Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Автоматик на Диско 1 3,9 V8

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Автоматик на Диско 1 3,9 V8

    Здравейте,да кажа как продължи моята сага.Намерих кутии като за моята кола РР П38 2,5 DSE на цени 800-1200 лв.За диско 1 -600 лв. и за РР Класик бензин - 300 лв.
    Взех кутията от класика защото на табелата си пише ZF4HP-22 (значи същата). Свалих моята и гледам че веднъж вече е сменяна. Както каза автора на темата че на пръв поглед изглеждат еднакво но не е баш така.Едната кутия от Класика е напълно хидравлична без ЕCU.Моята кутия е с ECU и 4 или 5 електромагнитни вентили по хидравличния блок или клапанно тяло.Другата съществена разлика е в камбаните което е ясно и изходящия вал.Вътре обаче (предавки съединители,лагери,планети и т.н.) е еднакво.Извадих карантията от едната кутия и я сложих в другата.След три дни разглобяване и сглобяване направих проба и чудо колата взе да тръгва на D и даже е много нервна. На равно ако не държа здраво спирачката тръгва напред а преди това много слаб напор имаше.Пробвах на всички предавки задна всичко включва,долях масло по нивела и на пробно каране първо по път после малко без път.Сега мотора работи на по ниски обороти и по плавно включва може би заради новото масло.Само имам едно притеснение че четвърта скорост когато я настъпвам до ламарината превключва на два пъти като втория е с лек удар(това когато съм смачкал педала на гаста).Този проблем го правеше и преди отварянето на кутията.Като се кара плавно както е нормално за мен пак има малко двойно превключване но без този удар (рязко падане на оборотите на двигателя). Ако е възможно колеги с такава кутия да споделят как работят техните кутии.Между другото забелязах след 2 дни каране разхода по борд комп. ми е паднал с 0.5-07 л/100км.

    Коментар


    • #17
      От: Автоматик на Диско 1 3,9 V8

      Маслото го доляхте при работещ двигател нали? А за удара, почти няма удар при kickdown.

      Коментар


      • #18
        От: Автоматик на Диско 1 3,9 V8

        Първоначално публикуван от mitkofriz Преглед на мнение
        ......Само имам едно притеснение че четвърта скорост когато я настъпвам до ламарината превключва на два пъти като втория е с лек удар(това когато съм смачкал педала на гаста).Този проблем го правеше и преди отварянето на кутията.Като се кара плавно както е нормално за мен пак има малко двойно превключване но без този удар (рязко падане на оборотите на двигателя). Ако е възможно колеги с такава кутия да споделят как работят техните кутии.
        Като настъпиш педала до ламарината ,се задейства кикдауана и кутията връща една скорост надолу.Затова ти се струва че включва два пъти.Тези ,така наречени удари идват от шлици по раздатката,тръгнали карета на кардан,дифове .... и на мен нещо ми хлопа ,проверявах навсякъде без раздатката и ми се струва че ми хлопа дъската (това в кръга на шегата ).Ревизирал съм преден,заден мост ,кардани ,окачването е чисто ново ,в задния диф имам и чисто нов блокаж и остава да е от раздатката .
        П.П : Прегледай си и тампоните на стабилизиращите щанги.
        rusev : Най-обичам заводските решения. В една автомобилна фирма има достатъчно високоплатени умни глави. Единствено в offroad-bulgaria.com има повече и по-подготвени специалисти.
        0898 51 31 46

        Коментар


        • #19
          От: Автоматик на Диско 1 3,9 V8

          Първоначално публикуван от krisalesk Преглед на мнение
          Маслото го доляхте при работещ двигател нали? А за удара, почти няма удар при kickdown.


          Да на работещ двигател на N.Така пише на нивела студен двигател на неутрал.И аз нямам удар при кикдаун просто след като вече е свалила предавката и се засили след това превключва на два пъти 4та или на мен така ми се струва.За сега се кефя по светофарите да спирам и тръгвам на D.

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X