Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кремиковски Манастир Пътеки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Кремиковски Манастир Пътеки

    Здравейте, искам да ви питам, в близост до Кремиковския манастир има едно езеро. Езерото се намира веднага след с.Кремиковци ляв завой преди моста на излизане за Кремиковския манастир, от там по този път е това въпросно езеро, по нагоре около 2-км. има нещо като едновремешни военни бунгала, а малко по напред и входа за тях на който има стряскаща табела "СТРЕЛЯ СЕ БЕЗ ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ" а отзад в планината има като входове за някакви бункери около 2 на брой, някой да има представа какво е това, изглежда много старо и социалистическо, от около 80-те години, ето и снимка на въпросното място и входа за бункера Натиснете снимката за да я уголемите

Име:bunker1.jpg
Прегледи:1
Размер:355.1 КБ
ID:6057664Натиснете снимката за да я уголемите

Име:bunker.jpg
Прегледи:1
Размер:173.8 КБ
ID:6057665

    ?:
    Когато видиш хубаво, не се радвай, когато видиш лошо, не се бой.

  • #2
    От: Кремиковски Манастир Пътеки

    Езерцето е за отдавна неработеща помпена станция. Бараките от дясно са били някога за "подготовка кадри" преди започването на строежа на металургичният комбинат. От ляво, през мостовете са входовете на военни скривалища строени по комунизма. И едно време имаше такива табели но жива охрана нямаха. Като деца влизахме вътре през вентилационните отвори. Ако тръгнете по горният път успореден на този, покрай манастира, можете да видите следи от скривалища копани по времето на ВСВ.
    Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
    Селска фурна аспух нема. Пак същият.
    В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

    Коментар


    • #3
      От: Кремиковски Манастир Пътеки

      А я да попитам и аз. Сетих се, че като съм се качвал по черния път преди манастира, който води към Стрелец, на десния склон, близо до началото на пътя ( в посока към Стерелец ) има 3-4 железобетонни "структури". На мен лично ми изглеждат като затапвания на ... нещо ( минни входове? вентилационни шахти? ), но ако някой знае повече, моля да сподели .

      Коментар


      • #4
        От: Кремиковски Манастир Пътеки

        Въпросното езеро е на дамбовците и е здравословно да се спазват табелите.
        0 8 76 36 8 542

        Коментар


        • #5
          От: Кремиковски Манастир Пътеки

          Табелите на езерото са "Къпането забранено" , а и без това там къпането не е и препоръчително, така че.. До колкото знам там е имало мини уранови, в близост до Металургичния комбинат Кремиковци.... може тези затапени желязо-бетон да са нещо свързано с мините....
          Когато видиш хубаво, не се радвай, когато видиш лошо, не се бой.

          Коментар


          • #6
            От: Кремиковски Манастир Пътеки

            Това са стари бункери.Мини там не е имало.Като деца влизахме,но се срутваха и бяха опасни.После ги затрупаха.

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X