Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Малка къща или вила в Сърбия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Малка къща или вила в Сърбия

    Намислил съм да си купя нещо малко - къщичка или вила в Сърбия. Два или три пъти в годината да сменя обстановката и да се разтоваря.
    Но не искам да излизам от много пари, защото имотът ще е без надзор, а не ми се напряга целогодишно да мисля какво ще се случи. Затова търся нещо нискобюджетно, може старо (даже по-добре), за район също няма значение - важно да има постройка в населено място.

    Ако някой има представа къде при съседите е най-евтино, има близки, познати, роднини в сръбско, които знаят или продават, или знае сръбски сайтове за недвижими имоти, подобни на нашия "имот.бг", ще съм признателен да сподели.

  • #2
    От: Малка къща или вила в Сърбия

    Е-е-ехх, и аз съм се замислял много пъти, но не знам как стоЙ вАпросА с придобиването на землЬа от чужденци тама. Ако нощуваш в Сърбия, хотелът праща отчет по имейл до полицията за тебе, а ако е по-примитивен, ти бута едни адресни карти, за да ги дадеш на ГКПП-то на излизане. Това, че на някой не са му искали такива, значи, че хотелът е уведомил властите по електронен път или полицаЙците са се разсеяли, но не значи, че няма такова изискване ! Ако нощуваш повече от една нощ при часНо лице, то е длъжно да те регистрира при полицайЦите. Според крайпътните обяви, предполагам сте забелязали - има доста такива, цените в евро са поне два пъти по-ниски от тези у нас за сходни къщета с дворче. Но при тази останала от войната полицейщина и подозрителност към чужденци, не знам дали няма ограничения и относно придобиването на собственост от такива.
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • #3
      От: Малка къща или вила в Сърбия

      А защо точно в Сърбия? От съседните държави си представям като по-удачни Македония и Гърция.

      Коментар


      • #4
        От: Малка къща или вила в Сърбия

        Ами защото говорим един език. Македония не ми харесва като дестинация, най-малко от Варна ще имам плюс няколко стотин километра. А в Сърбия се пътува лесно и бързо заради магистралата, колкото пъти ходя винаги е приятно пътуването. В Македония са се престарали с ограничения на скоростта, пълзиш... неприятно и бавно. Веднъж до Прилеп пътувах сумати часове - зад всеки завой и шмирка по един полицай.

        За придобиването: мисля, че може - декември бях в Сърбия и чух, че българи купуват имоти.

        Коментар


        • #5
          От: Малка къща или вила в Сърбия

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          А защо точно в Сърбия? От съседните държави си представям като по-удачни Македония и Гърция.
          Най-близо до София, по-малко престъпност от Македония, по-евтино от Гърция и МНОГО по-дружелюбно (колкото и да не му си вярва на някой) отношение към българи. Македония е абсолютно несигурно място политически и откъм обществен ред, с яко нагнетявана истерия против "тАтарите", която рано или късно ще изплесне в агресия (то не че няма случаи и сега). Гърците ни търпят и подмазват по курортите само заради парите които им носим. Иначе никога не са ни имали за хора.
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • #6
            От: Малка къща или вила в Сърбия

            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
            Е-е-ехх, и аз съм се замислял много пъти, но не знам как стоЙ вАпросА с придобиването на землЬа от чужденци тама. Ако нощуваш в Сърбия, хотелът праща отчет по имейл до полицията за тебе, а ако е по-примитивен, ти бута едни адресни карти, за да ги дадеш на ГКПП-то на излизане. Това, че на някой не са му искали такива, значи, че хотелът е уведомил властите по електронен път или полицаЙците са се разсеяли, но не значи, че няма такова изискване ! Ако нощуваш повече от една нощ при часНо лице, то е длъжно да те регистрира при полицайЦите. Според крайпътните обяви, предполагам сте забелязали - има доста такива, цените в евро са поне два пъти по-ниски от тези у нас за сходни къщета с дворче. Но при тази останала от войната полицейщина и подозрителност към чужденци, не знам дали няма ограничения и относно придобиването на собственост от такива.
            Сърбия рано или късно ще стане член на ЕС и тогава нещата поне от към цени ще си дойдат на мястото . Така че който иска да купува там е по добре сега да го направи .
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • #7
              От: Малка къща или вила в Сърбия

              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
              Сърбия рано или късно ще стане член на ЕС и тогава нещата поне от към цени ще си дойдат на мястото . Така че който иска да купува там е по добре сега да го направи .
              Така разправяха брокерите на имоти и за България преди 2007 г. и всички видяхме какво се случи после с цените и с повЕрвалите им, та ушили се с ипотеки на по 2000 € / кв.м. за копторче в София или ваканционна холбокс-душегубка.
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • #8
                От: Малка къща или вила в Сърбия

                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                Най-близо до София, по-малко престъпност от Македония, по-евтино от Гърция и МНОГО по-дружелюбно (колкото и да не му си вярва на някой) отношение към българи. Македония е абсолютно несигурно място политически и откъм обществен ред, с яко нагнетявана истерия против "тАтарите", която рано или късно ще изплесне в агресия (то не че няма случаи и сега). Гърците ни търпят и подмазват по курортите само заради парите които им носим. Иначе никога не са ни имали за хора.
                Много точно казано. В Сърбия винаги са ме посрещали радушно, хората приемат българите като равни и близки - няма високомерие, няма какво да делим... пък хубава ракия и скара правят, колко пъти тук се пробвам в къщи, но сръбска плескавица не мога да докарам.
                Затова и Македония не е опция за мен - искам да ходя на почивка в дружелюбна, а не в агресивна среда.

                Коментар


                • #9
                  От: Малка къща или вила в Сърбия

                  Аз съм на същото мнение!
                  Само да ти кажа, че горе около Нови сад и Унгария е по различно.Имам в предвид като манталитет.., имат се за по близки до Европата...
                  Виж, в Белград е скъпо като цени на имоти...Новите квартали са им хубави, но са с близки цени до тези в София!
                  От Белград насам към Ниш и към КПП Градина/от другата страна на Калотина/ е по-близко някък си и като манталитет, и като разстояние и като природа!!!

                  Ниш се развива добре, но най хубаво е да пообиколиш лично и да видиш обстановка, структура, природа, комшии..и да го почувстваш със сърцето и душата..
                  Аз имам много познати, които с времето станаха приятели в Сърбия, а в Бг от приятелите ми, повечето станаха познати...
                  Ето ти един хубав сайт за имовина и некретнина, абе за све!!!
                  Пишеш в гуглето : Kupujemprodajem и си ти...там има актуално всичко от Република Сръбска
                  Жив и здрав и успех...Интересно е и за мен, ще следя...
                  СИЛНИТЕ КРАДАТ ОТ ЧУЖДИ ДЪРЖАВИ, СЛАБИТЕ - ОТ СВОЯТ НАРОД !

                  Коментар


                  • #10
                    От: Малка къща или вила в Сърбия

                    Първоначално публикуван от pe4en Преглед на мнение
                    Пишеш в гуглето : Kupujemprodajem и си ти...там има актуално всичко от Република Сръбска
                    Жив и здрав и успех...Интересно е и за мен, ще следя...
                    Връзката е точна, за Република Сърбия си е, щото оная Р. Сръбска е малко друга губерния... лично аз не бих си купил имот там, въпреки, че природата е доста по-красива...
                    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                    Коментар


                    • #11
                      От: Малка къща или вила в Сърбия

                      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                      Връзката е точна, за Република Сърбия си е, щото оная Р. Сръбска е малко друга губерния... лично аз не бих си купил имот там, въпреки, че природата е доста по-красива...
                      Сега след тези наводнения, нещата ще са сложни....
                      ...иначе си прав,аз имах в предвид Сърбия
                      СИЛНИТЕ КРАДАТ ОТ ЧУЖДИ ДЪРЖАВИ, СЛАБИТЕ - ОТ СВОЯТ НАРОД !

                      Коментар


                      • #12
                        От: Малка къща или вила в Сърбия

                        Eсли Ваша страна заключила взаимное соглашение с Сербией, ограничений для приобретения недвижимости не существует.

                        Ама наша страна под френетичните аплодисменти на гербери и атакаджиЙ не само, че няма взаимное соглашение, ами не даде на сърби да купуват земя тука. Ся к`во праЙм ? Требе си регистрираме по едно срПско ООД ?
                        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                        Коментар


                        • #13
                          От: Малка къща или вила в Сърбия

                          Ако има възможност за придобиване на земя в Сърбия препоръчвам град Княжевац!На 60 км от Пирот посока север-северозапад.Много готино градче.В Стара планина.Природа екстра около него.Евтино за живот и с готини хора!Аз често съм там във връзка с работата ми.
                          А има там и един нашенец от Дупница дет си е намерил там работа.Събота и неделя си е в Дупница,през седмицата -там.
                          Последно редактирано от traun; 27-07-14, 08:22. Причина: добавка
                          Jeep Grand Cherokee 4.7 WJ V8
                          0888854582
                          Дизел втора употреба за лична - НЕ!!!!
                          Китайска поговорка "Не ти пожелавам да живееш в интересни времена" басси!!!

                          Коментар


                          • #14
                            От: Малка къща или вила в Сърбия

                            Наистина ще е интересно да има някаква истинска информация по въпроса, щото Димитровград е на 50-60 километра от София, само дето яденето и пиенето освен по-евтини са и истински.
                            За отношението и начина на посрещане говори и факта, че от доста време в тоя район няма празна кръчма, говори се български и всичко като левове, евро и динари се приема за разплащане. Митничарите не се заяждат, нямат хилядите изисквания на Гърците и не ни мразят като Македонците.
                            Аз също се оглеждам, но юридическата част не знам как да разбера как стои. Може би запитване в сръбското посолство/консулство би свършило работа?

                            Коментар


                            • #15
                              От: Малка къща или вила в Сърбия

                              Защо да се купува къща за 2-3 посещения в годината? Втори дом се купува за поне 1-2 посещения в месеца.
                              Ей го къде е Сърбия! Палиш и след малко си там. Хотелчета бол, кръчми също.
                              0885600006 - Чичо Коце

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X