Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хонда Трансалп 650V - няколко въпроса?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Хонда Трансалп 650V - няколко въпроса?

    Това с топкасата се оправя понякога като свалиш малко предницата (1-2см.) откъм тройниците!
    "Do not correct a fool, for he will hate you;
    Correct a wise man, for he will appreciate you."

    Коментар


    • #17
      От: Хонда Трансалп 650V - няколко въпроса?

      Здравейте,
      И аз се сдобих с Transalp 2001 преди 4 месеца и бих искал да задам няколко въпроса. Досега съм изминал около 2000 км. и съм доволен от мотора (не че имам база за сравнение, защото ми е първи). Карах го от магистрали до черни пътища и навсякъде се държи стабилно. Но има някои проблеми:
      1. Съединението за охладителната течност между двата цилиндъра сълзи. Надявам се, че о-пръстените ще могат да се сменят без да се сваля цилиндъра. Как мислите ? Вече си ги поръчах.
      2. Последния път като карах се случи да прелее малко масло над съединителя - от мястото където влиза жилото. Вярно, че доста бях вдигнал оборотите преди това, но не вярвам да е нормално. Следващите 60-70 км. при по-бавно каране проблемът не се прояви отново. Маслото е 10W50
      3. Веригата - мисля, че и е време да се смени. След последното обтягане вече бях влезнал в червената зона, а след още 1000 км. доста осезателно се отпусна и от 3,5 см, сега вече играе около 6. Каква верига ще препоръчате да си купя ? Х-рингова, О-рингова ? DID според мнения из нета е добра марка. А за пиньоните ? Изглеждат добре (поне задния), но знам, че е препоръчително да ги сменя в комплект.
      4. Замерих предните дискове и се оказа, че са 3,35 мм (по ръководство не трябва да са под 3,5). Разумно ли е да мина още няколко хиляди километра с тях, като се има предвид, че не карам агресивно и не правя резки спирания по принцип ? И какъв е оптималния вариант за съотношението цена/качество за дискове и накладки ? Някой използвал ли е марката TRW ?
      За части се обаждах в "Бултрако" (официален вносител на Хонда за България), но цените са доста високи. Комплект верига с пиньони - 459 лв. Преден диск, 1 бр. - 285,20 лв.
      Благодаря предварително и безаварийно каране.

      Коментар


      • #18
        От: Хонда Трансалп 650V - няколко въпроса?

        Честито! Да си го караш с кеф мотора.
        Моят мотор е същитят. Пролетта му сменях гумичките на втулката между цилиндрите, предлагам и ти да ги смениш, защото ще тече повече и повече, особенно, когадо мотора загрее. МОЖЕШ да ги смениш без да сваляш цилиндрите, но е пипкава и нелесна работа:
        1.Точиш антифриза от помпата, но първо сваляш капачката на радиатора от дясно под кормилото. Помпата е от лявата страна на мотора, до края на лостчето за скоростите (с гумения маркуч). Развиваш болтчето от долната стана и чакаш да се излеят около 2 л течностНатиснете снимката за да я уголемите

Име:honda__transalp_650_2000_5_lgw.jpg
Прегледи:1
Размер:49.1 КБ
ID:5600598
        2. Сваляш скобите на втулката
        3. Взимаш тръбен ключ и лека по лека почваш да въртиш втулката и натискаш в една посока. За да не надраскаш втулката, можеш да я омотаеш с нещо.
        4. Втулката излиза от 1 край. Сменяш гумичката, мажеш с нещо (сапун, веро...), и буташ обратно. Същото упражнение и от другата страна, НО е по-трудно, защото гумичката е нова и не износена.
        Някои казват, че е по-лесно с топъл двигател....
        Моите гумички не са оригинални, защото нямаше врема да чакам да ги доставят и купих от железарията за ВиК. Още не текат, но се очаква да почнат....
        По останалите въпроси да помагат колегите )))
        HONDA XL650

        Коментар


        • #19
          От: Хонда Трансалп 650V - няколко въпроса?

          peshunov, благодаря за изчерпателния отговор. Днес получих о-пръстенчетата и скоро ще се пробвам да ги сменя.

          Коментар


          • #20
            От: Хонда Трансалп 650V - няколко въпроса?

            АЙДЕ МАЙСТОРИ ПОМАГАЙТЕ.
            От скоро забелязах проблем. Като карам с 4к оборота и подам рязко газ е ок, обаче като съм на 5-5.5к и дам газ се забелязва "хълцане" и после тръгва да набира.
            Каква е болежката и как да го лекувам моторчето?
            HONDA XL650

            Коментар


            • #21
              От: Хонда Трансалп 650V - няколко въпроса?

              Мите, провери мембраните в карбураторите да нямат скъсано.

              Коментар


              • #22
                От: Хонда Трансалп 650V - няколко въпроса?

                А разхода как е, че и аз го имам този проблем, също и леко прекъсване във високите обороти.

                Коментар


                • #23
                  От: Хонда Трансалп 650V - няколко въпроса?

                  Мембраните обикновено заминават , аз патих с това, и основния проблем май им е , че са правени в Италия..

                  Коментар


                  • #24
                    От: Хонда Трансалп 650V - няколко въпроса?

                    Що ме плашите така? Аз няма да му човъркам карбураторите, защото няма да гисъбера после! Други варианти има ли?
                    Разхода ми е наред 6-6,5л
                    HONDA XL650

                    Коментар


                    • #25
                      От: Хонда Трансалп 650V - няколко въпроса?

                      Разхода трябва да ти е около 5... а не е плашене, просто гумата от която ги правят е , как да го кажа по меко , нетрайна. От 3 комплекта карбуратори, извадих само една здрава мембрана, ти прецени. А и точно тая операция е безобидна, от горе се вадят, капачките са с 4 болта.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Хонда Трансалп 650V - няколко въпроса?

                        Разхода ми никога не е бил 5. На никой, който знам с ТА650 не пада под 6, а аз нам поне 10 човека. Може би на нов мотор е толкова.....
                        HONDA XL650

                        Коментар


                        • #27
                          От: Хонда Трансалп 650V - няколко въпроса?

                          Мите, просто проблема който описа намеква на нещо в карбураторите... Мислех си че може да е от (макар и леко) скъсана мембрана.
                          Може пък и проблема да е от частично запушен жигльор...

                          При нас има препарат (Seafoam), който помага за почистване на горивната система. В Москва има всичко, може да опиташ такъв в горивото за резервоар или два.

                          http://www.autobarn.net/sea-foam-eng...Feg7MgodaXkAXQ

                          Коментар


                          • #28
                            От: Хонда Трансалп 650V - няколко въпроса?

                            Нищо сложно няма в това , да свалиш капаците на мембраните и да видиш в какво състояние са самите мембрани. Да отвориш карбураторите от долната част ,и да провериш за утайки и вода в поплавковите камери. Може да провериш и състоянието на свещите , и ако трябва да ги смениш.
                            В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                            Коментар


                            • #29
                              От: Хонда Трансалп 650V - няколко въпроса?

                              Да освежа темата. Появи ми се странен "вой" при скорост 60-80км/ч, като при 80 е най-силен. Не е от двигатла, защото, като натисна съединитела или променя оборотите не изчезва. Какво може да е?
                              Масло е ново 5100 10w50 мотул. Гумите на 1,9атм. Задната гума не е балансирана....
                              Ето клипче
                              Последно редактирано от peshunov; 18-05-15, 22:06. Причина: допълнение
                              HONDA XL650

                              Коментар


                              • #30
                                От: Хонда Трансалп 650V - няколко въпроса?

                                А гумите какви са?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X