Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за GRAND CHEROKEE 3.0 CRD OVERLAND

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съвет за GRAND CHEROKEE 3.0 CRD OVERLAND

    Здравейте, моля за повече информация за този модел.Не съм в България и съм си набелязала един който искам да купя Август месец,но честно да си кажа нищо не разбирам от джипове и се притеснявам да не ме излъжат при покупката, така че ще съм много благодарна ако ми помогнете кои са най-важните неща за които трябва да гледам.
    Малко инфо за модела:GRAND CHEROKEE 3.0 CRD OVERLAND, 2007 г. , Дизел, 218 к.с., Автоматик, Дълга база,ВСИЧКИ ЕКСТРИ ЗА МОДЕЛА, 3. 0 CRD V6 218 кс Common-Rail мотор, QUADRA DRIVE II система 4x4, филтър за твърди частици.
    Също така ме интересува и разхода на гориво,четох в други теми ,че gRAND CHEROKEE 2.7 дава 10-12 л. /100 км.
    И евентуално да ми препоръчате друг Джип за сравнение.
    Благодаря предварително

  • #2
    От: Съвет за GRAND CHEROKEE 3.0 CRD OVERLAND

    Jeep Grand Cherokee/WK клЪви Папагале
    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

    Коментар


    • #3
      От: Съвет за GRAND CHEROKEE 3.0 CRD OVERLAND

      хахха клъвнах направо дядо владо ....добре че съм дете на комунизма и нямам проблем с Руския език...и все пак се затрудних на някои технически термини.Благодаря ти за информацията и все пак си остава въпроса ако се откажа от Jeep ,към коя марка да се насоча с приблизително подобни характеристики.Определено се надявам до Август да не е продаден,защото смятам, че това е колата. Има ли някакъв вариант да се възползвам от експертното ти мнение като се прибера в София и като трябва да направя оглед(разбира се ще си платя)...просто наистина съм ламер и съм сигурна, че ще ме поизлъжат за това онова.
      Не можах да намеря и инфо за маслото.

      Коментар


      • #4
        От: Съвет за GRAND CHEROKEE 3.0 CRD OVERLAND

        Първоначално публикуван от Pipigal4eto Преглед на мнение
        хахха клъвнах направо дядо владо ....добре че съм дете на комунизма и нямам проблем с Руския език...и все пак се затрудних на някои технически термини.Благодаря ти за информацията и все пак си остава въпроса ако се откажа от Jeep ,към коя марка да се насоча с приблизително подобни характеристики.Определено се надявам до Август да не е продаден,защото смятам, че това е колата. Има ли някакъв вариант да се възползвам от експертното ти мнение като се прибера в София и като трябва да направя оглед(разбира се ще си платя)...просто наистина съм ламер и съм сигурна, че ще ме поизлъжат за това онова.
        Не можах да намеря и инфо за маслото.
        //offtopic
        Дядо Владо дали знае какво е "ламер"(lamer - и цък тук за описание.(неосведомен, невеж))
        ;-)
        Grand Cherokee I - 5.2 - супер беше!
        нула 999 нула 3 нула 9 нула 3

        Коментар


        • #5
          От: Съвет за GRAND CHEROKEE 3.0 CRD OVERLAND

          Първоначално публикуван от Pipigal4eto Преглед на мнение
          хахха клъвнах направо дядо владо ....
          Алтернатива на "Джип" като баланс цена/качество/екстри почти няма. За въпроси звънкай и ела, за оглед също.
          Кои технически термини не си разбрала, питай?
          Първоначално публикуван от ikristiqn Преглед на мнение
          //offtopic Дядо Владо дали знае какво е "ламер"
          Знае, знае "зетко мили" беше не лош компютърен специалист, а преди да стане "голямата разправия" 4 години живяхме в мир и сговор
          0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

          Коментар


          • #6
            От: Съвет за GRAND CHEROKEE 3.0 CRD OVERLAND

            Pipigal4eto мога само да споделя, че от скоро карам същия джип и съм доволен, дори бих казал доста приятно изненадан.Имай в предвид обаче, че поддръжката си е скъпа.Разходът по книга го дават 13.2/100км, но моите наблюдения са за 12-12.5 / 100км (градско).А щом не разбираш със сигурност ще те излъжат, така че моето скромно мнение е първо да отидеш някъде, където да го огледат и после да купуваш Дано попаднеш на читав екземпляр.Успех!

            Коментар


            • #7
              От: Съвет за GRAND CHEROKEE 3.0 CRD OVERLAND

              Така... по-принцип си се бях навила така или иначе,но след коментара ти за Алтернативата на Jeep съм убедена,че ще се купува каквото ще да става.Това ме улеснява...но в този случай напират други въпроси:
              Като ще е Grand Cherokee,дизел или бензин е по-добре?
              Автомат или ръчна?
              спряла съм се на 3.0 CRD двигател - едва ли ми трябва по-голям?
              годината 2007 като пари ме устройва - всичко на горе не ми е по джоба в момента...или е по-добре да се напъна още малко?
              Сигурно задавам глупави въпроси,но определено отговорите ще ми помогнат да се ориентирам по добре.
              Колкото за огледа ,ще се възползвам - да разбирам ,че имаш сервиз и като харесам кола мога да я проверя при теб?

              Коментар


              • #8
                От: Съвет за GRAND CHEROKEE 3.0 CRD OVERLAND

                Първоначално публикуван от seaurchin_9 Преглед на мнение
                Имай в предвид обаче, че поддръжката си е скъпа..... със сигурност ще те излъжат,
                Скъпа е за тези който сме бедни.....лъжат се "леймърите"......за другото - по телефона (не съм "виртуален")

                Първоначално публикуван от Pipigal4eto Преглед на мнение
                Така... по-принцип си се бях навила
                .....газ/бензин е по-евтин, а и по "уаууу"...... "ръчката" е екстра и са поръчва, серийно са автомат (и добре че е така) .......повтараям - за другото по телефона (не съм "виртуален")
                0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                Коментар


                • #9
                  От: Съвет за GRAND CHEROKEE 3.0 CRD OVERLAND

                  Първоначално публикуван от Pipigal4eto Преглед на мнение
                  Колкото за огледа ,ще се възползвам - да разбирам ,че имаш сервиз и като харесам кола мога да я проверя при теб?
                  Абе недей да се разкарваш, а па и колата излишно от чуждоземско чааак до Костинброд...Изпрати на Деди едно еднопосочно билетче за аероплана към вас и стотина долара дневни , следствие на което "Планината ще дойде при Мохамед" Не е ли по-практично всякак,а..?
                  0899 шест5313нула
                  За всекиго по нещо

                  Коментар


                  • #10
                    хаххаха мерси....но явно не си ме разбрал правилно ,колата ще я купя от БГ...просто в момента не съм там за да мога да си направя читава консултация в някой сервиз.Иначе няма лошо ,че ти се прави екскурзийка....но самолетният билет до мен е 1400 $ по добре да ги вложа в джипката

                    Първоначално публикуван от seaurchin_9 Преглед на мнение
                    Pipigal4eto мога само да споделя, че от скоро карам същия джип и съм доволен, дори бих казал доста приятно изненадан.Имай в предвид обаче, че поддръжката си е скъпа.Разходът по книга го дават 13.2/100км, но моите наблюдения са за 12-12.5 / 100км (градско).А щом не разбираш със сигурност ще те излъжат, така че моето скромно мнение е първо да отидеш някъде, където да го огледат и после да купуваш Дано попаднеш на читав екземпляр.Успех!
                    Можеш ли да ме ориентираш...колкото ти излезна първоначално смяната на маслото и ако си сменял някви филтри и други неща?

                    Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                    Скъпа е за тези който сме бедни.....лъжат се "леймърите"......за другото - по телефона (не съм "виртуален")

                    .....газ/бензин е по-евтин, а и по "уаууу"...... "ръчката" е екстра и са поръчва, серийно са автомат (и добре че е така) .......повтараям - за другото по телефона (не съм "виртуален")
                    Като питах за бензин/дизел не ме интересуваше кое е по скъпо знам цената и на двете,по-скоро кое от двете е по добре за джипката?
                    Последно редактирано от Чавдар (V93); 19-06-14, 23:46.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Съвет за GRAND CHEROKEE 3.0 CRD OVERLAND

                      3.0 CRD -мотор на Мерцедес и си е достатъчно пъргав.А и бензиновият двигател според мен е неразумно голям бирник.Да има вариант за газ, но аз не бих си сложил бомба в колата, а и губиш голям обем от багажника.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Съвет за GRAND CHEROKEE 3.0 CRD OVERLAND

                        Точно тоя дизел ако е читав изобщо не е лош...даже напротив, няма общо с предишните печки при грандовете, а и много тихичко мърка..
                        0899 шест5313нула
                        За всекиго по нещо

                        Коментар


                        • #13
                          От: Съвет за GRAND CHEROKEE 3.0 CRD OVERLAND

                          аз също съм твърдо против газ...на такава джипка....все едно да откъснеш крилата на пеперуда.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Съвет за GRAND CHEROKEE 3.0 CRD OVERLAND

                            Аз препоръчвам 3,0 CRD , комбинацията мотор и скоростна кутия Мерцедес при този модел е добро попадение , много пъргав и проходим , с приличен разход на гориво , здрава и комфортна ходова част с ниски разходи за поддръжка . При правилна и своевременна поддръжка ще служи дълго и вярно !

                            Лично мнение е че 3,0 CRD не отстъпва по нищо на 4,7
                            Еди Рангелов : 0885 088 444
                            Няма незаменими има незабравими хора !!!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Съвет за GRAND CHEROKEE 3.0 CRD OVERLAND

                              Първоначално публикуван от edirangelov Преглед на мнение
                              Аз препоръчвам 3,0 CRD , комбинацията мотор и скоростна кутия Мерцедес при този модел е добро попадение , много пъргав и проходим , с приличен разход на гориво , здрава и комфортна ходова част с ниски разходи за поддръжка . При правилна и своевременна поддръжка ще служи дълго и вярно !

                              Лично мнение е че 3,0 CRD не отстъпва по нищо на 4,7
                              Благодаря за мнението

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X