Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Смяна на крушки с ЛЕД такива

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Смяна на крушки с ЛЕД такива

    Някой може ли да даде съвет?
    Искам да сменя 12 волтовите крушки в караваната с лед такива,за да намаля консумацията. Крушките са 21 W 12V с цокъл BA15s,съвсем обикновенни,каквито се използват за стоп светлини и други...Вчера купих 4 лед крушки.В караваната са 3 броя-една над кухнята,една в банята и една отвън....след като ги смених,се оказа,че само тази отвън свети,а другите две не...като сложа оригиналните крушки с нажежаема жичка няма проблеми.Някакви идеи дали може да се направи нещо или да мисля вариант с преправяне и слагане на парче диодна лента свързана на ключето...Сигурно има някакъв проблем свързан със съпротивление или нещо подобно,но ми е чудно защо тази отвън свети,а другите две не искат...
    Cherokee WJ 4.0L- NP242
    Honda Africa Twin XRV 750

  • #2
    От: Смяна на крушки с ЛЕД такива

    Като ги купува, пробвали ги дали светят и 3-те.А това с диодните ленти е голяма работа.Вече поставям на 4-та каравана и приятелите са много доволни , казват че със почти изтощен акумулатор, свети почти цяла седмица и било по светло.
    Газ 69
    Ford Bronko 2
    0888 98 40 81

    Коментар


    • #3
      От: Смяна на крушки с ЛЕД такива

      При LED "крушките" трябва да се спазва поляритета, т.е. при поставяне, ако не свети, извадете и завъртете на 180 градуса и ги поставете. Успех!

      Коментар


      • #4
        От: Смяна на крушки с ЛЕД такива

        Крушките си работят,пробвани са,като ги слагам една по една на фасунката отвън си бачкат,но на другите две вътре не светят...
        Просто ми се искаше без да преправям нищо,да сменя самите крушки,а диодна лента съм сложил вътре по целия таван,за основно осветление...
        Cherokee WJ 4.0L- NP242
        Honda Africa Twin XRV 750

        Коментар


        • #5
          От: Смяна на крушки с ЛЕД такива

          Лампата вън не беше ли на 220в кръга ?

          Коментар


          • #6
            От: Смяна на крушки с ЛЕД такива

            на 12V e...и трите крушки-двете вътре и тази вън са еднакви 12V 21W
            Cherokee WJ 4.0L- NP242
            Honda Africa Twin XRV 750

            Коментар


            • #7
              От: Смяна на крушки с ЛЕД такива

              Провери поляритета как е там дето не светят и ако се налага го обърни,плюса трябва да е на пъпката, то няма от какво друго да не светят...
              ОФА ДБ 2.4 92 ML 270 CDI ETZ 250

              Коментар


              • #8
                От: Смяна на крушки с ЛЕД такива

                да,проблема е оправен-бяха разменени полюсите,което за нажежаемата жичка не е от значение,но за лед-а е...
                Cherokee WJ 4.0L- NP242
                Honda Africa Twin XRV 750

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X