Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хонда Трансалп 650V - няколко въпроса?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Хонда Трансалп 650V - няколко въпроса?

    Оказа се гумата. Таралежката вие като ненормална на асфалт...
    HONDA XL650

    Коментар


    • #32
      От: Хонда Трансалп 650V - няколко въпроса?

      Първоначално публикуван от peshunov Преглед на мнение
      Оказа се гумата. Таралежката вие като ненормална на асфалт...
      Мдаааа, досега поне 3 пъти аха да сменям лагери заради шумна гума
      Следващият път, когато умът ви витае, последвайте го! => www.smehurko.info

      Коментар


      • #33
        От: Хонда Трансалп 650V - няколко въпроса?

        Вчера спуках гума и ми сложиха 18 цола вътрешна, а оригинала е 17 цола. Мога ли дакарам така?
        HONDA XL650

        Коментар


        • #34
          От: Хонда Трансалп 650V - няколко въпроса?

          Ако няма гънка някъде карай си с тази вътрешна. Ако има гънка там ще се протърка и разцепи вътрешната.
          Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
          Златомир Попов - Forry

          Коментар


          • #35
            От: Хонда Трансалп 650V - няколко въпроса?

            Първоначално публикуван от peshunov Преглед на мнение
            Разхода ми никога не е бил 5. На никой, който знам с ТА650 не пада под 6, а аз нам поне 10 човека. Може би на нов мотор е толкова.....
            Хм... Моя 30 годишен TransAlp XL600V дава това:

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0477.jpg
Прегледи:1
Размер:106.9 КБ
ID:5662898Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0476.jpg
Прегледи:1
Размер:79.6 КБ
ID:5662899

            Вярно, че миналата година по здравословни причини не го карах много...

            Коментар


            • #36
              От: Хонда Трансалп 650V - няколко въпроса?

              , аз от десетки хиляди километра с твоя модел и 650 модела мога да кажа същото. Уточнение - говорим за "туристическо" каране , което значи возене на големи разстояния , със скорост около 90-110 км/ч. или 5 к оборота - златната среда за транса.

              Коментар


              • #37
                От: Хонда Трансалп 650V - няколко въпроса?

                При 5к оборота и предна звезда +1 зъб не ми пада под 6, а акое натоварен 6-7л/100км обаче, ако карам с 3к оборота е около 5-5,5л/100км, но е тегаво така.
                HONDA XL650

                Коментар


                • #38
                  От: Хонда Трансалп 650V - няколко въпроса?

                  На графиката се вижда как рязко тази година падна разхода...
                  Миналата есен смених веригата със зъбчатките.. Преди на 4К обороти на 5-та скорост се движеше с 90 км/час, сега с новите зъбни колела при 4К обороти скоростта е около 100-105км/час. По спомен при оригинално 15/47 сложих 16/47 - малко по-бавно ускорява, но не съм състезател

                  Коментар


                  • #39
                    От: Хонда Трансалп 650V - няколко въпроса?

                    Аз съм със същия Трансалп - 2003-та година. Навъртени към 10 000 км. и сега ми предстои смяна на верига и пиньони. А и масло с филтър и евентуално дискове.
                    Разходът ми е около 6.5 в града със сравнително динамично каране. Извънградско със скорост 90-110 км/ч ми дава около 5.5 при положение че съм натоварен с жена ми и топ касата.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:_DSC0364.jpg
Прегледи:1
Размер:100.4 КБ
ID:5665623

                    Коментар


                    • #40
                      От: Хонда Трансалп 650V - няколко въпроса?

                      Търся мембрани ))). Сменях антифриз а и забелязах капанене от помпата. Отказа се, че капе през малък отвор. Нормально ли е това?Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20150623_204512.jpg
Прегледи:1
Размер:109.0 КБ
ID:5668525
                      Последно редактирано от peshunov; 23-06-15, 20:16.
                      HONDA XL650

                      Коментар


                      • #41
                        От: Хонда Трансалп 650V - няколко въпроса?

                        Въпросният отвор е между два семеринга на вала на помпата, единия уплътнява да не протече масло , другия уплътнява да не протече охладителна течност. Този отвор не позволява смесването на двете течности при износване или скъсване на единия или двата семеринги , и при теч се разбира , че помпата е за смяна. Обикновено първо заминава семеринга откъм охлаждащата течност , това означава , че през лагера минава течност която нарушава смазването му , въпрос на време е да почне да тече постоянно.
                        В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                        Коментар


                        • #42
                          От: Хонда Трансалп 650V - няколко въпроса?

                          Как не ми се иска да си прав, но май е така (((
                          HONDA XL650

                          Коментар


                          • #43
                            От: Хонда Трансалп 650V - няколко въпроса?

                            Не бързай със смяната,първо забележи дали ти намалява антифриза в разширителния съд.Възможно е от време на време да просълзява от тоя отвор,но това може да се дължи и на повишено налягане в системата,възможно е проблема да е от капачката на радиатора,тя е и клапан,и като дефектира се получава по високо налягане и тогава е нормално да избие от там.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Хонда Трансалп 650V - няколко въпроса?

                              Сълзи само, когато двигатела се нагрее силно. Като изтине спира да капе.
                              HONDA XL650

                              Коментар


                              • #45
                                От: Хонда Трансалп 650V - няколко въпроса?

                                И при мен го има този теч, само при силно загрял мотор, т.е продължително каране или висене в задръстване. На мен ми се струваше че е от пробката за източване на антифриза затова смених уплътнителната медна шайба. Мисля, че спря теча. Но все пак признавам че не съм го карал много от тогава. Виж колега дали не е от пробката все пак.
                                Интересното е че като го спреш загрял и се чува един странен шум като смъркане, сякаш си поема въздух и тогава прокапва.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X