Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвети за Мини Купър

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съвети за Мини Купър

    Здравейте колеги, приятелката ми е хвърлила око на тези легендарни машинки и по-точно (Мини Купър 2003-2004г.). Моля който е имал досег до тях да сподели, ще съм благодарен на всякаква информация. По-конкретно здравина на ДВГ, окачване, издържат ли на БГ пътищата. На какво да обърна повече внимание при евентуална покупка. Рових из разни форуми но нали само на нашия имам вяра... Предварително благодаря. П.П. извинявам се на модераторите ако не съм пуснал темата където трябва, ако трябва нека бъде преместена.
    0885602543- Стефан

  • #2
    От: Съвети за Мини Купър

    Мога да споделя мойте двумесечни впечатления от притежанието на Мини Купър 2006 116 к.с.Малка много гъзарска количка .За млади дами,които няма много да пазаруват.Багажника е повече от скромен.Една голяма чанта и това е.Някой от модификациите дори нямат резервна гума.Ползват компресор със спрей за спукана гума.За срязана такава трябва да се справяш като викнеш неволята.Моето беше с рънфлат зимни гуми 16/195/55.Все едно беше с бандажи вместо гуми.Това комбинирано с доста твърдото спортно окачване,правят колата много твърда и стабилна но не привлекателна за съпруги и ако са с деца съвсем.Неудобството идва и от единичната врата.Всеки път трябва да местиш седалката за да настаниш детето в столчето.Отзад колата е с две места и е доста тясна.Смятам ,че не е подходяща за жена с дете.Децка количка дори и най малките просто няма къде да се сложи.Клиренса е много малък.Летните гуми са 205/45/17.дори за малки бордюри не стават.Така по-нататък.Скоростите са къси и влизат твърдо.Волана е директен,удобен и се върти сравнително лесно.За това спомага електрическа хидравлика.За нея казват ,че е едно от слабите места на колата.Ако чуеш да свири когато маневрираш значи е тръгнала и скоро ще трябва да се ремонтира.Бензиновия мотор 116к.с. е разработка на Пежо и БМВ. с верига е.Дизеловия 90к.с. е на Тойота Ярис с четири цилиндъра.Има модели с климатик или с климатроник.Има и с автоматична кутия.След 2007г. механичните кутии са с 7ск. До 2007 с шест.Разхода е около 9 градско.Навън още не е ходила и не зная.Можеби ще свали 2/3 литра.Пъргава е набира бързо,спира добре.Моята има панорамен таван ,което направо трепе рибата в дамския свят.Ел.стъкла ,ел.огледала,подгряване на предните седалки.Това са екстри,които не винаги ги има.Има и вградена навигация.Изключително рядко има с авто чистачки и авто фарове.Те са само от 2006г..Предния капак се отваря заедно с калниците и дава доста добър достъп до агрегатите но все пак мястото е малко и всичко е едно в/у друго.Най-много се крадат пластмасовите елементи.Веждите на калниците,улуците,антената.Моите са били вече веднъж крадени.По моргите има доста ударени за резервни части.Друго слабо място е шофьорската седалка.Пантата се чупи и не може да се застопорява.Моята беше заварена.Нова рамка с облегалката и пантата в магазина е 400лв.В моргата я взех за 35лв.Смених карантията за около 2/3 часа и сега е супер.Тавана е доста захабен но в добра мивка ме предупредиха,че е от много финна материя и ако се изпере ще увисне.Засега ще я карам така.Вчера спря да пали и се оказа стартера.Шалтера залепнал и го изгорил.Добре,че не се е запалила.Чист късмет.Като друго слабо място се говори за механичната скоростна кутия.Това е засега ако е полезно дано съм помогнал.Пропуснах да спомена ,че при мен я взех за щерката.Направо се влюби и е много щастлива с придобивката.Това според мен е кола точно за 18 до 24/5 годишни хлапета без ангажименти.ЕС варианта е много мощен и си е направо опасно.Така че не е за препоръчване за млади шофери.Поздрави.

    Коментар


    • #3
      От: Съвети за Мини Купър

      "Легендарните машинки" са старите Мини-Купъри /имал съм/. Тези сега, нямат нищо общо с легендите на автомобилостроенето.!
      Всичко готино на този свят е или незаконно,или неморално или вредно за здравето.
      -----------------------------------------------
      Питието определя съзнанието....
      -----------------------------------------------
      0887770735

      Коментар


      • #4
        От: Съвети за Мини Купър

        Първоначално публикуван от trajal Преглед на мнение
        "Легендарните машинки" са старите Мини-Купъри /имал съм/. Тези сега, нямат нищо общо с легендите на автомобилостроенето.!
        Това казва всичко най-кратко и ясно!
        много автомати-слаби резултати!

        Коментар


        • #5
          От: Съвети за Мини Купър

          предполагам, че си говорим за Пади Хопкърк, и за неговия Купър, а не за съвременната пластмасария..
          ключа е 1964, подключ - Монте Карло

          Коментар


          • #6
            От: Съвети за Мини Купър

            Мисля,че изобщо нямате никаква представа колко е здраво купето на тоя мъник.
            It's too bad that everyone who has a solution on everything is at home commenting on the internet.

            Коментар


            • #7
              От: Съвети за Мини Купър

              Първоначално публикуван от teneketo Преглед на мнение
              Мисля,че изобщо нямате никаква представа колко е здраво купето на тоя мъник.
              Преди три дни пред мен се удариха един Мини Купър от по-новичките и една Ц класа. Колкото и да беше невероятно предницата на мерцедеса изглеждаше така, все едно се е блъснал в стена, а задницата на минито не изглеждаше особено пострадала...
              124 -> 164
              T4

              Коментар


              • #8
                От: Съвети за Мини Купър

                Първоначално публикуван от Сандо Преглед на мнение
                Преди три дни пред мен се удариха един Мини Купър от по-новичките и една Ц класа. Колкото и да беше невероятно предницата на мерцедеса изглеждаше така, все едно се е блъснал в стена, а задницата на минито не изглеждаше особено пострадала...
                Е, предполагам, че всеки е чувал за зони на деформация. По-добре мерцедеса в автоморгата, отколкото шофьорът му в другата !
                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                Из "Златния телец"

                Коментар


                • #9
                  От: Съвети за Мини Купър

                  От моите наблюдения на Тоиота Ярис, ти препоръчвам дизеловата версия,върви като лудо и харчи нищо.Успех!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Съвети за Мини Купър

                    нека дам и моите 2 стотинки към темата.Работил сам 2 години в БМВ като шофьор и са ми минали всички модели след 2000 година през ръцете.Избягвай по старите минита,модела между началото на производството на новото мини и 2007 когато го заменя следващия модел.Евтин скърцащ интериор,лошо качество на материалите проблем с хидравличните рейки и автоматичните скоростни кутии са само част от проблемите.След 2007 се слага ново табло и са изчистени детските болести на предишното поколение.Вече се предлагат версии комби или клубман както са го кръстили и по богата гама двигатели сред които 1.6 дизел 115 к.с и стандартно 6 скорости при ръчните ск кутии.Разликата между комбито и нормалното мини е малко повече място на задните седалки в полза на комбито ,но за сметка на това багажника остава все така символичен.При новите се предлага и най слабия бензинов двигател 1.4 на пейо и 1.6 които е пълна скръб,не ти го препоръчвам въобще.Много горят и малко вървят.При Мини коопер С нещата стават малко по интересни с 1.6 турбо които е между 150 и 185 кс в зависимост от версията.Наште служебни коли бяха 1.6 дизел комби и мога да кажа само хубави неща.Гори малко а върви почти като коопер С.Дадоха ни ги нови и ги карахме до 20000 мили и за това време не сме имали никакви проблеми.Идеална семейна кола е мини джип или цоунтръман както му викат.Там вече имаш 5 врати нормален багажник и много добър просвет.Естествено това не е кола за тежа. офроад.Това е което се сещам за сега,ако имаш въпроси питай P.С избягвай автоматик

                    Коментар


                    • #11
                      От: Съвети за Мини Купър

                      Благодаря на всички за отделеното време и полезните отговори. Бъдете здрави.
                      0885602543- Стефан

                      Коментар


                      • #12
                        От: Съвети за Мини Купър

                        Здравейте, и аз съм на ръба да закупя Мини 1.6, 90 к.с. - бюджет! Та моля за мнения и информация, към кого да се обърна да го прегледа, интересуват ме основните агрегати. Няма да се взираме в забележки, това, което виждам ме устройва.
                        Благодаря!
                        VARADERO SD2

                        Коментар


                        • #13
                          От: Съвети за Мини Купър

                          Здравейте колеги....Да не пускам нова тема реших да попитам тук..Купих преди няколко дни Mini S 2006...днес ходих в сервиз за смяна радиатора за парното и от там ми заявиха че 1 ва степен на перката за големият радиатор не работила...Чуваме само 2 ра след 110 гр. да включва...Замериха с някаква лампа и от буксата която е преди самия вентилатор показва че трябва да работи но тя не включва....свързаха и компютърна диагностика и същата работа...показва че има 2 степени..Когато покаже на дисплея ,че е включена перката на 1ва степен,тя въобще не върти...Някой да има на идея дали наистина са 2 степените на перката или ме будалкат....

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X