Обява

Свий
Няма добавени обяви.

нормално ли е 300гр. доливане на антифриз при 5000 изминати км хонда трансалп 650

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: нормално ли е 300гр. доливане на антифриз при 5000 изминати км хонда трансалп 650

    Първоначално публикуван от Gichev Преглед на мнение
    Това малко ми прилича на рекламата "Двайсет години пиете сода заради киселини и мислите, че ви помага?!?"
    Да ти кажа не е много за фукане, че 10 години не си сменял охладителната течност, поне маслото и спирачната течност сменял ли си ги за тези години?
    Малии, ма и те ли се сменят!? Аз пък мислех че само бензин трябва да доливам от време на време!

    Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
    Ако е вярно горното - сигурен съм че разбираш от каране и особено от оправяне на мотори, но по поддръжката на мотори - нещо ти куца
    Много си бърз във, ама са ти грешни изводите Гоблине! Понятията "доливам" и "сменям" за мене никога не са били еднозначни!
    "Do not correct a fool, for he will hate you;
    Correct a wise man, for he will appreciate you."

    Коментар


    • #47
      От: нормално ли е 300гр. доливане на антифриз при 5000 изминати км хонда трансалп 650

      Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
      Както казаха някои не професори, огледай си системата.
      Щом е толкова малко, няма как да видиш теч - изпарява се.
      При студен мотор, надуй системата с 1.5 атм, не повече.
      Тогава ще видиш откъде сълзи. Ако трябва, остави я надута, докато забележиш.
      Ето това е полезен съвет! Ако иска да е сигурен дали има "проблем" в охладителната система.
      _За спорта : -никога Балкана,Явата,Ижето и MZ та не са ми "губили" антифриз-само чушки печаха!!!

      Коментар


      • #48
        От: нормално ли е 300гр. доливане на антифриз при 5000 изминати км хонда трансалп 650

        Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
        Слави , написал съм , зависи кой какво е налял , освен това твоя мотор се охлажда и от нещо друго , системата на смазване е по-различна. Ама защо ли пиша , рано или късно ще останат в раздела четирима души за карти.
        Темата се намира в раздела за тежки мотори, освен това е озаглавена:" нормално ли е 300гр. доливане на антифриз при 5000 изминати км хонда трансалп 650"

        (червенкото е важно да го прочетеш)!
        Та освен дето е ямаха и е с един цилиндър по-малко, каква е другата принципна разлика в начина на действие на охладителната система на трансалпа и на моя мотор! И да, имам и охлаждане на маслото, а трансалпа няма ли?
        И защо изобщо пишеш в тая тема примери за скокондрилите дето са толкова изцедени откъм възможности, че още пред магазина като ги запалиш, само Господ и стари баби знаят дали няма да задере някое бутало или да изхвърчи биела! При тях всички знаем че се гонят други показатели а не издръжливост, здравина и икономичност при поддръжката!
        "Do not correct a fool, for he will hate you;
        Correct a wise man, for he will appreciate you."

        Коментар


        • #49
          От: нормално ли е 300гр. доливане на антифриз при 5000 изминати км хонда трансалп 650

          мотора е 2001г 650, не е загрявал никога дори до средата на показатела, карам го от 1г., преди няколко дена при оглед видях че в казанчето почти няма антифриз, та му долях червен без разреждане до показателя за минимума пък да видим как ще е занапред

          Коментар


          • #50
            От: нормално ли е 300гр. доливане на антифриз при 5000 изминати км хонда трансалп 650

            Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
            Темата се намира в раздела за тежки мотори, освен това е озаглавена:" нормално ли е 300гр. доливане на антифриз при 5000 изминати км хонда трансалп 650"

            (червенкото е важно да го прочетеш)!
            Та освен дето е ямаха и е с един цилиндър по-малко, каква е другата принципна разлика в начина на действие на охладителната система на трансалпа и на моя мотор! И да, имам и охлаждане на маслото, а трансалпа няма ли?
            И защо изобщо пишеш в тая тема примери за скокондрилите дето са толкова изцедени откъм възможности, че още пред магазина като ги запалиш, само Господ и стари баби знаят дали няма да задере някое бутало или да изхвърчи биела! При тях всички знаем че се гонят други показатели а не издръжливост, здравина и икономичност при поддръжката!
            Ти много подскачаш и много обичаш да се заяждаш с другите. Прочети мнение №6 , там съм дал отговор точно по темата. После възникна спора , че не се губи и 1милилитър течност от работеща охладителна система , пак казвам , и други го казаха , губи се , зависи как и при какви условия се кара. За охладителни системи и смазване няма да ти обяснявам , съмнявам се , че ще разбереш какво охлажда антифриза и какво охлажда маслото , нито за системата на смазване. А в темата и раздела мога да пиша , понеже мотора ми е с повече кубици и цилиндри от твоя , демек тежък , и като го вкарам в гората се налага да доливам течност. Нали всеки може да си кара мотора където иска. А за скокондрилите както ги наричаш , ми е просто смешно , мислиш ли , че твоя мотор би понесъл това което ще понесе един от тези мотори . Карай си с десетгодишния антифриз и не се заяждай повече , всеки чете и може да прецени кое мнение е полезно и кое не.
            В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

            Коментар


            • #51
              От: нормално ли е 300гр. доливане на антифриз при 5000 изминати км хонда трансалп 650

              Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
              Ти много подскачаш и много обичаш да се заяждаш с другите. Прочети мнение №6 , там съм дал отговор точно по темата. После възникна спора , че не се губи и 1милилитър течност от работеща охладителна система , пак казвам , и други го казаха , губи се , зависи как и при какви условия се кара. За охладителни системи и смазване няма да ти обяснявам , съмнявам се , че ще разбереш какво охлажда антифриза и какво охлажда маслото , нито за системата на смазване. А в темата и раздела мога да пиша , понеже мотора ми е с повече кубици и цилиндри от твоя , демек тежък , и като го вкарам в гората се налага да доливам течност. Нали всеки може да си кара мотора където иска. А за скокондрилите както ги наричаш , ми е просто смешно , мислиш ли , че твоя мотор би понесъл това което ще понесе един от тези мотори . Карай си с десетгодишния антифриз и не се заяждай повече , всеки чете и може да прецени кое мнение е полезно и кое не.
              Прочел съм аз мнение №6, и ако си беше останал с него със сигурност нямаше да "подскачам", ама от там нататък почваш да пишеш глупости откровенни! И Ясен и Митака от Сливен се опитаха да те спрат, ама ти като се засилиш спирка нямаш! Мога да си реша проблема съвсем елементарно (доколкото знам има функция за игнориране на потребители), ама са ме учили, че умния човек може да се поучи от всеки и всичко, та затова не го правя ами чакам ли чааакам, па дано дочакам!
              "Do not correct a fool, for he will hate you;
              Correct a wise man, for he will appreciate you."

              Коментар


              • #52
                От: нормално ли е 300гр. доливане на антифриз при 5000 изминати км хонда трансалп 650

                Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                Прочел съм аз мнение №6, и ако си беше останал с него със сигурност нямаше да "подскачам", ама от там нататък почваш да пишеш глупости откровенни! И Ясен и Митака от Сливен се опитаха да те спрат, ама ти като се засилиш спирка нямаш! Мога да си реша проблема съвсем елементарно (доколкото знам има функция за игнориране на потребители), ама са ме учили, че умния човек може да се поучи от всеки и всичко, та затова не го правя ами чакам ли чааакам, па дано дочакам!
                То си личи кой пише глупости , а Ясен нали разбра колко мотора е сменил , защо не обърнеш внимание и на другите мнения , не ти е изгодно ли? Ти раздели ли 300мл. на 5000км. да видиш какво се получава , дори да не е нормално , то поне не е фатално , но ако ги е загубил в последните 50км. , вече е фатално. Така , че без да знаеме , кога колко и при какви условия ги е загубил , не може да се каже дали е нормално или не. Може преди 5000км. да е напълнил разширителния съд над максимума , и вече е нормално това количество да го няма.
                Аз му предлагам на колегата да си купи охлаждаща течност от Бриколаж , розова на цвят , за високо натоварени двигатели , много хубаво оцветява там от където тече , ама си иска хубаво загряване.
                В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                Коментар


                • #53
                  От: нормално ли е 300гр. доливане на антифриз при 5000 изминати км хонда трансалп 650

                  Стига сте се карали вече написах от къде най-често се губи течност при този модел, проблема се оправя евтино, за неразбралите:
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1424d1205801041-water-leak-hose-between-cylinders-transalp_engine2.jpg
Прегледи:1
Размер:20.6 КБ
ID:5595616

                  Господин Даскалов, от начина по който написахте за 10-годишния си антифриз аз, и мисля повечето хора останаха с впечатление, че наистина освен бензин не пипате другаде. Аз сменям антифриза на 2 години, спирачната течност на големия мотор-веднъж годишно до максимум на две години, на лекото ендуро ми се е случвало и два пъти годишно да сменям, на колата на две години, а има хора които дори не са чували че се сменя.

                  Коментар


                  • #54
                    От: нормално ли е 300гр. доливане на антифриз при 5000 изминати км хонда трансалп 650

                    Първоначално публикуван от Gichev Преглед на мнение
                    ...

                    Господин Даскалов, от начина по който написахте за 10-годишния си антифриз аз, и мисля повечето хора останаха с впечатление, че наистина освен бензин не пипате другаде...
                    Тъй де. И аз така.
                    Издъних се на Тюринг теста

                    Коментар


                    • #55
                      От: нормално ли е 300гр. доливане на антифриз при 5000 изминати км хонда трансалп 650

                      http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=185228
                      В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                      Коментар


                      • #56
                        От: нормално ли е 300гр. доливане на антифриз при 5000 изминати км хонда трансалп 650

                        Колегата с въпросния Трансалп , беше пуснал втора тема за 300-те милилитра антифриз , темата вече я няма , за което няма лошо.
                        Та там беше обяснил: купил е мотора / 2001г. модел/ преди една година на 12 000км. , антифриза в казанчето е бил на минимума , след 4-5000км. е бил на дъното , и тогава е долял червен антифриз. Не го е прегрявал , не е имало течове , и мириз на антифриз.Въпроса е колко е от минимума до "беше на дъното" , според мен е 100-150 милилитра , зависи колко е бил на дъното. После е нормално да е долял до максимума , което може да е 300мл. , но реално за 5000км. са се загубили 100-150 , което е нормално при положение , че през това време е бил под минимума , охладителната система не е била обслужена , и не се знае дали не е имало въздух.
                        Затова колега , обслужи си мотора и карай спокойно.
                        В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                        Коментар


                        • #57
                          От: нормално ли е 300гр. доливане на антифриз при 5000 изминати км хонда трансалп 650

                          Първоначално публикуван от novost Преглед на мнение
                          мотора е 2001г 650, не е загрявал никога дори до средата на показатела, карам го от 1г., преди няколко дена при оглед видях че в казанчето почти няма антифриз, та му долях червен без разреждане до показателя за минимума пък да видим как ще е занапред
                          Докато настройвах газовото на маздата на жената, стрелката за температурата не мръдна и на микрон, а на компютъра показваше от 50 до 90 градуса. Та не им вярвай много на стрелките. И хондите са така.
                          По-добре си локализирай теча, по метода, който казах по-горе и след промивка смени всичкия антифриз с мотоциклетен такъв. След това си карай спокойно, без да мислиш за охладителната система.

                          П.П. Кога ли ще спра да давам съвети и в тоя форум... След някои професори вече не пиша....

                          Коментар


                          • #58
                            От: нормално ли е 300гр. доливане на антифриз при 5000 изминати км хонда трансалп 650

                            Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                            ...стрелката за температурата не мръдна и на микрон, а на компютъра показваше от 50 до 90 градуса...
                            При японците (при автомобилите де) е стандарт стрелката на температурата да показва едно и също (в средата) стига температурата да е в нормални граници. При сивика ми някъде бях чел в упътването - май стрелката не мърдаше стига температурата да е между 75 и 90 градуса или нещо подобно.

                            Същото е често и с бензиномерите. Не показват пропорционално. Показват сума ти време пълен резервоар, и после изведнъж тръгват надолу. Въпрос на избор и на модел. При по-спортните им модели индикаторите са по-точни. Това преди години де. Сега не знам как е.
                            Издъних се на Тюринг теста

                            Коментар


                            • #59
                              От: нормално ли е 300гр. доливане на антифриз при 5000 изминати км хонда трансалп 650

                              Хубу де, да приключим обсъждането на мене и мотора ми с отговора ми , че не е ваша работа как си поддържам мотора, пък и още с първия си пост по темата си признах доброволно че моя мотор е нередовен!
                              Та да се върнем на въпроса на пусналия темата - до тук от писанията на маститите експерти трябва да му е станало ясно че си е съвсем нормално да си ходи с шише антифриз у джоба и да си долива отвреме на време! Демек, споко пич, карай си мотора и нема да се косиш, дето е текло пак ще тече! Докато насмогваш с доливането нема страшно.
                              "Do not correct a fool, for he will hate you;
                              Correct a wise man, for he will appreciate you."

                              Коментар


                              • #60
                                От: нормално ли е 300гр. доливане на антифриз при 5000 изминати км хонда трансалп 650

                                Момчета , изпадате в крайности !

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X