Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за GRAND CHEROKEE 3.0 CRD OVERLAND

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Съвет за GRAND CHEROKEE 3.0 CRD OVERLAND

    ... щом ще се купува от БГ, къв е проблема, да се огледа предварително от дедо Владо или други хора от тоя форум?! - на правилното място сте! Overland е най-високата версия на оборудване и ако, случите на добре поддържан и със сервизна история екземпляр, ще му се радвате, мога само добри неща да кажа за джипката и разхода е приличен за това, което предлага - 12-14 л. ( и под 12 съм слизал, при нормално каране, ама тука с аутобаните няма такова) Моя беше купен и каран в Германия, с доказуеми км и 1-ви собственик и проблеми не съм имал. Таксите, данъците и застраховките обаче тук са доста по-различни от тези в БГ.
    Качеството на нафтата тук също е без значение.
    Ако задълбочите и изчетете писаното за WK из форума, може и да останете с впечатлението, че на машината все и се прави нещо... споко, достатъчно добра е, ако не е италианка на 129 000 км и е виждала сервиз само докато е била в гаранция...
    Успех пожелавам!

    Коментар


    • #17
      От: Съвет за GRAND CHEROKEE 3.0 CRD OVERLAND

      Хайде стига с тези италианки!На където и да се обърнеш - все италианки...Това е пъртенка пусната от джамбазите от години и ще обясня защо.В Европа - разбирай Германия и Австрия от където идват масово колите,се ръсят химии за страх поради факта че на тази територия има свойството да пада сняг зимата.Освен това германци и австрийци са практици първите и стиснати вторите.Колите от тези страни се карат юнашки,поддържат се в добро състояние и...гният.Освен това да накараш северноевропеец да плати за екстри е мисия невъзможна.Огледала,стъкла,централно и климатик.Точка.От друга страна италианците са гъзарите на Европа.Колите по правило са с всички възможни есктри и също се карат юнашки и поддържат качествено поради факта че средностатистическият европеец от загнила капиталистическа икономика зависи на 90% от автомобила си.В тези страни ако нямаш сигурен автомобил си свършен.Поради факта че има различия в манталитета а и в разстоянията и редът за износ на автомобили - италианските идват по-евтини от немските.Джамбази които внасят основно от Германия и нямат какво друго да кажат и - ето ти митове и легенди от 90-те години.Видиш ли италианеца набил 40-50 хиляди евра в нов автомобил и не му сменя маслото.Те били издухани и неподдържани и т.н.Хайде стига бе!Те тея италианци били много тъпи парчета!Сервизите им под път и над път и пунктовете за смяна на масло дето са като гъби по кварталите - те горките на дотации карат и на помощи щото италианеца - той тъпо парче и нито поддържа нито сменя масло.Извинявам се колега - не е лично но просто това с италианките и вкарването под общ знаменател съчетано с липсата на кафе ми дойде в повече Истината е че навсякъде има поддържани и неподдържани коли,жени,мъже и каквото още се сетите.От къде е колата - никакво значение.
      BMW X6

      Коментар


      • #18
        От: Съвет за GRAND CHEROKEE 3.0 CRD OVERLAND

        Първоначално публикуван от Вещер Преглед на мнение
        Истината е че навсякъде има поддържани и неподдържани коли,жени,мъже и каквото още се сетите.От къде е колата - никакво значение.
        Съгласен... и в Германия има неподдържани, но рядко... става дума за Overland- версия с всички възможни екстри...

        Коментар


        • #19
          От: Съвет за GRAND CHEROKEE 3.0 CRD OVERLAND

          Папагалче, реално ако си говорим НЯМА значение от къде си и къде ще живееш в БГ, шанса да си харесаш джипка или в долината на дълбоките гащи където е Пламен Кинекс или в Софийско където е Дядо Владо е значителен.

          Та Пламен Кинекс и Дядо Владо си имат телефони, ти пък си имаш интернет, гледаш харесваш и звъниш, после рискуваш едни 50-100-200 лева за огледи, проверки в сервиз и т.н. но ако всичко е точно ще си вземеш хубав ДЖИЙП ако попаднеш на лимонка, ще се РАДВАШ, че си дала 100-200 лева преко сили и НЕ си взела лимонката, щото ремонтите на лимонката може да са с 2 нули ама може и да се измерват с 3 нулева цифра, та за това, постъпи мъдро и както си започнала добре, свърши си докрай начинанието по оптималния начин.

          Късмет и добре дошла в клуба
          Бъдете живи и здрави!

          Коментар


          • #20
            От: Съвет за GRAND CHEROKEE 3.0 CRD OVERLAND

            Първоначално публикуван от Вещер Преглед на мнение
            Хайде стига с тези италианкиоще се сетите...От къде е колата - никакво значение.
            Понеже и аз имам известен опит в западна европа, къде по работа, къде на обиколка, ще кажа само, че са малко хорта, които им се поддържа кола над 5 години. Ако имаха възможност и нямаха технически прегле и т.н. щяха да ги карат докато спрат - буквално. Който може купува ново и се кефи, който не може да си позволи взима старо най-вече от нуждата да има определен вид МПС. Виждал съм франсета с толкова износени гуми чак до конци и то не на толкова стари кошници и не една или две. В италия карах зад една X5-ца която се напъваше по завоите на магистралата по ривиерата а едната задна гума плонжираше като балоните с връзка, които купувам на дъщеря ми в южния парк. Този ши.. коп..ак си караше на три гуми и искаше да изпревари всички. И ги карат и то много яко ги карат навсякъде в западна Европа, да не говорим, че ако имаше начин и слон щяха да натъпчат вътре.
            Иначе в Германия където съм бил караха доста наточени колици, нищо скромно в тях не видях и беше масово. В района където бях на убочение един път, имаше доста офис сгради - то не бяха купета, кабриолети и т.н. пък не бяха некви тежки гъзари.

            Както и да е, истината е, че са много повече народ от нас и винаги ще намериш 10% пресметливи и 10% комплексари да си го мерят и да поръчват фул екстри, а това там значи милиони юзъри!

            На колежката бих и препоръчал от където и да взима, освен всички работи там където се гледата по една кола да има и пълна сервизна история и километрите да са реални и историята да е до "ден днешен", само тогава може да се надяваш да нямаш сериозни разходи след покупката, но и да имаш няма да е нищо в сравнение с най-запазения горублянски/дупнишки или друг кошник!

            Коментар


            • #21
              От: Съвет за GRAND CHEROKEE 3.0 CRD OVERLAND

              [QUOTE=noname12;2532055]Понеже и аз имам известен опит в западна европа, къде по работа, къде на обиколка, ще кажа само, че са малко хорта, които им се поддържа кола над 5 години. Ако имаха възможност и нямаха технически прегле и т.н. щяха да ги карат докато спрат - буквално. Който може купува ново и се кефи, който не може да си позволи взима старо най-вече от нуждата да има определен вид МПС. Виждал съм франсета с толкова износени гуми чак до конци и то не на толкова стари кошници и не една или две. В италия карах зад една X5-ца която се напъваше по завоите на магистралата по ривиерата а едната задна гума плонжираше като балоните с връзка, които купувам на дъщеря ми в южния парк. Този ши.. коп..ак си караше на три гуми и искаше да изпревари всички. И ги карат и то много яко ги карат навсякъде в западна Европа, да не говорим, че ако имаше начин и слон щяха да натъпчат вътре.
              Иначе в Германия където съм бил караха доста наточени колици, нищо скромно в тях не видях и беше масово. В района където бях на убочение един път, имаше доста офис сгради - то не бяха купета, кабриолети и т.н. пък не бяха некви тежки гъзари.

              Както и да е, истината е, че са много повече народ от нас и винаги ще намериш 10% пресметливи и 10% комплексари да си го мерят и да поръчват фул екстри, а това там значи милиони юзъри!

              На колежката бих и препоръчал от където и да взима, освен всички работи там където се гледата по една кола да има и пълна сервизна история и километрите да са реални и историята да е до "ден днешен", само тогава може да се надяваш да нямаш сериозни разходи след покупката, но и да имаш няма да е нищо в сравнение с най-запазения горублянски/дупнишки или друг кошник![/Q

              Благодаря ти и на теб за съвета....но как в крайна сметка мога да бъда абсолютно сигурна ,че километрите се реални...доколкото знам това може да стане смао ако има сервизна книжка нали така?

              Коментар


              • #22
                От: Съвет за GRAND CHEROKEE 3.0 CRD OVERLAND

                Джамбазите и сервизни кнжки намират начина да си купят и попълнят. Доскоро се смяташе, че с VIN номер при вносителя можеше да се направи проверка, или поне при тези, които имат централизирнаи бази данни. (Балканстар има такава за за Крайслер). Но от няколко места вече чувам, за представители на небеизвестни марки автомобили, които превъртали километражите на върнатите от лизинг. А специално пък за Балканстар ми бяха разказвали толкова фрапантен случай, че чак си е срамота да го споделям.

                Единственото сигурно е възрастта на колата и преглед на състоянието и в серивиз където са виждали бая такива джипки.
                WG 2.7 CRD

                Коментар


                • #23
                  От: Съвет за GRAND CHEROKEE 3.0 CRD OVERLAND

                  Има начин: Търси от собственик, който е закупил колата нова, даже по-добре в БГ! Другата възможност е към сервизната книжка да се приложат всички фактури за обслужване и ремонт - има такива съвестни собственици, които естествено го правят с цел при продажба да търсят по-добра цена!
                  Опаковки всякакви - сама по себе си сервизната книжка нищо не значи, аз примерно мойте коли (по-новите) не им водя сервизната книжка, но представителството го прави в системата си!
                  Колкото до Балканстар - аз лично веднъж съм посещавал сервиза си и освен, че беше неползотворно изгубих и ценно за мен време, незнам дали някога ще им посетя сервиза отново и не виждам защо трябва да се споменава така срамежливо - свършиха ли ми работа - НЕ, взеха ли ми пари - ДА. Без лоши чувства, просто всеки сам си решава, а иначе съм сигурен, че има много кадърни хора там, но с връзки да си оправям колата в частен сервиз просто няма как да стане!
                  Ходя при Еди и смятам, че е обективен, пробвай да направиш огледа при него, повече нищо няма да кажа, да не се обиди някой!
                  Последно редактирано от noname12; 21-06-14, 16:49.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Съвет за GRAND CHEROKEE 3.0 CRD OVERLAND

                    http://vinlog.net/ - заповядай.Все пак единствените сигурни неща са Смъртта и данъците...
                    BMW X6

                    Коментар


                    • #25
                      От: Съвет за GRAND CHEROKEE 3.0 CRD OVERLAND

                      Първоначално публикуван от Вещер Преглед на мнение
                      http://vinlog.net/ - заповядай.Все пак единствените сигурни неща са Смъртта и данъците...
                      Всички сте страхотни много ви Благодаря.
                      П.С. Смъртта грам не ме плаши....виж обаче това с данъците е друго нещо

                      Коментар


                      • #26
                        От: Съвет за GRAND CHEROKEE 3.0 CRD OVERLAND

                        Pipigal4e изтрий едно лично съобщение за да ти отговоря
                        Еди Рангелов : 0885 088 444
                        Няма незаменими има незабравими хора !!!

                        Коментар


                        • #27
                          От: Съвет за GRAND CHEROKEE 3.0 CRD OVERLAND

                          Първоначално публикуван от edirangelov Преглед на мнение
                          Pipigal4e изтрий едно лично съобщение за да ти отговоря
                          хахах да да усетих се по едно време

                          Коментар


                          • #28
                            От: Съвет за GRAND CHEROKEE 3.0 CRD OVERLAND

                            здравейте изчетах доста по темите за гранда спрях се на 3.0 дизела само неможах да немря материяли каква е разликата в екстрите на лимитед и оверленд

                            Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

                            Коментар


                            • #29
                              От: Съвет за GRAND CHEROKEE 3.0 CRD OVERLAND

                              Овърленда е с друга текстура на решетката на радиатора. Също така е с кожа и алкантара на седалките, за разлика от изцяло кожените такива на Limited. Воланът също има разлики - при Овърленд е с махагон.

                              Добавям и разликите в джантите. Овърленда идва с 18", Лимитед са със 17".
                              Последно редактирано от Trojaneca; 04-05-19, 10:44.
                              Jeep WH 3.0 CRD
                              -2" RC lift suspension spacers

                              Chevy Tahoe GMT900 5.3 LY5

                              Коментар


                              • #30
                                От: Съвет за GRAND CHEROKEE 3.0 CRD OVERLAND

                                т. е. няма съществена разлика

                                Изпратено от моят SM-G955F с помощта на Tapatalk

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X