Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Отстранен жлъчен мехур

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Отстранен жлъчен мехур

    Наблюдавам отблизо двама с премахнати жлъчки. Отначало спазваха диети и постепенно се отпушиха до нормалното за тях хранене. Напълняха и двамата, за Дочев може и да има значение това мое наблюдение

    Коментар


    • #17
      От: Отстранен жлъчен мехур

      Жлъчния мехур си е просто един мехур, който складира временно течностите продуцирани от черния дроб и способства за освобождаването им в дванадесетопръстника. Премахва се най-често поради холелитиаза / камъни , които запушват каналите с всички последствия назад към "лабораторията", демек черния дроб/ или някакво прегъване на мехура- т. нар дискинезия. Когато се премахне е желателно да се попроменят малко хранителните навици- не толкова като качество, колкото като количество. Най-важното е да не се практикува "експлозивно" преяждане, което разбира се ни е така любимо на мъжете-сирепучи Правилото е- по-често хапване, но по-малки порции. Алкохола до двеста грама ракия не може да е вреден по никакъв начин, а свинско- само филета и контрафилета. Намали обаче кафетата до едно до обяд и едно след обяд- кофеина е по-лош за черния дроб от алкохола. Това е...жив и здрав да си и се радвай на живота..и без ядове, щото никакви диети нямат значение, когато нервите те "ядат" от вътре..Дедо ми Кръсто цел живот вареше свински глави на разсол с чесън и мааше ракия като за световно и доживе 102 години, амаа...ядосан не съм го видял никога, каквото и да стане му дремеше на дедовия...та това е рецептата за дълголетие..
      0899 шест5313нула
      За всекиго по нещо

      Коментар


      • #18
        От: Отстранен жлъчен мехур

        Здравейте,на мен ми предстои премахване на жлъчния мехур и тъй като съм от дълбоката провинция на дивия северозападнал край препоръката на гастроентеролога е операция извън този регион.Бихте ли ми препоръчали болница или хирург според ваши или на ваши познати наблюдения.Имам предпочитание към лапароскопския метод.Благодаря предварително.
        Хора които са прекалено умни,за да се занимават с политика са наказани да бъдат управлявани от глупаци!

        Коментар


        • #19
          От: Отстранен жлъчен мехур

          Преди година премахнаха лапароскопски жлъчката на шурека ми във Военна болница- след операцията беше един ден в реанимация за наблюдение и на другия ден-в къщи, никакви оплаквания от болка или друго. Плати само инструмента- 200-300 лева, друго не. Другата възможност е при проф. Гайдарски в Токуда, но там нямам представа как стои въпроса с парите, разпитай. Успех !
          0899 шест5313нула
          За всекиго по нещо

          Коментар


          • #20
            От: Отстранен жлъчен мехур

            В понеделник 19.10.2015 ще съм в болница Лозенец.Ще имам мнение след около 3 дни,като се прибера.
            Хора които са прекалено умни,за да се занимават с политика са наказани да бъдат управлявани от глупаци!

            Коментар


            • #21
              От: Отстранен жлъчен мехур

              На 25 Септември оперираха майка ми от запушени жлъчни канали.Тя има и други усложнения, но това беше направо животоспасяващо.
              Има диета.За НЕЙНИЯТ случай и забраниха пържено, тлъсто, жълтък на яйцата, и газирани напитки.Алкохол (вино, пелин) е разрешен, в малки количества.Също в малки количества е разрешено сладкото.
              Засега има подобрение.
              Моите 5 ст.
              Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
              0887/осемпет 66 4осем

              Коментар


              • #22
                От: Отстранен жлъчен мехур

                Отлично мнение за екипа от хирургично отделение на УБ Лозенец.Оперираха ме лапароскопски на 20 и на 22 бях изписан без да съм усетил каквато и да е болка.Движа се самостоятелно и чакам да зарастнат отворите.
                Хора които са прекалено умни,за да се занимават с политика са наказани да бъдат управлявани от глупаци!

                Коментар


                • #23
                  От: Отстранен жлъчен мехур

                  Отдавна не е писано ама да се "пофаля"!
                  На 07,08,18 ми извадиха и на мен жлъчката,възпалена,неработеща,с два отлични камъка /още седят в една саксия/.Абе оставали са 24 часа до спукване...
                  Благодарности на първа хирургия на "Света Анна"-София!!!Лапароскопска операция!На другия ден станАх ама седях три дена в хирургията че на финала на операцията кръвнал некъв кръвоносен съд та едвам са го спрели!Почти да викат съдов хирург.Та,мърдам още!
                  Последно редактирано от traun; 28-08-18, 10:30. Причина: граматикааааа
                  Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
                  0888854582
                  Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
                  Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

                  Коментар


                  • #24
                    От: Отстранен жлъчен мехур

                    Първоначално публикуван от traun Преглед на мнение
                    ...
                    Благодарности на първа хирургия на "Света Анна"-София!!!Лапароскопска операция!На другия ден станАх ама седях три дена в хирургията че на финала на операцията кръвнал некъв кръвоносен съд та едвам са го спрели!Почти да викат съдов хирург.Та,мърдам още!
                    Късметлия.
                    В същата клиника, след като ме навиха заради бързото възстановяване да е лапароскопска и да им платя няколко хиляди лева за това, самият доцент Радионов ми пернал и един конвенционален срез, около осем сантиметра дълъг, до последното ребро. Възстановяването беше бавно и мъчително, година след това още ми опъва и ме боли до среза. Отделно дето над платното, което ми пришиха, пак цъфна малка херния. А отидох там заради следоперативна херния и обещанията бяха до няколко седмици да забравя че въобще съм имал, ако се направи лапароскопия и си платя за читаво платно.

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X