Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Позорен лов в Батова

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Позорен лов в Батова

    Познавам Данчо Йорданов от много години. Познавам го като радетел за природата и е един от най-първоте офроудъри в България. Чифлика "Чукурово" е магнетично място за всички варненци, както и за тези които поне един път са посетили мястото.
    Не съм ловджия и не се занимавам със смърт, дори и здравословна такава.
    Та ...

    "Особености на българският лов
    В долината на р. Батова – ДЛС Балчик и къде ли не
    · Дядо ми е бил горски, баща ми беше горски, аз съм горски и децата ми ще бъдат горски. Гората е наша!
    · Ами гърмя го/женско, бременно, кошута, елен..../, защото ще го убие някой друг!?
    · На задника /когато ражда кошутата/ й да е, пак ще стрелям. Хладилникът ми е празен и вкъщи умираме от глад!
    · Колкото повече ги биеш /животните/, токова повече ги има.....и т.н., и т.н.. кой не ги е чувал тези!
    Уважаеми колеги,
    Казвам се Данчо Йорданов, живея в Батовата, Йовков е наричал това място „Белите дробове на Добруджа”, ловец съм повече от от 20 години, , не ловувам от 7 години,. Имам 4 деца, 3,5 пъти съм удрян от диви прасета. Два пъти съм гърмян на лов /доскоро оловото си стоеше в мен/ и съм убил толкова животни, колкото да се срамувам от това! Имал съм до 36 кучета.
    За пет месеца преживях 3 покушения срещу живота ми, организирани от полицаи, държавни служители и бракониери!!!
    Преди седем години отвратен от „лова” в Батовата /ДЛС Балчик/ спрях да ловувам. Отгледах 67 диви прасета-майки – диви и красиви. Пуснах ги бременни в долината под мен, белким си върна борча към природата. Затова знаят всички мои прилятели и колеги от Североизточна България. Знае го и директорката на ДЛС Балчик Калинка Тодорова, чиито служители построиха незаконни капани, нелегални чакала и вързани по дърветата като маимуни, стреляха денонощно. Сега гората е по-празна и от главите на хората, които извършиха всичко това.
    Обръщам се към всички ловци, които правят разлика между лов и натискане на спусък! Не си хабете приказките спорейки, защитавайки или защитавайки се от различни тези.
    Истината е следната: Природата изнемогвайки си търси Държавата, а ние хората разрушихме Държавата, защото като я няма се краде по-лесно! И въобще не е учудващо, че точно тези хора, които трябва да пазят гората и дивите животни, я съсипват и крадат. Скапана държава, скапани политици, скапани стопани – скапана природа!
    Тези от Вас, които са гледали предаването на БТВ – тази сутрин, трябва да знаят, че този репортаж е една малка част от всичко случващо се. Не става въпрос за едно нещастно прасе, изядено от нещастни тъпаци! Става въпрос за индустрия, , за чудовищни злоупотреби, разхищения и кражби, за прикриване на престъпления, от тези, които трябва да ги разследват. За това, как над държавни служители се разпъва чадър от страна на политици, министри, полицаи, прокурори и всякаква друга сган. Тук е мястото да кажа, че в системата на МЗХ, МВР, прокуратурата и т.н., работят и свестни хора, но не мога да не попитам, колко останаха? Колко от свестните, компетентните, разбиращите от работата си са уволнени през последните години?
    Но да се върнем на въпроса. Тази индустрия” черпи ресурси, които смята за неизчерпаеми пряко от природата. Чрез дърводобив и лов се формират печалби в паразитни държавни структури като ДЛС , т.е. те консумират, за да съществуват. Вие, колеги, знаете, че има дружинки, които се грижат за районите си по-добре в количествено и качествено измерение от цели държавни стопанства. Служителите от тези стопанства /не всички/ привличат от свободните територии дивеч, улавят го в капани и го затварят в оградени пространства, където пишман ловци ги стрелят като панички. Привличат ежедневно със забранени електронни средства цели прелети , където дивеча може да се коси с косата. Камиони с немаркирана дървесина заминават в неизвестна посока. Чакалата „работят” целогодишно и денонощно. Цели дружинки” от полицаи, горски и др ловуват ПАРАЛЕЛНО с вашите дружинки. Бият се бременни, перспективни, млади животни, които се превръщат в наденици и от там в пари. Това се случва пред погледите ни и нерядко с наше участие, колеги. Мълчим като агнета и излизайки на лов псуваме, че дивеча го няма. Няма го и няма да го има, защото:
    · Тези, които трябва да стопанисват и пазят природата – крадат от нея. Плащат им се пари, за да крадат!
    · Тези, които трябва да разкрият престъпленията ги прикриват. Плащат им се държавни пари, за да прикриват, т.е. да не си вършат работата.
    · Онези в министерствата пък само чакат да дойде 19-ти.
    · Горски стражар в ДЛС Балчик е заловен с камион дърва, немаркирани и без превозен билет. Отвозът е 6 км и преминава през населено място!? Нищо не последва!
    · Служител на ДЛС Балчик е заловен от мобилна група на горска стража София, заедно с шофьора на директорката на ДЛС Балчик Калинка Тодорова, да използва на лов забранени електронни средства за привличане на дивеч. Какво следва!?
    · Шофьорът на директорката на ДЛС Балчик, заедно с още двама служители и четирима бракониери, участват в покушение върху живота на двама, попречили им на схемата. Досъдебното производство срещу „неизвестен извършител” е спряно!?
    · Служител на ДЛС Балчик бие началника си пред подчинените му . Нищо!
    · Бащата на този служител, също служител в ДЛС Балчик бие свой началник. Нищо!
    · Служители на ДЛС Балчик построяват незаконни биотехнически съоръжения – капани и ги ползват от години. Нищо!
    · В тези капани само за една година бяха заловени повече от 70 животни. Толкова знаем!? Нищо!
    · Двамата служители, баща и син, в ДЛС Балчик са съдени по Закона за КОС от 3 години. Единият е горски стражар и ще бъде там, докато е там директорката Калинка Тодорова!
    · В домовете на служители на ДЛС Балчик и бракониерското им обкръжение специална проверка от Криминална полиция София откри незаконно оръжие и боеприпаси. Нищо!
    · Целият им род работи в явен конфликт на интереси в ДЛС Балчик – баща, двама синове и братовчед!?
    · Служител на ДЛС Балчик е заловен заедно с бивш полицай. Убито е животно. Арестуван от органите на ОДП Добрич и т.н. – продължава да работи в ДЛС Балчик! Нищо!
    · Мобилната група горска стража към ИАГ София, след като изловиха държавни служители – бракониери, беше разтурена, а служителите, които ги заловиха – уволнени!
    А дали при вас е по-различно!?
    Прочетох каво пише „администратора”: „...има органи те ще...”. няма никакви органи, колеги. В тази държава, ако ги има и те са вътре. Аз обаче ще Ви кажа, че всеки от нас си има орган, къде по-голям, къде по-твърд, ама има, ето така стоят нещата. Така и могат да се оправят. Не съветвам никой да прави това, което правя аз. Да ходи посред нощ по горите и да гони служители-бракониери, които трябва да гонят бракониерите.
    Всички Вие със сърца на ловци, ЛОВУВАЙТЕ на бракониери. Не на онези, дето си убили някое зайче или прасенце – да си нахранят семейството. ЛОВУВАЙТЕ на преяли бракониери – държавни служители, политици, полицаи и т.н. на самозабравили се изроди, които с чувството на безнаказаност, транжират природата пред очите ни! Ловувайте по всички начини, както намерите за добре. Смисъл има – ние сме повече! Учете младите ловци на това, как да помагат на гората с нетърпимостта си към паразитите, които я ограбват, които ограбват и нас! Ловното общество е страшна сила! Сила, която може да помогне на природата, да сложи на място самозабравилите се, да свали всяко правителство, толериращо кражбите, разхищенията и идиотските експерименти с МАЙКАТА! Ловната общност трябва да си повярва!
    И никога, никога не си позволявайте клишета, с доза нихилизъм и примирение... ама така е навсякъде, всички крадат, такава ни е държавата....... На тази жалка овча търпимост привикваме благодарение на същите тези крадци. Това не присъщо за истинския ЛОВЕЦ!
    Иначе аз съм си тук, на високото, слушам лова, лаят на кучетата рано сутрин, изстрелите...!!! Седем години преживявам кошмара на неловуващ ЛОВЕЦ, сънувам ЛОВА и се питам всеки божи ден ще дойде ли момента, в който тези няма да ги има!!!! И работя по въпроса.......
    Наслука, колеги!
    Данчо Йорданов
    P. S. Използвам случая да благодаря на всички приятели и колеги, които след репортажа на БТВ ми се обадиха и писаха много топли думи за подкрепа и разбиране."

    П.п. Дори да е истина, дори да не е, ако има дори частица верно в писането на Бай Данчо Чукуровския...да се замислим, а ?
    ...TO THE LAST BREATH...ОФРОУД РАЛИ ''ЧЕРНО МОРЕ 2018''- 15 ГОДИНИ ЗАЕДНО

  • #2
    От: Позорен лов в Батова

    Да се замислим дали има частица невярно. Вярно има, примери поискайте да ви дам и на място да ви покажа подобни неща.

    Коментар


    • #3
      От: Позорен лов в Батова

      Даммм,всичко е едно към едно,както го е описал колегата.

      Коментар


      • #4
        От: Позорен лов в Батова

        Не съм от този край, но и аз спрях да ловувам от години точно по тази причина. Имам други разбирания за лов..това сега е изтребление. А алчността на хората отговарящи за това е огромна...Май и аз мога да напиша какво става в югоизточна България,което няма да е по различно от написаното по горе. Скоро ще започнат да идват "италианските" групи за пъдпъдъци."Жътвата" започва......
        ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

        Коментар


        • #5
          От: Позорен лов в Батова

          Много ловци не ходят и в ловешко защото бракониери от техните дружинки през седмицата правят леш!

          Коментар


          • #6
            От: Позорен лов в Батова

            И аз съм тъй!!!
            При нас даже се хвалят в събота и неделя, какво са правили през седмицата. А ние природозащитниците нека ритаме камъни и трошим джипки да разнасяме сол и фураж.
            Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
            Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

            Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

            Коментар


            • #7
              От: Позорен лов в Батова

              Скоро ще се гърми по мухи и бръмбари, защото нищо вървящо и пернато няма да остане на земята ни! Ловуващите станаха повече от дивеча. Докато няма строг закон за всички и непреклонна Горска полиция ще се трепе поголовно! Срам и позор какво ще оставим на децата си! Трофеи по стените и празни гори.

              Коментар


              • #8
                От: Позорен лов в Батова

                Като се сетя за ловци и винаги се чудя какво ловуват,то в горите и катерици не останаха.
                Пълна загуба на време и средства,по добре е да се назовават"туристи с пушки".
                Honda CRF 250 X
                Touareg 3.0 TDI

                Коментар


                • #9
                  От: Позорен лов в Батова

                  Има разлика между Дружинка , ДГС ,ДДС Колеги в последните две се ловува целогодишно , дори при раждашта Кошута стига ловуващия да е платежоспособен политика на стопанствта
                  Луд не се мори,само се поти...и охлажда с бира 0884480846

                  Коментар


                  • #10
                    От: Позорен лов в Батова

                    Дано има повече отдадени на Концесия ловни стопанства, та да се запази дивеча! През миналият сезон ловувах в три такива и останах изумен от ред и дисциплина, от грижи за животните, от дивеч и не на последно място от лов от приятни мигове с ловци и организатори!
                    Станимир Дочев - тел.0888 939 434; 0897 800 790.
                    Jeep Grand Cherokee * WJ * 4.7 V8 * Quadra Drive * LPG LR

                    Ако можеш - дай, ако неможеш - признай!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Позорен лов в Батова

                      И колко ловци могат да си позволят да ловуват в такива ловни стопанства? Да не говорим, че такъв лов ми прилича малко като да се намъкна в зоологическата градина и да застрелям елена. Къде е кефа от нормалния лов?
                      За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                      Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Позорен лов в Батова

                        Стигал съм до оградена много голяма горска площ и табели: "частна собственост стреля се без предупреждение", но не е имало кого да питам дали не се отнася за зайци, прасета или носърчмета.
                        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                        Коментар


                        • #13
                          От: Позорен лов в Батова

                          Първоначално публикуван от Дочев Преглед на мнение
                          Дано има повече отдадени на Концесия ловни стопанства, та да се запази дивеча! През миналият сезон ловувах в три такива и останах изумен от ред и дисциплина, от грижи за животните, от дивеч и не на последно място от лов от приятни мигове с ловци и организатори!
                          Лов ли му викате на отстрела на полупитомни животни ?!?

                          Тези на снимката отдолу стоят и гледат без страх 4 джипа. Ако вместо фотоапарат държах пушка ...

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMGA0080.JPG
Прегледи:1
Размер:171.6 КБ
ID:5589924


                          И тези животинки ще ги отстрелват от чакалото с хранилка отсреща. Сигурно и с някаква скъпа оптика. Ми това повече на разстрел ми прилича!

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2342.jpg
Прегледи:1
Размер:154.3 КБ
ID:5589925
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Позорен лов в Батова

                            Да де, зоокът.
                            За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                            Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Позорен лов в Батова

                              Не съм ловец, но след като гледах репортажа преди седмица се отвратих още повече....зачудих се и за опитите да забранят достъпа на атв-та и мотори до горите. Интересно ми е сега къде са тези еколози които скачат срещу нас, че сме най-големите вредители на гората......

                              П.П. Ето за този репортаж става на въпрос.
                              http://btvnews.bg/article/bulgaria/k...isterstvo.html

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X