Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дилема между два модела ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Дилема между два модела ?

    Здравейте,предстои ъпгрейд на велосипедите в фамилията и дилемата е между тези два модела на макском.Имаме един аполон досега и сме доволни от него,затова единия е такъв.Очаквам мнение кой е по-добре от двата,ще се кара 90% градско естествено с подходящите гуми,може и предложения за други подобни модели в този ценови клас ,цената е 550 лв. с 10 лв. разлика !

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:big_06_Apolon26_A.jpg
Прегледи:1
Размер:89.9 КБ
ID:6059127
    Рамка: Алуминиева APOLON 26"

    Вилка: Амортисьорна SR SF-11-XCT- V3-P- MLO 26"x203

    Спирачки: SHIMANO V-BRAKE

    Скорости: SHIMANO 24 скорости

    Преден дерайльор: Shimano M190A-6

    Заден дерайльор: Shimano M360

    Курбел: Suntour CW10-XCT

    Венец касета: Shimano ALIVIO 11-32T

    Верига: KMC, Z-51

    Гуми: Kenda Vietnam MTB 26x2,10

    Шини: Алуминиеви двустенни 26"- HDP

    Седалка: Active FM-3252

    Аксесоари: Звънец, стъпенка, рефлектори.

    Тегло : 14,6 кг.
    24 месеца гаранция




    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:big_R2.jpg
Прегледи:1
Размер:94.6 КБ
ID:6059128

    Рамка: ALLOY 7005
    Вилка: SUNTOUR, SF13-XCT MLO, TRAVEL: 100MM

    Чашки: NECO, 142, 1-1/8” AHEAD

    Скорости: SHIMANO, RD-M280, ALTUS 8-SPEED

    Команди: SHIMANO, SL-M310, OPTICAL GEAR DISPLAY

    Венец касета: SHIMANO, CS-HG31, 11-32T, 8-SPEED

    Курбел: SUNTOUR CW13-XCT-T312, 42/32/22

    Верига: KMC, Z-51, 1/2”X3/32”

    Спирачки: PROMAX, TX-117, ALLOY V-BRAKE, 108MM ARMS, 70MM PADS

    Шини: ALLOY LDP

    Главини: FRC ALLOY Q.R

    Гуми: KENDA, MTB 26X1.95

    Лапа: FRC ALLOY- C41, 10 DEG

    Кормило: FRC, ALLOY, W: 640MM, RISE: 18MM

    Колче за седалка: FRC ALLOY

    Седалка: ACTVE FERRINI R2
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

  • #2
    От: Дилема между два модела ?

    Колко килограма си >?

    Коментар


    • #3
      От: Дилема между два модела ?

      Аз карам 29 цола, с малкия син, раницата и мен сме малко над 130 кг.над 2 години не е мръднало, но е друг клас с цена 1000 Евро...Дилемата ще се кара от големия син или жената до 60 кг. е жената !Миналата година бях 120 кг. сега съм 87 кг.
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • #4
        От: Дилема между два модела ?

        Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
        Аз карам 29 цола с малкия син раницата и мен сме малко над 130 кг. и не е мръднало но е друг клас с цена 1000 Евро...Дилемата ще се кара от големия син или жената до 60 кг. е жената !
        Тогава което и да вземеш ще върши работа. Само ги инструктирай да не скачат от бурдУри високи повече от метър

        Коментар


        • #5
          От: Дилема между два модела ?

          Toчно в момента бих те посъветвал да избереш Феринито, качеството му трябва да е доста по-добро.Изработва се не точно от макском, а от една фирма, която работи в същото предприятие-макстек.Ако искаш още инфо от 1ва ръка мога да ти дам на ЛС.

          Коментар


          • #6
            От: Дилема между два модела ?

            Първоначално публикуван от defender90^ Преглед на мнение
            Toчно в момента бих те посъветвал да избереш Феринито, качеството му трябва да е доста по-добро.Изработва се не точно от макском, а от една фирма, която работи в същото предприятие-макстек.Ако искаш още инфо от 1ва ръка мога да ти дам на ЛС.
            Давай,всякакво инфо е от полза
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • #7
              От: Дилема между два модела ?

              Карал съм феринито и ми харесва, а ако успееш да му смениш предната вилка с някой rock shox - подобен клас, става супер.

              Забележка - почти съм сигурен, че Феринито няма уши за багажник!

              Коментар


              • #8
                От: Дилема между два модела ?

                Първоначално публикуван от ANARCHY Преглед на мнение
                Карал съм феринито и ми харесва, а ако успееш да му смениш предната вилка с някой rock shox - подобен клас, става супер.

                Забележка - почти съм сигурен, че Феринито няма уши за багажник!
                Багажници ,степенки,звънци и други подобни ги махам по дефоулт....Дотук 2 гласа за феринито
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • #9
                  От: Дилема между два модела ?

                  Ferini-то е с една идея по-добра окомплетковка, но аз бих взел другия заради рамката Аполон... Просто я харесвам повече, а се сменя по-трудно от окомплектовката, която можеш да си смениш и на части и малко по малко...

                  Коментар


                  • #10
                    От: Дилема между два модела ?

                    Вилката на аполона е малко по-добре от на феринито !Оказа се че феринито го нямат налично,аполона е в размер само 21 инча което е голямо за жената.И това в завода,ферини ще има за вътрешния пазар като имат поръчка за европа !От аполона избираш каквото има налично !Тея верно не зачитат БГ пазара,мисля да ги подмина и аз с подобно отношение !Мерси на колегата defender90^ за информацията която ми изпрати,за съжаление днес се убедих в истинноста на всичко което ми написа,макском ги отсвирвам тотално....пълно безхаберие и не заинтересованост на служителите им, !На въпроса мога ли да си поръчам ферини 2 ...ако е нобходимо да го платя днес ,кога ще може да бъде при мен ,отговориха....никой не знае !


                    п.п Как да премеря аполона който имаме на колко инча отговаря рамката ,това ми трябва за да се ориентирам колко инча рамка да търся при крос или лидер ?
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар


                    • #11
                      От: Дилема между два модела ?

                      Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                      Вилката на аполона е малко по-добре от на феринито !Оказа се че феринито го нямат налично,аполона е в размер само 21 инча което е голямо за жената.И това в завода,ферини ще има за вътрешния пазар като имат поръчка за европа !От аполона избираш каквото има налично !Тея верно не зачитат БГ пазара,мисля да ги подмина и аз с подобно отношение !Мерси на колегата defender90^ за информацията която ми изпрати,за съжаление днес се убедих в истинноста на всичко което ми написа,макском ги отсвирвам тотално....пълно безхаберие и не заинтересованост на служителите им, !На въпроса мога ли да си поръчам ферини 2 ...ако е нобходимо да го платя днес ,кога ще може да бъде при мен ,отговориха....никой не знае !


                      п.п Как да премеря аполона който имаме на колко инча отговаря рамката ,това ми трябва за да се ориентирам колко инча рамка да търся при крос или лидер ?
                      Що не се огледаш за някакво истинско возило, пък било то и 2-ра ръка.
                      - миналата седмица взех eдин Trek 7000 за 120 лв .Като за 10+ годишно колело мога да кажа само - от старото производство. Не знам къде държано и какво е правено, но като го взех беше със спийнати гуми, цялото в птичи изпражнения. Отидох до ОМВ carwash и се върнах с чисто ново колело. Баси в направата - за толкова години имаше само лек луфт в средното движение. Всичко останали оси и въртящи се механизми нямаха грам луф. Колелото бе сервизирано до последното болтче за страшната цена от 120 лв. :
                      - гуми Schwalbe ;
                      - касета за средното - Shimano Dura-Ace SM-FC7800;
                      - нова верига и лагери + гресиране с правилната грес на всички останали компоненти;
                      - сервизиране на предната вилка и настройка на скоростите..

                      Колелото вече му навъртяхме над 1000км. градско - аз, мои колеги + рандъм хора - все 95+ литра. Редовно се минава през бурдюри, стълби, градинки и павета. Е никакви дертове. Ако вземеш "къстъм" супер-дупер велосипед за 400+ лева на такова каране от такива типове/килограми пиши го бегАло още на 3-тия ден. Най-малко задната ос ще даде фира...


                      Поздрави

                      Коментар


                      • #12
                        От: Дилема между два модела ?

                        Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение

                        п.п Как да премеря аполона който имаме на колко инча отговаря рамката ,това ми трябва за да се ориентирам колко инча рамка да търся при крос или лидер ?
                        При Крос и Драг работата с наличностите е същата - една седмица ходене по мъките и накрая нищо не дойде ! В събота си поръчах Рам с много по-добра комплектация на малко по -висока цена. Утре го чакам да пристигне тъй като се боядисва след поръчка и избор на цвят на рамката от клиента.
                        2018 KIA Sportage 1.6T AWD GT Line
                        2007 AUDI A6 3.0TDI S-Line Quattro
                        2007 HOMDA FMX 650

                        Коментар


                        • #13
                          От: Дилема между два модела ?

                          Едно предложение, което бие много по-скъпи сглобки: http://www.decathlon.bg/81-2012-id_8168918.html
                          0885600006 - Чичо Коце

                          Коментар


                          • #14
                            От: Дилема между два модела ?

                            Първоначално публикуван от kozeboy Преглед на мнение
                            Едно предложение, което бие много по-скъпи сглобки: http://www.decathlon.bg/81-2012-id_8168918.html
                            И само като пипнеш рамката и видиш какво дърво е... , но да цената на чаркалаците е добра!

                            Cube aim също се намира за около 650лв.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Дилема между два модела ?

                              При това тегло, не знам какво дърво е...
                              Говорим за велосипед за свободно каране.
                              0885600006 - Чичо Коце

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X