Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Затъмняване на стъкла?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Затъмняване на стъкла?

    Момци викам да си облепя само страничните задни стъкла на фер Хонде, някои правил ли го е сам и има ли някакви тънкости при самото залепване, като на пример пръскане със сапунена вода ала бала и тем подобни ? И още да питам ако го сгафя лесно ли се отлепя? Може да ми препоръчате и фолио не скъпо ама хубаво
    Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
    Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
    Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
    Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

  • #2
    От: Затъмняване на стъкла?

    Темата е доста обсъждана във Форума, макар и извън раздела Хонда.

    Коментар


    • #3
      От: Затъмняване на стъкла?


      Изглежда лесно. Гледал съм ги доста пъти, но не смея да започна досега.А имам и аз такива желания като теб.Най вече за багажника, че ми се вижда целия инвентар.Мислил съм за щора, но ще ми пречи на въдиците.
      CR-V 2.0i RVSi 147PS

      Коментар


      • #4
        От: Затъмняване на стъкла?

        хахаха, баш тоя клип и аз гледах сега и на мен ми се види лесно, пък и не пречи да сътрия една две ролки евтино фолио и после да си купя по скъпо да видим Инак питах тук там на някои места искат по 150-200 лева за облепяне, лекинко ми е множко на мене тая сума Та сега съм намерил една фирма квадрата е към 14 лева, мисля с него да пробвам
        Ясене, можеше да си по полезен с линк към темата Най вече хватки и чалъми ме интересуват но ютуб ми показа доста
        Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
        Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
        Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
        Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

        Коментар


        • #5
          От: Затъмняване на стъкла?

          ... и на мен ми се види лесно
          Е к'во има толкоз - разкрояваш, мокриш задължително и двете повърхности, ... лепиш, ... като е мокро се отлепя и се коригира лесно, макар че то там е равно и си ляга равномерно, ... после с шпаклата избутваш водата и мехурите към краищата и с пистолета за горещ въздух, а ако нямаш може и със сешуара награвяш равномерно. И да остане влага с времето излиза.
          Аз всичкото туй не съм го правил ама гледах как става ... ... пардон, след нагледното си направих стоповете сам, ... станаа страаооотно!
          Стига си се помотвал ами да беше купил два метра и да ги беше налепил досега, ... нали само за страничните задни стъкла става въпрос и да ги окипазиш, к'во толкова ... а пък после като се научиш ще барнеш и заднато стъкло и вратите.
          Honda CR-V 1-st Generation

          Коментар


          • #6
            От: Затъмняване на стъкла?

            Слагането е лесно. Кажете сега как се сваля.

            Коментар


            • #7
              От: Затъмняване на стъкла?

              На топло!
              е, има и още един пиниз - отлепеното вече фолио трябва да се държи под минимален ъгъл спрямо повърхнината, на която е било залепено. Подминаването на правия ъгъл почти сигурно гарантира отлепването на лепящия слой от фолиото, а не от стъклото, и тогава в работа влиза кореселина....

              Коментар


              • #8
                От: Затъмняване на стъкла?

                Всичко знаете бре Цочо бате ми на обед ми хрумна после ще мина през тая фирма да видя кво мяса фолиото интересно е че имат две дебелини та се чудя кое по добре едното е 23 микрона другото 45 микрона.
                Последно редактирано от zero; 03-06-14, 14:49.
                Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                Коментар


                • #9
                  От: Затъмняване на стъкла?

                  Като гледах отстрани и на мен ми се стори супер лесно. Много разтвор на веро и вода отиде докато я правиха, мокриха обилно фолиото и от двете страни, както и самите стъкла. На задните стъкла, отваряемите обърнаха отвътре гумата на уплътнението вътре във врата, то после си излезе като отворих и затворих след няколко дни.
                  Honda CR-V, 2001 147 h.p.
                  Citroen C4, 1.4 vti

                  Коментар


                  • #10
                    От: Затъмняване на стъкла?

                    ... та се чудя кое по добре едното е 23 микрона другото 45 микрона.
                    Тук съм пас, ... предполагам тънкото е по-лесно за поставяне но пък е и по-капризно на корекции. Добре е да имаш помощник и ... търпение.

                    Ти остави другото ами после ще видиш как стоповете ти оражувеят ...



                    На мен колегите tihony и radev76 ми обърнаха внимание, благодарско за което и взех, че ги затъмних и тях ... ама не много:

                    Honda CR-V 1-st Generation

                    Коментар


                    • #11
                      От: Затъмняване на стъкла?

                      Ти тва сам ли си го лепи, и особено задното стъкло ? и колко процента плътно е твоето?
                      Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                      Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                      Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                      Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                      Коментар


                      • #12
                        От: Затъмняване на стъкла?

                        Такааа минах през "микро асу" и там има френско фолио по 15 лева квадрата утре ще ида да си взема метър на метър и половина и да видим ква ще я свърша
                        Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                        Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                        Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                        Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                        Коментар


                        • #13
                          От: Затъмняване на стъкла?

                          От 5-6 години слагам фолио на познати и приятели по колите и съм стигнал до извода че китайско няма смисъл да се слага.Дадени пари на вятъра...До 2 години си губи сигурно наполовина тонирания ефект...вечер се вижда изключително трудно при паркиране или други маневри, драска се много лесно и се слага много трудно, понеже при нагряване се сбръчква, докато качествените фолиа се разтеглят и приемат формата на прозореца.
                          Най-добре ако ще е китайско въобще да не се слага.Лично мое мнение.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Затъмняване на стъкла?

                            Ти тва сам ли си го лепи ...
                            Славчо, ама не четеш бе бате!
                            Виж пак какво съм написал ...
                            Аз всичкото туй не съм го правил ама гледах как става ... ... пардон, след нагледното си направих стоповете сам, ... станаа страаооотно!
                            За себе си прецених, че тая работа не е за сам човек още повече без условия и свободно време.
                            За процента също щях да сбъркам ... мислех да не е повече от 60, но при този аквариум с голям просвет на стъклата и светъл таван все едно си си хвърлил парите на вятъра.
                            Моето е на 80% хамериканско с доживотна гаранция, Madico Onyx 20 PS SR http://www.madico.com/window-film/au...int-simulator/.
                            Honda CR-V 1-st Generation

                            Коментар


                            • #15
                              От: Затъмняване на стъкла?

                              Първоначално публикуван от zero Преглед на мнение
                              Такааа минах през "микро асу" и там има френско фолио по 15 лева квадрата утре ще ида да си взема метър на метър и половина и да видим ква ще я свърша
                              Абе ти мини и през руския пазар, и си купи за пет кинта една ролка китайско...
                              Тури го, пък го махни..
                              За пет лева ще разбереш дали можеш, и какво бъркаш в началото.

                              Това, че е френско фолиото на микроасуто, не значи, че е най-доброто..

                              Има една фирмичка 3М, има една друга -фолиатек...
                              ..поразгледай...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X