Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хъбове

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Хъбове

    Здравейте,
    гледам,че на много места във форума пишат за различни автоматични и ръчени хъбове. Та реших да попитам - какво представялява хъбът и има ли смисъл от него при Нива ?

  • #2
    От: Хъбове

    Определено има, но не може да се приспособи, хъба служи за да свърже колелото с полуоската, най-просто казано, ако не е заключен диференциала и кардана на предният мост не се въртят, дори и да се пусне от раздатката, ако не са заключени, не се върти, пък дали автоматично или ръчно е въпрос на удобство
    За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
    Honda Dominator 650
    088ЧЧ93979-->Борис
    0878956Ч38-->Борис

    Коментар


    • #3
      От: Хъбове

      Първоначално публикуван от Satori Преглед на мнение
      Здравейте,
      гледам,че на много места във форума пишат за различни автоматични и ръчени хъбове. Та реших да попитам - какво представялява хъбът и има ли смисъл от него при Нива ?
      Определено смисъл НЯМА!
      Нива е с постоянно 4х4 задвижване през централен диференциал-/Фул-тайм/.
      Смисълът от монтаж на хъбове е НИКАКЪВ,възможността при тези главини и карета също.
      Ако все пак приемем,че има хъбове и те са отключени предвид типа на задвижване колата въобще няма да може да се приведе в движение,докато не се заключи централния диф.
      Ако пък се заключи колата ще върви,но с предаване на движение към преден кардан,диференциал,полуоски......-и къде е смисъла???
      Извод:Хъбовете,без значение ръчни,автоматични,вакуумни са за джипове с Парт-тайм задвижване и имат смисъл при тях.
      П.П.Практически според мен темата е за триене,защото е лишена от всякаква техническа логика и смисъл!!!

      Коментар


      • #4
        От: Хъбове

        Темата наистина няма никакъв замисъл :Д Просто ми беше интересно какво е това чудо хъб и приложението му... Затова и темата е в "общи приказки".

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X