Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Възможна ли е Годзила?!

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Възможна ли е Годзила?!

    Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
    Някъде четох че водите на Ганг имат някаква такава,полезна, радиоактивност, та заради това хем си хвърлят боклуците в нея, и погребения извършват и се къпят , а пък и пият водата щото смятат че е лечебна и въпреки това досега не е пламнала някаква епидемия дето да ги умори всичките!
    Те да, ма при официални посещения на белите гости не се дава даже да се допрат до нищо мокро и зелено, ако ще и венец да е.
    п.п. и ако не си пийнал от Струма, като пускаш Кресна, със сигурност лъжеш. А паниците и чиниите с какво да ги оплакнеш?
    А тези простотии се правят от името на всички ни.
    Даника
    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

    Коментар


    • #47
      От: Възможна ли е Годзила?!

      Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
      п.п. и ако не си пийнал от Струма, като пускаш Кресна, със сигурност лъжеш. А паниците и чиниите с какво да ги оплакнеш?
      С това не съм сигурен какво точно искаш да кажеш, но от Струма съм пил като ученик, между устията на Санданска Бистрица и Лебнишката река. Просто ситуацията беше такава че питейната вода свърши, жегата беше голяма а рибата не спираше да кълве. Накрая изкопах дупка в пясъка отстрани и се насмуках яко. Нищо не ми стана физически но психически дълго след това се чувствах не добре като се сетех какво съм пил!
      "Do not correct a fool, for he will hate you;
      Correct a wise man, for he will appreciate you."

      Коментар


      • #48
        От: Възможна ли е Годзила?!

        Характерно за биологията като цяло ,че практически всичко е възможно.Въпрос на вероятности.И все пак вероятността мутация да причини такава хипертрофия на тялото в комбинация с правилното пропорционално развитие на всички органи и системи така ,че да функционира тялото и то от воле при един индивид е пренебрежимо малка.Пример кръвното налягане необходимо да закара кръв до мозъка при изправена глава ще откъсне главата ако Годзила се наведе да пие вода . Динозаврите са го постигнали с милиони години еволюция.
        Добрата новина е , че еволюцията обича да повтаря доказали се решения ,но винаги по различен начин-пример крилете на птиците, древните летящи влечуги и прилепите. Ако някога се явят условия сходни с тези преди 60 000 000 г сигурно ще има пак гиганти.Най- вероятно няма да са влечуги обаче ,а нещо ново.

        Между другото някои правят аналог между динозаврите и хората. Прекалено тясната специализация и хипертрофия на тялото на първите ги прави неадаптивни и ги обрича. Човек еволюира практически само на мозък и е оставил акъла му да се грижи за всичко-защита,хранене ,терморегулация ,предпазване и лекуване на болести дори и често размножаването и самата еволюция.Ако видът ни просъществува на половината на времето на динозаврите трябва да сме щастливи.

        Коментар


        • #49
          От: Възможна ли е Годзила?!

          Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
          Те да, ма при официални посещения на белите гости не се дава даже да се допрат до нищо мокро и зелено, ако ще и венец да е.
          Преди години жената беше на работа в Египет /в Александрия/. Аз ходих за един месец при нея и тя изрично ме предупреди в никакъв случай да не пия вода от чешмата. Само минерална. Аз по принцип си пия само "изворна" от чешмата, не обичам застояла вода в бутилки.
          сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
          dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

          Коментар


          • #50
            От: Възможна ли е Годзила?!

            А някой дали е забелязал, че във всеки следващ филм за Годзила тя е по-голяма от предишната?
            Мутации на висши организми в такава степен, че да се достигне до нов вид не е възможно! Наред с евентуалните "полезни" мутации, възникват и същият или по-голям брой "вредни такива, в по-голямата си част които водят до смърт на организма. Вероятността една и съща "полезна" мутация, супер издържливост и двойно по-голям ръст например да се срещне в толкова на брой индивиди от една група, че да успеят да се възпроизведат до нов вид е на практика равна на нула. Висшите организми притежават много усъвършенствана система за откриване на мутациите и елиминиране на 99.99% от тях, проблема е този .01% който остане неелиминиран, води до смърт или нарушения в организма. По-притеснително според мен са нисшите организми, според мен следващият мега-реалистично-възможен хит ще третира свършъка на света заради световна епидемия. Всяка година по света има няколко стотин нови вируса на грип, които възникват, обикновенно има няколко десетки които са достатъчно неразличими от предишните за да бъдат открити от организма и достатъчно гадни, за да предизвикат последствия. Не ми се мисли какво може да стане ако се пръкне някой нов вид, смесица между прион и вирус, или няколко вида бактерии и това стигне до град с връзка към света, е тогава вече ще си ...майката.

            Коментар


            • #51
              От: Възможна ли е Годзила?!

              Е да ,но естественият отбор предполага паралелно усъвършенстване на имунитета на макроорганизма , дори да тръгне епидемия от много смъртоносен щам и да измори 90% от популацията останалите 10 ще са устойчиви и ще се възпроизведат. От поколението им пак ще се даде фира една част докато се достигне до някакъв баланс.Сега обаче ние съревноваваме медицината с микроорганизмите.Повечето от нас нямаше отдавна да бъдат живи ако нямаше антибиотици и ваксини.Така се получават все повече поколения не преминали през естествен отбор. За сега медицината се справя общо взето и няма опустошителни епидемии.За бъдещето не се знае.

              Разбира се няма как да се върнем към естествения отбор ,човешкият мозък е голяма сила и може би ще успее да развива медицината така че да ни пази успешно.

              Коментар


              • #52
                От: Възможна ли е Годзила?!

                Първоначално публикуван от Fraxinus Преглед на мнение
                .Сега обаче ние съревноваваме медицината с микроорганизмите.Повечето от нас нямаше отдавна да бъдат живи ако нямаше антибиотици и ваксини.Така се получават все повече поколения не преминали през естествен отбор. За сега медицината се справя общо взето и няма опустошителни епидемии.За бъдещето не се знае.

                Разбира се няма как да се върнем към естествения отбор ,човешкият мозък е голяма сила и може би ще успее да развива медицината така че да ни пази успешно.
                Вярно!
                сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                Коментар


                • #53
                  От: Възможна ли е Годзила?!

                  Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                  • Аржентинозавър - 35 до 40 метра дължина, тегло - до 80 - 100 тона
                  • Паралититан - 35 до 40 метра дължина, до 70 тона
                  • Сеизмозавър (буквално "Земеразтърсващ гущер") - 37 метра дължина, тегло - до 30 - 80 тона
                  • Суперзавър - 30 до 40 метра дължина, тегло - до 45 - 55 тона
                  • Ултразавър - 30 метра дължина, тегло - до 80 тона
                  • Диплодокус - до 28 метра дължина
                  • Брахиозавър - 26 метра дължина, 13 метра височина, тегло - до 70 - 80 тона
                  Всичките тези, изобщо не са надеждни откъм достоверност. Сега няма да ги ровя едно по едно, но доколкото знам, от нито едно от тях не е намиран цял скелет, та дори за болшинството - не и череп за сега. Намират един прешлен да кажем, по относително обективен метод определят кой точно прешлен би трябвало да е това и екстрполират по алгоритъм, със също относителна обективност. В тази връзка, ако да кажем след 200млн години изкопаят врат от жираф - какъв ли торс, крайници и пр. ще му „пришият“ според подобна, статистически усреднена мащабност? Подобно може да се разгледа и за слон, както знаем, хобота му фактически представлява устна и нос - та намират след въпросните години (то вярно в него няма кости, но някакси там вкаменен) хобот и ...пак според привичните пропорции.
                  Отделно, че по времето на динозаврите, конфигурацията на земната суша е предполагала климат, обуславящ огромно количество, бързорастяща растителна храна (най-големите са били именно тревопасни). Еволюцията на динозаврите е текла стотици милиони години и по времето на „хегемонията“ им не са имали съществена конкуренция (това са първите животни, окончателно отделили се от водата и населили сушата)- нито за храна, нито за пространство, нито откъм „врагове“.
                  А количеството радиация в места като Чернобил и под. например, изобщо не е достатъчно за някакво радикално-фундаментално въздействие върху живота на организмите. Наблюдаваното не е резултат от мутации, а представлява просто разцвет на естествената флора и фауна, по причина, че са оставени на мира (няма по-истински резервати на планетата)!
                  Колкото до Годзила - абсолютно е възможна. След някоя и друга стотици милиони години, при специфично и нееднозначно предопределено (нито възможно да е определено за налично) стечение на обстоятелства. Между другото, струва ми се - едно от определящите и категорично необходими условия е липсата на човешка популация...
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • #54
                    От: Възможна ли е Годзила?!

                    Първоначално публикуван от Fraxinus Преглед на мнение
                    ...
                    Разбира се няма как да се върнем към естествения отбор ,човешкият мозък е голяма сила и може би ще успее да развива медицината така че да ни пази успешно.
                    Всъщност естественият отбор при хората никой не го е отменил. Медицината и постиженията на обществото изобщо леко са го преместили в други направления, но човечеството продължава да си е подложено на всичкия отборен натиск, на който една популация може да бъде подложена.

                    ОК, няма (в развитите страни) елиминиране примерно на диабетиците. Ама само в развитите страни, и само за някои неща които са евтини.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Възможна ли е Годзила?!

                      Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                      Всичките тези, изобщо не са надеждни откъм достоверност. Сега няма да ги ровя едно по едно, но доколкото знам, от нито едно от тях не е намиран цял скелет, та дори за болшинството - не и череп за сега. Намират един прешлен да кажем, по относително обективен метод определят кой точно прешлен би трябвало да е това и екстрполират по алгоритъм, със също относителна обективност. В тази връзка, ако да кажем след 200млн години изкопаят врат от жираф - какъв ли торс, крайници и пр. ще му „пришият“ според подобна, статистически усреднена мащабност? Подобно може да се разгледа и за слон, както знаем, хобота му фактически представлява устна и нос - та намират след въпросните години (то вярно в него няма кости, но някакси там вкаменен) хобот и ...пак според привичните пропорции.
                      Отделно, че по времето на динозаврите, конфигурацията на земната суша е предполагала климат, обуславящ огромно количество, бързорастяща растителна храна (най-големите са били именно тревопасни). Еволюцията на динозаврите е текла стотици милиони години и по времето на „хегемонията“ им не са имали съществена конкуренция (това са първите животни, окончателно отделили се от водата и населили сушата)- нито за храна, нито за пространство, нито откъм „врагове“.
                      А количеството радиация в места като Чернобил и под. например, изобщо не е достатъчно за някакво радикално-фундаментално въздействие върху живота на организмите. Наблюдаваното не е резултат от мутации, а представлява просто разцвет на естествената флора и фауна, по причина, че са оставени на мира (няма по-истински резервати на планетата)!
                      Колкото до Годзила - абсолютно е възможна. След някоя и друга стотици милиони години, при специфично и нееднозначно предопределено (нито възможно да е определено за налично) стечение на обстоятелства. Между другото, струва ми се - едно от определящите и категорично необходими условия е липсата на човешка популация...
                      Никога не обяснявай на дъщеря си така нещата! Детето ще спре да гледа филми не само за динозаври...

                      Коментар


                      • #56
                        От: Възможна ли е Годзила?!

                        Първоначално публикуван от Марто (Мартин Христов) Преглед на мнение
                        Никога не обяснявай на дъщеря си така нещата! Детето ще спре да гледа филми не само за динозаври...
                        Какво да ти кажа - аз всъщност точно така им обяснявам нещата, а същевременно нямам нищо против да понамалят дзепането изобщо и на филми в частност, но такъв ефект въобще не се наблюдава.
                        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                        Коментар


                        • #57
                          От: Възможна ли е Годзила?!

                          Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                          В тази връзка, ако да кажем след 200млн години изкопаят врат от жираф - какъв ли торс, крайници и пр. ще му „пришият“ според подобна, статистически усреднена мащабност? Подобно може да се разгледа и за слон, както знаем, хобота му фактически представлява устна и нос - та намират след въпросните години (то вярно в него няма кости, но някакси там вкаменен) хобот и ...пак според привичните пропорции.
                          ..
                          Цар си!

                          Балтазар Грациан ряпа да яде.
                          сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                          dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                          Коментар


                          • #58
                            От: Възможна ли е Годзила?!

                            Не мога да не цитирам тоя брадат виц

                            По време на разкопки в Америка, археолозите намери парчета меден проводник.

                            След дълги изследвания било установено, че те са остатъци от древни кабели,
                            които били използвани от индианците.

                            По време на разкопки в Германия пък били намерени късчета стъкло. След дълги
                            изследвания било установено, че това е част от оптични линии използвани от
                            древните жители.


                            В България копали, копали, копали... и не намерили нищо. По този начин било

                            уставено, че още от древността българите използвали мобилни телефони.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Възможна ли е Годзила?!

                              Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                              С това не съм сигурен какво точно искаш да кажеш, но от Струма съм пил като ученик, между устията на Санданска Бистрица и Лебнишката река. Просто ситуацията беше такава че питейната вода свърши, жегата беше голяма а рибата не спираше да кълве. Накрая изкопах дупка в пясъка отстрани и се насмуках яко. Нищо не ми стана физически но психически дълго след това се чувствах не добре като се сетех какво съм пил!
                              Говорех, че когато Струма можеше май месец да се пусне с лодки от Земен до Кулата, нямаше шанс да не пийнеш вода и да не си измиеш паниците вътре. Ти го каза по друг начин. Никога нищо не ме е глождило психически. Физически пък не можеше да случи, вероятно благодарение на профилактиката на академик Неделчев.
                              А тези простотии се правят от името на всички ни.
                              Даника
                              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                              Коментар


                              • #60
                                От: Възможна ли е Годзила?!

                                Забавни факти и малко изчисляния относно последната Годзила:

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X