Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Голяма, ветроустойчива палатка

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Голяма, ветроустойчива палатка

    Необходима ми е ветроустойчива палатка, тип "шатра" за около 10-15 човека. Ще се ползва за "общо помещение" на експедиция за проучване на пещери в Турция. Теренът е на около 2600м надморска височина и традиционно духат много силни ветрове.

    Някой има ли представа дали може да се вземе нещо подобно под наем за месец юли? Или да препоръчате някакъв друг вариант?
    "Не е толкова трудно да разбереш хората - те са главно его и либидо. А, да - и повечето са прости" - Буда

  • #2
    От: Голяма, ветроустойчива палатка

    Прати ми на лични твой телефон.

    Коментар


    • #3
      От: Голяма, ветроустойчива палатка

      Сещам се за военните брезентови палатки.
      Предимства: евтини, много здрави като материал и укрепване, широки, с място за печка и сушене на дрехи.
      Недостатъци: толкова големи трудно се намират, много тежки и обемни.
      ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

      Коментар


      • #4
        От: Голяма, ветроустойчива палатка

        И са непридвидими при силен вятър. Забравил си за още един недостатък - за опъване на голямата армейска палатка трябва ти бая армейци с опит и един с много силен глас и дълбоки познания на специфичните изрази! Който си опъвал армейските палатки знае за какво става дума!

        Коментар


        • #5
          От: Голяма, ветроустойчива палатка

          Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
          Сещам се за военните брезентови палатки.
          Предимства: евтини, много здрави като материал и укрепване, широки, с място за печка и сушене на дрехи.
          Недостатъци: толкова големи трудно се намират, много тежки и обемни.
          Това беше първото, за което се сетих и аз, още повече, че имаме откъде да вземем "щабна" палатка - 5х5 метра, обаче тежи около 250кг, а цялата екипировка за експедицията ще се качва на гръб
          Последно редактирано от prascho; 31-05-14, 15:04.
          "Не е толкова трудно да разбереш хората - те са главно его и либидо. А, да - и повечето са прости" - Буда

          Коментар


          • #6
            От: Голяма, ветроустойчива палатка

            Първоначално публикуван от Sibirski Преглед на мнение
            И са непридвидими при силен вятър. Забравил си за още един недостатък - за опъване на голямата армейска палатка трябва ти бая армейци с опит и един с много силен глас и дълбоки познания на специфичните изрази! Който си опъвал армейските палатки знае за какво става дума!
            Е, по- голяма от палатка за отделение 11 души не съм опъвал, но си бяха в едни големи сандъци, заедно с брадва, газен фенер, кюмбето, кюнците... Нямам спомен за особени трудности при опъването. Разстановката беше 5-ма опъвачи, 1 за дърва, 2-ма правят живия плет около палатката, 1 окопава (дренаж), 1 свръзка с щаба, отдельонния командир кибичи и зяпа. Ползувал съм я само в горите. На пряк вятър и на гол баир, не знам дали даяни. Не е най- аеродинамичното нещо, което съм виждал.
            Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

            Коментар


            • #7
              От: Голяма, ветроустойчива палатка

              Какво имаш предвид под общо помещение?
              Това за което се сещам е шатра. Някой от тях имат и "стени". Аз имам такава на Coleman - мофела е event shelter. 10-15 човека спокойно могат да се стберат вътре, да хапнат и да си побъбрят. Издръжлива е много на вятър.
              Toyota Land Cruiser 80, 1FZ-FE
              BMW F650CS
              Радо о885 5о 59 5о

              Коментар


              • #8
                От: Голяма, ветроустойчива палатка

                В event shelter не виждам как ще съберат 15 човека дори прави но пък може да се съберат няколко колмъна един до друг.
                И как ще се транспортира?
                When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

                Коментар


                • #9
                  От: Голяма, ветроустойчива палатка

                  Аз имам брезентова военна 9/7,събира 10-15 човека,има 11 кола,обтяжки,държи на вятър,бури,дъждове,заема 2 кубика пространство и тежи към 100 кила..
                  LZ1BEL "Mud Angels" Stara Zagora
                  Warning: any change to the factory design of your vehicle has potential dangers which could result in injury or death.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Голяма, ветроустойчива палатка

                    Звъни се на фирмите за кетъринг и организация на градински партита - отдават под наем шатри с най-различни размери (има и такива за по 150 човека) - абсолютно водоустойчиви и държат на вятър до 90 км./ч. (по спецификации). Проблема им е, че не са никак евтини..

                    Коментар


                    • #11
                      От: Голяма, ветроустойчива палатка

                      И аз бих те насочил към шатра, на която и се добавят страници. Доста леки са и много здрави. Има голямо разнообразие на Coleman.
                      ;-)
                      Grand Cherokee I - 5.2 - супер беше!
                      нула 999 нула 3 нула 9 нула 3

                      Коментар


                      • #12
                        От: Голяма, ветроустойчива палатка

                        Разглегай в ebay.co.uk за frame tents. Примерно Cabanon са много добри, има модели над 20 кв.м. Има и други - Sun camp, liechfield и др. В много добро състояние може да стигнат до 500 GBP, но ще намериш и доста по-евтини. Ще имат много предимства (като тегло спрямо размера, водоустойчивпст, комфорт, лекота на разпъване и събиране и др. ) спрямо 50 годишна военна палатка. Не че военните си нямат предимства, напротив, но това което ти търсиш си е голяма къмпингова палатка.
                        Technical Rescue Direct - life lies in courage
                        http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                        Коментар


                        • #13
                          От: Голяма, ветроустойчива палатка

                          Първоначално публикуван от rraadd00 Преглед на мнение
                          .... Аз имам такава на Coleman - мофела е event shelter. 10-15 човека спокойно могат да се стберат вътре, да хапнат и да си побъбрят. Издръжлива е много на вятър.
                          Радо, не знам при какви условия си използвал Колемана, за мен това е страхотна шатра, използвам я 3 години по 10-15 дена непрекъснато на морето и отделно от време на време и единствения сериозен недостатък е слабата устойчивост на силен вятър. Една рейка имам вече счупена, при порив който е далеч от буря в планината. Единствения начин да я направиш наистина устойчива на пясъка е да закопаеш краката на 50 см и да и свалиш профила, но по този начин забравяш за 10-15 човека. Изобщо това си е шатра за слънце и е страхотна, но за защита от тежки условия, еле пък в планината не може да се сравнява с хубава палатка.
                          Technical Rescue Direct - life lies in courage
                          http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

                          Коментар


                          • #14
                            От: Голяма, ветроустойчива палатка

                            Имам палатка - шатра геферейска. Основната част е 4х2м. Отпред има навес пак 4х2 и има стени от двете страни.
                            Та ползваемата площ става около 16м2/ Като не се ползва спалното.
                            Склонен съм да се разделя с нея за стотина лева.
                            Рейките са халумин. Състои се от три отделни сака : покрив, рейки и навес. Мисля че на килограми е около 30-35.
                            При интерес мога да ги премеря.
                            Поздрави!
                            пп Предпочитам взимане от при мен, щото има някои тънкости.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Голяма, ветроустойчива палатка

                              Благодаря на всички за препоръките. В крайна сметка се реши да минем с 2 или три ветроустойчиви тенти, коита да се използват само за навес и могат да се свалят ниско с доста добро укрепване. Теглото също си каза думата - намерихме читави тенти, които са по 2.5-3 кг едната, което си е сериозна моивация
                              "Не е толкова трудно да разбереш хората - те са главно его и либидо. А, да - и повечето са прости" - Буда

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X