Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Няколко мита за Лада Нива

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Няколко мита за Лада Нива

    Първоначално публикуван от Tony33 Преглед на мнение
    Ами влизаме с една 90 килограмова 50 годишна дама или с една 40 килграмова 20 ... .
    Взимаме две Ниви чисто нови от магазина. На четиридесития ден на едната се къса предна седалка в движение! И на двете на втория месец избива яко ръжда по вратите. След още десет дена се къса седалката и втората. До това време вече има 3(!) влизания в сервиза по гаранция за "дреболии" - къде лагер на генератор, къде някое изпаднало болтче, къде разжлямбано стъкло на вратата.... Всичко това за общо 1000км за двете САМО по асфалт, без "груби селски изяви".
    Е, нема друго такова животно! Виждал съм 30 годишни ръждясали кошници на по половин милион километра е по-добро състояние...

    За края на 70те години на миналия век, когато най-накрая успяват да я пуснат в производство - бива. Все пак си говорим за експлоатация в условията на бившия СССР от него време, а именно: калпави до липсващи пътища и безкрайно евтино гориво. Ама била шумна, ама парното кьопаво, ама багажника смешен, ама не знам си какво - на кого му пука? Валенките, водката и напред!
    Двигателя малко не стигал - що да не стига? Там 90% е равно. Имало някоя локвичка - газ! От едното село до другото има 100 километра чакъл с дупки - газ! Имало яка кал - че тогава каква Нива, какви три рубли? За тая работа има трактори и КрАз-ове. Щото, момчета, по руските разбирания, "кален път" означава терен, по който тук се провеждат тежките траялни състезания и там Нива, пък и всякакъв друг колесен транспорт с формула под 6х6 няма никаква работа.
    Горе долу това е философията на създаване на тая машинка. Това, което все още и вдъхва живот е същото, което поддържа странната слава на Голф - за известен период нямаше друго и на фона на общото НИЩО и Нивата и Голфа изглеждаха извънземни От там нататъквсичко е спомен за стара слава и мазохизъм...
    О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

    Коментар


    • #32
      От: Няколко мита за Лада Нива

      Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
      ...и понеже нивата не се троши често, същия поддържа в гаража си следното:
      Не позна,това трябва да е разкостената Нива на Ясен май...

      Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
      Ама била шумна, ама парното кьопаво, ама багажника смешен, ама не знам си какво - на кого му пука? Валенките, водката и напред!От там нататък всичко е спомен за стара слава и мазохизъм...
      Бъркаш нещо,ладата освен парно,друго си няма.Последното изречение важи със пълна сила.
      P.S. Имам въпросното возило и не съм очарован,винаги има нещо да се прави по него,но пък жената си го харесва много,и никой не смее да я доближава на дистанция под 10м.
      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

      Коментар


      • #33
        От: Няколко мита за Лада Нива

        Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
        Не позна,това трябва да е разкостената Нива на Ясен май...
        Това са частите в гаража му. Какво е разкоствал - не знам.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #34
          От: Няколко мита за Лада Нива

          Първоначално публикуван от tef4o Преглед на мнение
          Ееее, благодаря за хубавата тема! Отдавна не се бях смял толкова
          Аз пък се смях само на първия пост . От там надолу ми стана тъжно.
          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

          Коментар


          • #35
            От: Няколко мита за Лада Нива

            Нивата си е ниско бюджетен автомобил с висока проходимост 70 % асфалт + 30 % черен път. След лифт 3 см, метални брони, защита на картера, защита на праговете, олекотевяне с премахване на задната седалка (- 2 бр. пътници), 28 " гуми, антикорозионна защита, LPG система, експедиционен багажник, ванти, затъмняване на задните стъкла и замяна на съединителя и други части с качествени си става джип за двама. Претовари ли се Нивата започва да се чупи и тогава се научаваш как да я товариш и караш. Инфраструктурата в Европа е ОК, но в Русия, Казахстан, Азия е съвсем друго и най-якия джип ще се счупи при тези условия, но части от къде? Нивата е ремонтно пригодна и от всяка стара Лада може да се вземе по нещо и да се отремонтира на пътя. Нивата поддържа техническата грамотност и сръчността на собственика! Без тези задължителни изисквания не се захващай с Нива понеже бързо ще се разделиш с нея.
            Лада Нива 4Х4 1.7 i ГИ; Лада 2107; Лада 2103; Dacia Logan II MCV TCe 0.9l 90 Hp ГИ

            Коментар


            • #36
              От: Няколко мита за Лада Нива

              Това с лоста и на мен ми се е случвало, но на 2105. Остана си на първа и така до сервиза. Абе не е мислено за хора това...

              Коментар


              • #37
                От: Няколко мита за Лада Нива

                На мен са ми пропадали двата лоста на раздатъчната кутия, поради много изгнило купе( ламарина 0,6мм). Пропадна раздатъчната кутия и всичко стана на салата, кардани, гумено каре. Много емоций има с тези коли. Един от митовете е като на Форд. Хубавата Нива е продадената Нива.

                Коментар


                • #38
                  От: Няколко мита за Лада Нива

                  - Да се отвори тема-"приключения с Лада Нива".
                  Спирам с Нивата в Панагюрище и предно ляво колело заедно с лагера падна. Ако се отвори тема...още много...

                  Коментар


                  • #39
                    От: Няколко мита за Лада Нива

                    Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                    - Да се отвори тема-"приключения с Лада Нива".
                    Спирам с Нивата в Панагюрище и предно ляво колело заедно с лагера падна. Ако се отвори тема...още много...
                    Ама това кога е било , щото в момента градът прилича на офроуд полигон . Дупките са такива , че поглъщат спокойно ML. Изпитано .
                    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Няколко мита за Лада Нива

                      Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                      - Да се отвори тема-"приключения с Лада Нива".
                      Спирам с Нивата в Панагюрище и предно ляво колело заедно с лагера падна. Ако се отвори тема...още много...
                      Не може да бъде
                      Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Няколко мита за Лада Нива

                        Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                        Не може да бъде
                        Непредсказуема руска техника,А при УАЗ ката след блокиране на заден лагер,падна задно Ляво колело .
                        -Отрязах клон ,подложих под моста и на три колелета зимата (10 км.) до Попово(базата на СБА) .

                        Коментар


                        • #42
                          От: Няколко мита за Лада Нива

                          Май "митове" са самата истина
                          Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                          Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                          Коментар


                          • #43
                            От: Няколко мита за Лада Нива

                            Основният мит е, че Нива изобщо е джипка.

                            Тя е зъл паркетник - родоначалник на паркетниците изобщо и зъл преди всичко към собственика, макар и подлежащ на опитомяване.

                            Авторът на горното писание е един от малкото хора, които едновременно:
                            (1) ползват Нива по предназначение (малка колица за из града и понякога пикник на полянка)
                            и
                            (2) има достатъчно пари за да я стегне така че да върши работа и разходът да не му тежи.

                            Определено са малко такива сред ниваджиите. При това положение и на мен ще ми се струват митове оплакванията на хора които не могат да си купят нормално делко.

                            Иначе:
                            Мит 1: харчи. Ами харчи и това е не от лошотия, ами заради трансмисията, проектирана на коляно. Нормалните фултайм машини имат значително по-малък брой зъбни двоици, през които се предава мощност със съпътстващите ги загуби. Парт-тайм машините пък изобщо имат директна предавка на РК. Харчи си 2-2.5л отгоре на същата по размер Витара и никакво откачане на предния мост не оправя положението, докато не се демонтира РК (ама тогава пък защо ти е изобщо Нива се пита в задачата).

                            Мит 2: чупи се. Ами чупи се - започва се от детайлите, взаимствани от значително по-маломощна лека кола, мине се през ниското качество на сглобката, после през евтините монтьори (който си е взел Нива рядко ходи при свестни) и се стига до употребата не по предназначение (виж по-горе).

                            Мит 3: евтиното излиза скъпо. Ами излиза скъпо - евтините части и евтините/домашни монтьори отварят ремонт след ремонт, а ремонт значи престой. Ако си фирма с автопарк от 13 Ниви на 10 шофьора и имаш читава ремонтна база - Нива е твоя човек. Или ако просто не си против да лежиш под нея като хоби.

                            Впрочем, тук може да се поспори за частта "евтино" - пазарната цена на този автомобил на старо хич не е ниска.

                            Мит 4: не можела да закъса. Може като всичко друго. С нищо не е уникална като проходимост, освен че не може да се счупи нищо прекалено скъпо, като я напъне човек. Но с Нива най-често се занимават аджамии и оттам всички последствия. Лебедка няма къде да се захване (самоносещо купе). Всъщност и джек често няма къде да се захване. Тегленето за оригиналните точки с напредването на корозията става все по-рисковано. И по-здрави няма къде да се сложат. Абе, паркетник, макар и зъл.

                            Мит 5: маломощна била. Ами маломощна е - във вискозна кал загива геройски и това е колкото от скромния двигател, толкова и от загубите в трансмисията (споменах я вече). 8-клапанната Витара на приблизително същия размер и маса изкарва нещо като 15% повече мощност в колелата, нищо че двигателят е съизмерим. Мерено на колелата Самурай 1.3 е малко по-мощен, за сметка на това че е доста по-лек.

                            И те така. Митове и легенди.

                            п.п. частите, които авторът на текста си държи в мазето се дължат на ниваджийската солидарност - сума народ му насипа части (включително аз). Няма да се разсърди ако си купите нещо, той няма шанс да ги използва.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Няколко мита за Лада Нива

                              Нещо много дразнят тия Ниви, а?Митове, легенди, спорове,ама аз на новата любовница не говоря за старата.Просто се наслаждавам на новата- нали съм си я избрал уж по- добра?И не я сравнявам със старата, защото ще се раздвоя!Гледам да я забравя по- бързо и не коментирам и пред приятели за нея!Айде лека и бъдете живи и здрави!!!

                              Коментар


                              • #45
                                От: Няколко мита за Лада Нива

                                Ако и колата има чувства с които да се съобразяваме, здраво сме загазили

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X