записва е P0300 Engine misfire detected.
              В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X