Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Живот на батерията - Никон Д300

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Живот на батерията - Никон Д300

    Здравейте, извинявам се ако повтарям темата, но нещо не можах да си намеря.

    Казуса е следният - преди някакво време си взех D300 на старо и батерийте му хич ги няма. Едната държи по ден-два без да ползвам апарата - ако го ползвам - не повече от 100-ина снимки, дори без светкавица и LiveView. Дори когато си стой само в апарата за няколко дена и при пускане и 2-3 снимки батерията сдава. Самата батерия вътре в апарата я дава на живот 0-new, а като индикация или показва пълна, или директно умира. Другата в апарата я показва 4-умряла и не я коментирам - тя държи горе-долу около 10 снимки.
    Преди имах D80 и той си държеше буквално с месеци на стенд-бай, и съм изкарвал по една седмица някъде без зареждане и с по 5-600 снимки.
    Питането ми е колко е нормално да очаквам да изкара батерията на D300. Ясно е, че тази е брак, но не знам дали е възможен и някакъв проблем с тялото, при положение че се изтощава и само от седене в апарата.

    Извинявам се ако звуча лайшки, обаче толкова си ги разбирам нещата.
    Ако има колеги имали/имащи D80/D90/D300s - те са със същите батерии - нека кажат колко време деянат.

    П.С. батерията е EN-EL3e, оригинална Никонска, ако има значение.
    Благодаря и поздрави!
    'Облагането с данъци е изтънчен начин да искаш пари със заплаха'

  • #2
    От: Живот на батерията - Никон Д300

    преди някакво време
    колко е?
    ;-)
    Grand Cherokee I - 5.2 - супер беше!
    нула 999 нула 3 нула 9 нула 3

    Коментар


    • #3
      От: Живот на батерията - Никон Д300

      срещу 50 камъка ще си решиш проблема със съвместима нова
      явно са фира твоите

      Коментар


      • #4
        От: Живот на батерията - Никон Д300

        Преди да купуваш нова батерия, намери от някой познат, ако можеш друга батерия, която издържа нормално на неговото тяло (без значение какъв модел е, важно е батерията да е същата), постави я на твоето и виж дали ще дали ще издържи колкото при него.
        Много е вероятно проблема да е в тялото а не в батерията.
        Дано да е по-малкото зло, но нищо не пречи да провериш, за да не се окаже, че напразно си си дал парите за нова батерия.

        Коментар


        • #5
          От: Живот на батерията - Никон Д300

          Времето е 2-3 седмици. Иначе ще дам и 90 камъка за оригинална, въпроса е дали ще има смисъл. Засега намерих приятел с Д90 - ще му гепа бактерията за 2-3 дни да видим как ще е... Просто ми беше интересно да не би по-убавото тяло да е по-гладно от по-малките си братчета.
          'Облагането с данъци е изтънчен начин да искаш пари със заплаха'

          Коментар


          • #6
            От: Живот на батерията - Никон Д300

            има вероятност да има проблем и в тялото, но си мисля че по скоро е заминала батерия. Тези тела доста често се ползват с батериен грип, който е заминал отделно от апарата, а батерията просто се е скапала. Пробвай с друга здрава и работеща батерия за собствено успокоение

            Коментар


            • #7
              От: Живот на батерията - Никон Д300

              Така според резултата от теста си купих нова батерийка и засега държи екстра... Явно тия батерии втора ръка са изфирясали отдавна... естествено нали, забравиха да ми го споменат като си купувах апарата... ама то цялата ни работа е такава . Както и да е.. ще мога да си пълня темичката вече спокойно
              'Облагането с данъци е изтънчен начин да искаш пари със заплаха'

              Коментар


              • #8
                От: Живот на батерията - Никон Д300

                И на D300 и на D90 оригиналните ми карат по над 1000 кадъра, ако не преглеждам снимките много, иначе съм изкарвал на писта и по 2000 спокойно... Имам една купешка батерия за 10-тина долара, която кара даже повече... Иначе апарата съм го забравял често пуснат в раницата за по седмица и не ми е падала батерията даже и 1%
                Моите снимки...
                https://www.facebook.com/Photography.by.Ivanko
                https://500px.com/ivankoo

                Коментар


                • #9
                  От: Живот на батерията - Никон Д300

                  Здравейте. Ще ползвам тази тема, за да не отварям нова. Някой има ли ръководство за Nikon D200 на български?

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X