Обява

Свий

Правила на форум "Продавам"



Уважаеми колеги,


Любезно Ви приканваме, при публикуване на обяви в този форум, да спазвате следните правила:

1. Писането на български език на кирилица е задължително. Всички теми и мнения в тях, написани на латиница ще бъдат изтривани без предупреждение, а авторите им ще бъдат санкционирани за нарушаване на правилата за правопис.

2. Осъществяването на търговска дейност се извършва по следните правила:
Правила на Форум "Търговски Партньори"
Правила на Форум "Търговски отстъпки за членовете на форума"
Във всички други случаи е забранено публикуването на обяви с цел осъществяване на търговска дейност. При опит за такава, темите ще бъдат изтривани, а авторът им ще получи временна или постоянна забрана за посещение в портала.

3.
Заглавията на темите следва да носят максимална информация за обявения предмет, което не означава да изпишете цялата обява в заглавието на темата, но заглавия от рода на "гуми", "ATV" и "продавам" не са информативни.

4.
За случаите на обяви за замени (бартери), обявите следва да се публикуват във форум "Продавам", а авторът трябва да посочи в заглавието "Заменям…" или "Бартер…".

5. Задължителни елементи на всяка обява за продажба:
- телефонен номер за връзка, а по възможност и други средства за контакт (e-mail, skype, icq и др.);
- цена (ако е твърда и не подлежи на договаряне, трябва да се упомене в обявата);
- актуални реални снимки на конкретно предлагания предмет, независимо дали е нов или употребяван (във формат не по-голям от 800х600 пиксела, без рекламни логота)

- населеното място, в което се намира предметът.

6. Темите следва да съдържат обява за продажба само на един предмет или брой артикули, които съставляват един комлект. Когато се касае за автомобили, АТВ или мотоциклети не повече от един брой в съответната тема, цял или на части. Ако се продава екипировка до един комплект (каска, панталон, ръкавици...) Обявите за продажби на гуми и джанти да се свеждат до един комплект за съответния вид превозно средство. При наличие на повече предмети, те следва да бъдат разделени в отделни теми. Разрешава се в темите да се продават повече предмети само в раздел "Гаражни разпродажби". Същият може да се използва за разпродажба на дребни неща, които не е уместно да се разделят на много теми.

7. Участниците, които публикуват обяви за продажби от името на друг човек, трябва изрично да го посочат, както и да напишат дали гарантират за продаваните предмети или само публикуват обявата, без личен ангажимент, с уговорката, че покупката на такъв предмет е с неясен изход за купувача. Непосочването, че се продават чужди предмети, се счита за нарушение, при установяване на което, обявата ще бъде изтрита, а авторът официално предупреден.

8. "Повдигане" или "Ъп" на теми се позволява не по-често от един път на седем дни.

9. При приключване на сделки, пишете "продаден/а/о", за да бъде заключена темата и преместена в подфорум "Архив". Теми, по които не е регистрирана активност в продължение на повече от три месеца, ще бъдат заключвани служебно и премествани в подфорум "Архив".

10. Без налични разрешителни документи е забранено предлагането за продажба на вещи, за които се изисква определен вид разрешение от компетентни органи - например огнестрелни оръжия, боеприпаси, акцизни стоки и др. Не се разрешава публикуването на обяви за предлагане и закупуване на "регистрации" за МПС (свидетелство за регистрация и табели с регистрационен номер).

11. Бутонът "Уведоми за публикация" от форумните инструменти, не е предвиден като средство за връзка с участника, публикувал дадено мнение или тема. Той не може да прочете уведомленията Ви. Това е начин да уведомите администрацията на форума за забелязани от Вас нередности или неточности в публикуваните обяви.

12. Забранява се публикуване на обяви за продажба на МПС или други вещи с наложен запор или други обстоятелства, които пречат на продавача законно да се разпорежда с тях. Такива включват, но не се изчерпват с документи на чуждо име и всякакви "проблеми, не позволяващи прехвърляне" по нормативно установения ред. Съществуващи други тежести върху предлаганата стока (залог, неплатени данъци за минали периоди и подобни) следва да бъдат изрично посочени в обявата.


ВАЖНО !

1. При нарушение на една от горните точки, обявите могат да бъдат изтрити без предупреждение, а авторите на темите да бъдат санкционирани според нарушението!
2. Потребители, за които се установи, че присъстват във Форума само с цел осъществяване на продажби или са проявили крайно некоректно отношение в някоя обява, ще им бъде ограничаван достъпа до раздели Купувам и Продавам дори да спазват абсолютно всички правила на съответните раздели.
3. Прилагането на тези правила започва от датата на тяхното публикуване във форума.
4. Мненията, публикувани във форум "Продавам", няма да се отчитат от брояча на броя публикации.

Спазвайки горните правила, темите и информацията в тях ще са по-лесни за работа и ползване.


Надяваме се, че тези правила няма да Ви затруднят.

Въпроси, свързани с изтрити обяви, може да се задават тук: Защо ми е изтрита темата?

За контакти с модераторите на форум "Продавам", ползвайте лични съобщения
до: Plamen Alexandrov, silverfox, STROILи Malkiya Rumba.

Пожелаваме Ви успешни сделки!

Вижте повече
Вижте по-малко

Масла на Quantum Petroleum

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Масла на Quantum Petroleum

    Каня се от много време да седна и да опиша по-подробно впечатленията си от маслата на Quantum Petroleum. Ще започна защо въобще и как започнахме да ги използваме за автомобилите в нашата фирма, а по-късно и приятели около нас.

    Който ме познава, е наясно, че винаги и особено внимателно съм се отнасял към избора на масло. Идеята да се влагат много пари в автомобил, а по-късно да се спестява от качеството на консумативите ми е дълбоко неясна. Та в тази връзка исторически винаги съм имал особен проблем. Не с избора на масло, а с доставчика. Няма да открият голяма тайна ако напиша, че голяма част от маслата с разни марки са... т.н. "ментета"... Защото разликата в цената, както е ясно се формира от една туба... която, понеже не се прави в монетния двор, очевидно лесно може да бъде направена на много други места... И така купувам нещо с рани работи написани по него, а вътре... никой не знае какво е... даже и който го е пълнил... И не един или два случая има около мен, включително някои съвсем фрапиращи, заради набърканите вътре големи имена... И така се започна и моето внимателно оглеждане за нещо с гарантиран произход. Защо гарантиран? Защото ако едно масло е произведено от ясен производител, който спазва ясна и заявена технология, то в него има това, което е нужно, за да удовлетвори разните стандарти и условия, на които трябва да отговаря. Производството на масло в днешно време в 99% от случаите не е космическа технология, но се иска спазване на технология и рецептура, контрол на качеството във всеки един етап от доставките на базови масла, присадките в тях до финалното опаковане.

    Quantum Petroleum ме спечелиха с няколко неща. Първо, защото тя бяха водещи в контакта и настояваха да тествам техни масла на натоварени машини, при това ги предупредих, че в този форум има определена етика и каквото и негативно да намеря, то ще бъде написано без уговорки. Второ, директен вносител са и опаковките им не се повтарят като форма и размери с такива на други производители... И трето и най-важно, не са известни, никой със сигурност няма да ги копира и произвежда ментета на техен гръб. Мястото, където им е рафинерията също е важно, в Малайзия съм бил и там не е проста работа да се произвежда, без да се спазват определени изисквания.

    Аз не разполагам с възможности за лабораторни тестове и изследвания, но пък и не ми трябват особено, за да си направя собствено мнение за един продукт. А другият критерии, по който много ми се щеше да намеря производител е да мога да пазарувам директно, тоест да ползвам максимална отстъпка. Защо ми е важно ли? Защото покрай нашите 4х4 машини вървят големи обеми масла и съответно много пари. Идеята е, че когато се карат по горите, по предписание на производителя, маслата на двигателите и другите агрегати се сменят на много по-малки сервизни интервали. Примерно за Тойота 80 и 3F мотора, интервала може да стигне и 2000 км.

    Механизмът за определяне на срока за смяна е доста сложен и няма да се спирам подробно, но на който не му се занимава с повече сметки, може да използва моят метод, сложил съм брояч на мото часове на двигателя, който коригирам с коефициент свързан с изразходваното гориво. както и да е, крайният резултат е, че когато машините се карат маслото се сменя много често, като това важи и за мостове и скоростни кутии. На 80-ката маслото е 10 литра и това умножено по много често е = на скъпо. Освен това част от машините се ползват рядко и това пък е другият проблем, знаете маслото се сменя както на пробег, така и на време. Карал, не карал, всяка година маслото трябва да е сменено... което пак е = на скъпо.

    И така, решихме с Брат ми да пробваме. Първоначално, внимателно на най-неотговорната машина, едно Субару и ежедневна експлоатация. После на УАЗ - буханката, най-накрая се престрашихме за Тойота 80-ката. След нашите машини и на няколко на приятели, Нисан Патрул 4 литровият дизел, Паджеро бензин и т.н.

    Впечатленията до момента са отлични. Или по-точно казано, не съм успял да намеря никаква отрицателна разлика в сравнение с използвани от нас масла от най-висок клас и респективно цена. Като допълнителна екстра явно слаганите присадки за миене са много добре подбрани, двигателите са като за снимки, което мен ме радва. Опитах се да установя разлики като разход и е възможно да имат ефект, който ми беше подчертано дебело, че се очаква за икономия на гориво. Да действително разхода средностатистически за периода на тестване от почти година е по-малък, но това е резултат, който може да бъде получен поради хиляди причини, така че не мога да съм категоричен, а само доволен.

    Но това, за което съм категоричен е, че общите разходи за масла, намаляха драстично и този факт е от голямо значение за бюджета. Отличната възможност да купувам директно от производител я експлоатирам много интензивно. Преди да напиша този материал, си дадох една година каране с такива масла, за да съм спокоен в написаното и верността на съдържанието му.

    Ще питате какви са ми критиките и къде са? Запазих ги за най-накрая. Това, което не ми харесва, е, че разнообразието на модели масла не е много голямо и има някои двигатели и скоростни кутии, за които не мога да купя масло от този производител, нещо, което се надявам да коригират за в бъдеще...

    Много приятели около мен вече карат с такива масла, за другите мога спокойно да им препоръчам да пробват.
    VPetrov.photography

    Коментар


    • #17
      От: Масла на Quantum Petroleum

      Първоначално публикуван от quantumpetroleum Преглед на мнение
      Маслата могат да бъдат закупени от наш офис, след предварителна заявка на тел 02 985 3333, 0886576794.
      За участници във форума, които по време на използване на маслата са съгласни да тестват маслата и да споделят впечатленията си в темата, даваме 50 % отстъпка от редовната цена. Има вариант и да предоставим безплатни тестови мостри за автомобили, които редовно се движат в много тежки режими на експлоатация.
      Може ли да дадете цени? Че ми трябва точно за кола дето отговаря на критериите.
      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

      Коментар


      • #18
        От: Масла на Quantum Petroleum

        Прикачвам ценова листа.
        Прикачени файлове

        Коментар


        • #19
          От: Масла на Quantum Petroleum

          Да напиша и аз моите впечетления до момента.

          Аз взех две туби по литър масло за мотори 10в-40 полусинтетика ( Thunder 4T 1700 ).
          Много добро отношение от страна на дистрибутора - като се обадих по телефона нямаше наличност от това масло в офиса и се разбрахме за следващия ден. На следващия ден всичко точно + ми разясни какво точно купувам ( характеристики на маслото и т.н. ). Няма нужда да споменавам, че цената ( дори и без отсъпката ) бе по-добра от останалите алтернативи ( примерно Мотул от Миркат/Сузуки - 17лв/лт ).

          Маслото го налях на бавнооборотен 800кубика двуцилиндров V-образен двигател с въздушно-водно охлаждане с мокър приплъзващ съединител. Досега съм го карал само с масло Мотул ( 10-40 полусинтетика ) и на всяка смяна съм източвал точно толкова масло, колкото съм налял.

          Уви първите ми впечетления от Quantum-а не бяха добри - а именно, това че на едната туба лепенката от гърловината директно падна с отвиването на капачката. Лепенката на другата туба си беше добре залепена и даже я пробихме понеже тръгна да се къса като пробвахме да я разлепим.
          След като покарах малко мотора забелязах подобрение в работата на съединителя - със старото масло ( което беше на 2 години, но с под 1000 км пробег за това време ) ходът на полусъединителя беше много малък и в общи линии тръгвах на метла. С новото масло полусъединителят вече има повече ход.
          Също така забелязах промяна и в работата на скоростите. Преди влизаха рязко и с щракане, а сега влизат по-мазно и по-тихо ( но все така отчетливо ).
          Според продавача би трябвало да има и известна икономия в разхода, но все още не съм имал възможност да го засека. До момента разходът ми е бил около 4/100 извънградско, 4,5/100 магистрално, 4,5 - 5 градско. Ще пиша пак като засека на няколко резервоара.
          Последно редактирано от _kalata_; 01-07-15, 19:43.

          Коментар


          • #20
            От: Масла на Quantum Petroleum

            Здравейте колеги, вече съм с сменено масло, като навъртях само 200 километра. Не виждам проблеми с двигателя, който е почти на 370000км. Ще да давам отчет от време на време, както обещах.

            Коментар


            • #21
              От: Масла на Quantum Petroleum

              Първоначално публикуван от quantumpetroleum Преглед на мнение
              Прикачвам ценова листа.
              Според ценовата Ви листа, да разбирам ли че масла с визкозитет 10W40, 15W40, и 20W50 нямат абсолютно никакво одобрение от коя и да е асоциация или производител?
              „Дори водата придобива лош вкус, щом се взема по рецепта.“

              Коментар


              • #22
                От: Масла на Quantum Petroleum

                Кое от предложените от Вас масла трябва да ползвам за Джип Гранд Чироки 5.7?
                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                Коментар


                • #23
                  От: Масла на Quantum Petroleum

                  Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                  Кое от предложените от Вас масла трябва да ползвам за Джип Гранд Чироки 5.7?
                  Здравейте, подходящо масло за Вашият автомобил е Stealth 19000 или Stealth 16000, пълна синтетика с вискозитет 5w30.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Масла на Quantum Petroleum

                    Ценовата листа скоро ще бъде допълнена с всички спецификации и одобрения, цените остават същите.
                    Безплатните тестови мостри свършиха, има още ограничен брой масла с 50 % отстъпка от крайната цена.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Масла на Quantum Petroleum

                      Здравейте аз карам с тайфун 17 000 вече 3 година и съм много доволен от маслото. Колегите са много коректни и точни. Минал съм над 120 000 км на 5 различни коли ( ауди аллроад 2.7т, пассат 110афн , нисан терано 2.7тд 110кс, нисан терано 2.7 тди 125-2002 ,форд транзит ) доволен съм и мисля да не сменям маслото в скоро време,взимал съм и на приятели но за тях не мога да отговоря поради причината че не карат много и не могат да преценят.
                      Още веднъж благодаря за маслата 1+

                      Коментар


                      • #26
                        От: Масла на Quantum Petroleum

                        Имате ли налично Squadron 16000 ?

                        Коментар


                        • #27
                          От: Масла на Quantum Petroleum

                          Здравейте, имаме само Squadron 14000 и 17000

                          Коментар


                          • #28
                            От: Масла на Quantum Petroleum

                            Жалко.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Масла на Quantum Petroleum

                              TYPHOON 18000 10W-30 ?
                              ________________________________________________
                              Subaru OUTBACK 2,5
                              Hyundai TUCSON 2.0

                              Коментар


                              • #30
                                От: Масла на Quantum Petroleum

                                Аз се потретвам за втори път поръчвам за хондата и един път за баничарката (берлинго). Нямам оплаквания.
                                Страхът от свободата е един от основните страхове на човека. И все пак той иска да бъде свободен.
                                И в същото време я ограничава-застраховки, ипотеки,
                                вярвания, обичаи, религии, общности, идеологии, догми, политически движения...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X